Чемпіонат України з подолання перешкод серед дорослих, юніорів, юнаків та дітей 2023

Віра Кириченко- головний суддя

Фото: Тетяна Капліна,

Андрій  Мартін

Загальна кількість коней заявлених на змагання дорівнювала 65, але після ветінспекції, як це не прикро, коня з Житомира, травмованого під час перевезення, не було допущено до старту. Згідно з Регламентом, затвердженого Міністерством молоді і спорту України та поданим заявкам в деяких групах (діти та юнаки де висоти перешкод вище) маршрути не відбулись, а у групі «Юніори» стартував всього один вершник.

Група 1а «діти» — висоти 105-115см.

П’ятнадцять представників з Дніпропетровської, Київської, Житомирської, Сумської, Донецької областей та м. Києва взяли участь у маршруті першого дня, але дістатись фінішу вдалось тільки  одинадцятьом з них. Результат начебто обнадійливий – п’ять спортивних пар пройшли маршрут без жодного штрафного, а наступна п’ятірка мала по одному руйнуванню. У перестрибуванні за 1-е місце тільки Софії Яричевській – КСК «Klimenko Stable» — тренер Євген Лапа,  вдалось зробити «дубль», так саме як і на наступний день вже у двофазовому маршруті. Трохи «не пощастило» їй разом з Ком Кором у заключному – вони з одним руйнуванням не потрапили у перестрибування і посіли 3-місце. Тут вже перевага була на боці спортивної пари Дарина Пірог та Май Плеже – КСК «Equides Club» — тренер Анастасія Єршова.

Двічі у  «призах» був Давид Єрмолаєв разом з Кульбітом, прикро, що у перший день в нього сталось непорозуміння з маршрутом перестрибування. З бронзовою медаллю поїхала до Дніпра вихованка Олександра Ходановича  Катерина Ляхова, яка стартувала на коні Міраж. Поліна Трохімчук разом з рудим жеребцем Фабіо – тренер Ігор Клімюк, а також Єва Щербіна в парі з  вестфальцем Кастель – тренер Євген Лапа — отримали заслужені нагороди.

Дуже приємно було бачити як діючи спортсмени високого класу такі як Анастасія Єршова та Євген Лапа виводять на старт національних змагань вже покоління що підростає.

Група 4а «юнаки» — висота 120-130см.

Безперечним лідером в цій групі була представниця Петриківського кінного заводу Маргарита Бикова разом з Перфект Стар PKZ та  Мартініусом PKZ, яка вже деякий час тренується під керівництвом Володимира Копилова.

Конкуренцію їй склала  Ольга Чечіт в парі з гнідим вестфальцем Канзас від Кептен Файера та Марія Томіліна з Казіно. За три дні спортсмени цієї групи показали всього  п’ять чистих  стартів, два з яких випали на долю Маргарити Бикової. Після першого кваліфікаційного маршруту з боротьби вибули  чотири пари, які мали результат вище 12 штрафних, тобто з десяти їх залишилось шість, а в заключному маршруті  відмовилась від участі Гороховська Богдана. Таким чином в останній  день ми мали  5 пар, які в технічних протоколах зайняли певне місце.

Група  «Юніори» — саме в цій групі в нас спортсменів практично немає. Зрозуміло що тут потрібен і досить великий досвід участі у змаганнях та й коні вже класом трохи вище ніж в попередніх категоріях. Ми спостерігали на нинішньому Чемпіонаті виступ всього однієї спортивної пари – Єлизавета Ткачук та Май Леді з КСК «Молода країна». Їх результати  у штрафних очках: 7\4\12.

V група – коні 5 роківцей вік коней ми розглядаємо як такі, що у майбутньому будуть боротись за звання чемпіонів України.  Приємне враження справила робота Едуарда Слободенюка в парі з  сірим жеребцем від Корнета Оболенського по кличці Корнет Голд. Саме їм вдалось  подолати перший маршрут без штрафних очок. Гідними суперниками їм стали представник молодого КСК «Іхор» Володимир Гарасюта з Кортіком, Володимир Биков, в якого під сідлом стартував вороний Саввей та Василь Зайцев разом з Акуніним.

VI група – коні 6-7 років була на Чемпіонаті найчисленнішою — 20 спортивних пар. Зрозуміло що всі маршрути проходили з гандікапом для семирічок, але серед переможців і призерів у загальному заліку  були як шести, так й семирічні коні. До речі, й результати в цій групі були показані досить «пристойні». Так у перший день з 20 пар, які вийшли на старт, не кваліфікувались всього п’ять, а десять пройшли маршрут без штрафу на маршруті. Перше місце посів Іванов Олександр разом зі Стіл Хартс-16. Золоту медаль у двофазовому  залишив за собою Едуард Слободенюк в парі з Огано де Руа-17, а у заключному її отримала пара Євген Лапа і Кандинський-17, який виборов цю нагороду у перестрибуванні з Дмитром Іващенко, в якого під сідлом стартував Кастель II-16.

IV група —  Коні 7р та ст. Єдина група на Чемпіонаті, в якій розігралось звання Чемпіона та призерів за найменшою сумою штрафних очок протягом трьох днів. 11 спортивних пар вступили в боротьбу. Перший  маршрут був «швидкісним» та судився за правилами змагань за таблицею «С». Найбільш вдало  він склався для Олександра Іванова з Браксіс Стар. Саме від їх результату почався відлік штрафних очок для наступних пар. Друге місце посіла Анастасія Єршова з досвідченим Кетаном PKZ. Трете та четверте «прийшлось» на долю Ростислава Дементьева з двома кіньми Артист та Кімдор. Двогітовий перерозподілив ґатунок медалей. Єдиний «нуль» ми побачили від Ростислава в парі з Артистом, далі Кімдор та Кетан PKZ   по 4 штрафних. Після фінішу  до заключного маршруту були допущені сім пар.

Гран-При

Висота перешкод  -150см. На старті Ростислав Дементьєв з Кімдором — два руйнування. наступний учасник Євген Індюшкін з Комполіментом руйнують третю, четверту та п’яту перешкоди. Наталія Нормуратова в парі з Маестро  фінішують з 12 штрафними. Євген Лапа з Корамбо допускають дві  помилки. Аплодисменти лунають з трибун після завершення маршруту Анастасією Єршовою.  Кетан тільки один раз зруйнував перешкоду  й вони фінішували з 4 штрафними. Поки це кращий результат. Наступні учасники  — Єдуард Слободенюк разом з Ізюмчиком та Ростислав Дементьєв з Артистом мають відповідно 20 та 16 штрафних очок. Таким чином залишається кращім результат Анастасії Єршової. Срібна медаль в руках Євгена Лапи, бронза у Ростислава в парі з Кімдором. Так завершився Гран-Прі.

Попереду підрахунок результатів особистої першості за сумою штрафних трьох маршрутів: найменша в Анастасії Єршової -11.37. Друга позиція у Ростислава Дементьєва з Кімдором – 16,70, а третя в нього разом з Артистом -20,26

Під час церемонії нагородження спортсмени отримали заслужені нагороди у вигляді медалей різного ґатунку, а Анастасії, від імені Президента всеукраїнської федерації кінного спорту Андрія Мілованова  головний суддя змагань Віра Кириченко  вручила подарунок.

На честь Чемпіона Україні 2023 року – Анастасії Єршової (Кетан PKZсрібного та бронзового призера Ростислава Дементьєва ( Кімдор, Артист) під час церемонії нагородження пролунав Гімн України і Чемпіонат був оголошений закритим.