Чемпіонат України з триборства 2022

Завдяки зусиллям багатьох людей в складних умовах війни все ж-таки

 вдалось повести цей чемпіонат.

Як завжди Жашківський КСК «Parade Allure» гостинно прийняв і коней і спортсменів, тренерів, коноводів, суддівську бригаду. Заздалегідь почав працювати над облаштуванням дистанції кросу наш незмінний крос-дизайнер Андрій Пономарьов і вже напередодні ми всі побачили у ФБ з яким задоволенням його помічники, він сам, і навіть його чотирилапий друг-наш улюбленець Грей, працювали над підготовкою серії водяних перешкод.

На ветеринарній інспекції під керівництвом головного судді Ірини Пономарьової і ветлікаря Наталії Бобровської судді змогли оцінити готовність 27 коней до старту.

 Декільком коням прийшлось двічі проходити повз очі суддів, але все ж-таки всі були допущені до старту. До речі, завжди із задоволенням спостерігаєш як професійно і самовіддано працює на змаганнях Наталія Бобровська – вона завжди надає необхідну допомогу коням не тільки під час стартів, а й навіть після змагань, не дивлячись на те, що на саме польових випробуваннях має достатньо велике фізичне навантаження.

Цього разу суддівська бригада була малочисельною, але учасники, тренери, працівники КСК «Parade Allure, до речі, як і завжди, активно їм допомагали. Була в нас можливість і зробити на пам’ять фотографії.

Більшість учасників в категоріях 1*, 2* та 3* цьогорічного Чемпіонату мала досить великий досвід триборних стартів, але цього разу серед них були юніори, які вперше стартували не серед юнаків, а вже як юніори. Приємною несподіванкою стала участь у чемпіонаті також і наших конкурних вершників і це, безумовно, додасть їм не аби якого стартового досвіду.

 

Програма 1*

У всіх трьох дисциплінах триборства в призовій трійці був Юрій Трохімчук. З Касіліасом вони мали 1-е місце з результатом 65,29% у манежі, а друге тільки «завдяки» штрафу за перевищення норми часу на польових випробуваннях. Безпомилково вони пройшли конкурний маршрут – до речі такого результату більш в цій групі не зміг показати ні єдиний вершник. Все це дозволило цій спортивній парі у підсумку в особистій першості посісти перше місце з загальним результатом 38,7 штр.оч. Зовсім трохи по сумі штрафних очок (40,5) їм поступився мсмк Олег Перелигін з гнідим мерином Кіnlei від Кастелан II. На третю позицію вийшла пара Катерина Очкуренко і Холст – 55,7 штр. оч.

Приємною несподіванкою було знов побачити на старті нашу досвідчену триборку Наталю Настенко, у якої під сідлом стартував красень-велетень Кафар 2016 року народження від Кептен Файера. Мені особисто, як виїздковому судді, було дуже приємно ставити заслужені «сімки» практично за всі основні елементи манежної їзди, да і не тільки мені – підсумковий відсоток склав 70,72% (29,3 штр.оч. і 1-е місце). Що ж стосується кросу – то трошки Кафар підвів свою вершницю – не сподобалась «вода», але тільки майстерність та бойовий дух спортсменки дозволили дістатись фінішу, а ось на конкурі в них зовсім ніяких проблем не було.

 

Категорія  2*.

Манежна їзда завершилась перемогою спортивної пари Роман Ведмідь — Луї-15 (66,06% — 33,9 штр.оч.). На кросі своє лідерство як вершник сам Роман не втримав. В парі з Гектором вони мали на кросі одне непідкорення та штраф за час, але реабілітувались на конкурному полі і саме це їм дозволило в особистій першості посісти трете місце, пропустивши поперед себе Наталію Ященко з Роксі-14. Ця гніда кобила допомогла Наталії всі три дні бути другою. У переможниці в особистій першості – м\с Єлизавети Нечитайло, бажаної стабільності за отриманими місцями ми не побачили, однак гідний результат 54,4 штр.оч. і звання переможниці в цій категорії всі три дні їй допомогла здобути досвідчена чотиринога напарниця Санхара-16 (41.2 штр.оч манеж, 5.2- поле, 8- конкур).

У категорії «ЮНІОРИ» стартувало п’ять спортивних пар. Найкращій результат в манежній їзді показав Максим Полов’ян разом з Bel Beley PKZ-16, але помилки на кросі вибили їх з подальшої боротьби. Натомість два других місця в манежі та полі та 4-е у конкурі все ж таки дозволили у підсумку очолити турнірну таблицю Олександрі Левчук разом з досвідченішим конем Абсолют-08. Всього два штрафних відкинули Денисенко Марка в парі з Аква-Вівою PKZ-16 на друге місце в особистій першості і це не зважаючи на не дуже задовільний результат у манежі (59,32% — 40,7 штр.оч). Досягти вагомого загального результату цій парі дозволило чисте проходження дистанції кросу – 1-е місце та одне руйнування перешкоди на маршруті. Впоралась з поставленою тренерами задачею також і другорозрядниця Поліна Лінінг. В цьому їй допоміг дуже досвідчений Ікс Бой-11.

Категорія 3*

Шість спортивних пар вступили в боротьбу за звання Чемпіона України 2022 і серед них на двох конях стартував тільки мсмк Сергій Черних – не можу в черговий раз не висловити свою захопленість цим спортсменом – звідки тільки в нього беруться сили? Срібним призером в особистій першості він став в парі з Ісааком PKZ-09. В манежі одностайно всі три судді – Олександра Бершова, Євгенія Кузнецова та Віра Кириченко оцінили виступ у 68%. Біля п’яти штрафних програв їм Денис Косик, який разом зі своїм вірним напарником Джамбо досить впевнено відкатали манеж і отримали 65,87%-34,1 штр.оч. На дистанції кросу вони мали мінімальну кількість штрафних очок – виключно за перевищення норми часу – 4. Трошки «підкачав» Джамбо на конкурному полі – 5 руйнувань коштували 20 штрафних, але навіть це дозволило Денису стати бронзовим призером.

Звання Чемпіона України з триборства у 2022 році було присвоєно мсмк Миколі Томочко. Він в парі з Тедженом-10 протягом вже декількох років радує прихильників триборства своїми результатами. (1м. в манежі — 69,21% — 30,8 штр.оч, 1-е місце на польових випробуваннях — 2 штр. оч. за перевищення норми часу та 8 штрафних на конкурі). Разом їх результат за три дні склав 40,8 штр. оч.

По традиції завершився Чемпіонат церемонією нагородження переможців і призерів в усіх 4-х видах програми, а по її закінченню Андрій Пономарьов від імені всіх присутніх висловив подяку особисто Валентину Миколайовичу Ничипоренко за надану можливість в такі важкі для країни часи все ж таки прийняти в себе на території Чемпіонат України.

P.S. Технічні результати можна переглянути на сайті журналу (Horses.dp.ua)