Чемпіонат України з триборства 2023

Цей чемпіонат у загальному розумінні нічим не відрізнявся від будь-якого Чемпіонату України.

33 спортивні пари пройшли виводку й в черговий раз дуже приємно відзначати зовнішній вигляд триборців, їх поводження на ветінспекції. Як завжди слова вдячності нашому ветеринарному лікарю Наталії Бобровській за її відношення до роботи – кожен день вона надавала необхідну допомогу чотириногим партнерам наших вершників.

У змаганнях взяли участь 3 мсмк, 10 м\с, 9 кмс, один першорозрядник та 3 спортсмени 2 розряду. Деякі вершники виступали на декількох конях. Учасники представляли Київську, Львівську, Рівненську та Черкаську області. Найчисленнішою була, як й зазвичай, Черкаська область

Під час змагань два спортсмени виконали норматив майстра спорту України – це Юрій Трохимчук та Катерина Очкуренко, яка стала Чемпіонкою України з триборства 2023р в категорії юніори. Два спортсмени вперше виконали норматив кмсу.

У Програмі змагань було передбачено 6 груп й у всіх з них була розіграно комплект нагород чемпіонату, що правда у юнаків з п’яти пар змогла завершити трьохденний марафон тільки Аделіна Жураковська, яка вступала на досвідченому коні Лимонний Блиск.

У категорії 1* серед вершників, які виступали на молодих конях 5-6 років найменшу кількість штрафних очок по трьох днях здобув мс Денис Косик. Він вивів на бойові арени ЖКЗ рудого мерина Хельмута і саме ця пара всі три дні не поступалась першим місцем нікому. До речі, Денис підтвердив своє звання майстра спорту отримавши у підсумку 41,5 штр.очки. У манежі приблизно однакові відсотки здобули Денис та Катерина Йосипенко в парі з Дольче Вітою (66,52 та 66,01), а наступні дві пари Катерина Очкуренко з Атлантом та Єлизавета Нечитайло з Камелотом отримали 63,99% та 62,54% відповідно. На польових випробуваннях у чотирьох вершників цієї групи штрафних очок не було, лише Атлант Катерини Очкуренко підвів свою напарницю та був виключений зі змагань. Тому вирішальним став конкур, де по 8 штрафних очок заробили й Денис й Єлизавета, тоді як Катерина, як то кажуть «стратила» — цій парі було нараховано 24, 8 шт.оч.

Серед п’яти юнаків напруги змагань не витримали четверо, які, як ми вже зазначили вище, були зняті на  польових випробуваннях, тоді як Аделіна Жураковська з одним непідкоренням на кросі та конкурі виборола звання чемпіонки України з результатом 63, 2 штр оч.

«Відкритий клас» — 1*

Сім спортивних  пар вступили у боротьбу за медалі. П’ятеро вершників у манежі проказали приблизно однаковий результат виконання тесту на рівні 65-63%, двоє отримали оцінки у межах 58-57%, й серед них Марія Марченко, під сідлом якої була Айсідора Дункан. До речі, на кросі вершниця відмовилась від подальшого руху по дистанції та вже не змогла брати участь у розіграшу медалей, тоді як Тетяна Курганова після не зовсім вдалої манежної їзди порозумілась з Барселоною та завершила дистанцію лише зі штрафом за перевищення норми часу. Вдало склалась манежна їзда для Анастасії Приходько – вороний жеребець Азарт на гідному рівні виконав всі передбачені манежною їздою елементи та вони отримали за виконання 65,29%. Чотири спортивних пари під час кросу на перешкодах штрафних очок не мали, а що до норми часу, то з нею впорались всього двоє – Володимир Дуля разом з кобилою Софья та Антоніна Климкова з Перфеттою, до речі, на конкурі не отримав ні жодного штрафного Антоніна була єдиною, кому це вдалось. Саме це вплинуло на підсумковий результат – вони в особистій першості посіли перше місце. На три штрафних очка більше було у срібного призера Володимира Дулі, а бронзу вручили Антоніні Бухаровій.

Змагання рівня- 2*

Категорія «юніори». Результати чотирьох учасників у манежній їзді коливались від 65 до 63%, але одній парі – Поліна Лінінг з Ікс Боєм не вдалось «дотягнути» навіть до 60%. Під час польових випробувань тільки Максим Полов’ян допустив одне непідкорення свого коня Тор (Кристал), тоді як всі інші саме на перешкодах проблем не мали. Однак радує, що дві пари вклались в норму часу (Йосипенко-Абсолют та Лінінг-Ікс Бой), дві допустили незначне перевищення (Левчук-Бомонд та Очкуренко-Хуанхе) та тільки у Максима перевищення стало значним. Конкур склався на користь Катерини Очкуренко, яка показала кращий результат, зруйнувавши всього одну перешкоду. Максим мав два руйнування, по три мали Олександра Левчук та Поліна Лінінг, що до Катерини Йосипенко, то Абсолюту не вистачило потужності стрибка, вірогідно сил, тому на їх рахунку 4 руйнування. Таким чином звання Чемпіонки України в цій категорії заслужила  Катерина Очкуренко в парі з Хуанхе. Срібну медаль отримати Олександрі Левчук допоміг Бомонд, а бронзової нагороди вдостоїлась пара Катерина Йосипенко–Абсолют.

Катерина Очкуренко і Хуанхе

Відкритий клас 2*

Манежна їзда склалась на користь Ольги Костів з Магнатом, на одне штрафне більше отримали Олег Перелигін в парі з Корвет Стнінгреєм. Відставання від перших двох пар в оцінках більше ніж на 2 штрафних ми побачили у Юрія Трохимчука з Кассіліасом та у Володимира Дулі з конем Хаупштат. Ще дві пари розташувались в таблиці технічних результатів на 5 та 6 місцях – Юлія Петруха разом з Рібо та Юрій Трохимчук з другим своїм напарником Цайдом (62.58; 60,91 штр.оч. Перші чотири пари, про які ми говорили вище, на дистанції кросу також відзначились дуже вдалим її проходженням, але першим та другим місцем помінялись Костів з Перелигіним – обидва чотириногих напарники не підвели своїх вершників й змогли не тільки «чисто» подолати всі перешкоди, а ще й вклались в норму часу. А все-таки показані результати на дистанції кросу наступними чотирма парами можна також вважати доброю ознакою майстерності вершників. На конкурному полі Ольга змогла взяти реванш в Олега виключно за рахунок часу проходження маршруту – це були ті, хто не надав можливості суддівській бригаді застосувати таблицю штрафних очок. Саме перевага у швидкості долання дистанції допомогла у підсумку Ользі Костів посісти перше місце та отримати золоту медаль Чемпіонату України з триборства на змаганнях рівня 2*. Срібну медаль отримав  Олег Перелигін, а бронзову – Володимир Дуля. До речі Юрій Трохимчук, посівши 4–е місце набрав таку кількість штрафних очок, яка, відповідно до чинної класифікації, надала можливість у протоколах в графі виконаний норматив зробити запис – майстер спорту України. З чим ми його вітаємо.

Змагання рівня 3* можна назвати «Дубль два» для Миколи Томочко, але про це трохи згодом. Манежна їзда – судді одноголосно перевагу віддають парі Сергій Черних-Іссак PKZ з результатом 68.81% (31,2 штр. оч.). На 1,5% по сумі трьох суддів поступається їм Микола Томочко з Тедженом (32.6штр.оч.), а Денис Косик в парі з Джамбо йде просто дихаючи у потилицю Миколі – 67.22% (32.8штр.оч). Трохи гірше справляється з тестом Аква Віва під сідлом Сергія Черних – результат цієї пари дорівнює 66.27% (33.7 штр.оч). Результат наступних двох пар – Олег Дончак-Оттепель та Єлизавета Нечитайло–Санхара дещо нижчий й коливається в межах 63%. Польові випробування на наступний день доводять перевагу Миколи Томочко, який на трасі штрафних очок не має, до речі як й пара Єлизавета Нечитайла з Санхарою, однак у Теджена час ближчий до норми. Саме за перевищення норми часу при безпомилковому доланні траси Аква Віва разом з Сергієм Черних отримують 8.4 штр. очки. З цієї ж причини Денис Косик штрафується на 19.6штр.очки та посідає четверте місце. Передостаннім на дистанцію за стартовим протоколом уходе Олег Дончак, однак за падіння пара знімається зі змагань, що до Іссака PKZ, то Сергій Черних відмовляється від старту, тим самим звужуючи коло претендентів на звання Чемпіона України до 4-х учасників. Саме цьому вершнику, але з Аква Віваю доводиться стартувати у конкурі першими та отримати на маршруті 8 штрафних. З такою ж кількістю штрафних очок фінішує наступний учасник Денис Косик. Сподіватись на безпомилкове визначення переможця ще не доводиться, бо все залежить від Єлізавети, але, але вони з Санхарою не змогли впоратись з маршрутом на чемпіонському рівні отримавши 20 штрафних. Таким чином, в особистій першості перемогу залишає за собою Микола Томочко з загальною сумою штрафних очок 36,6. Саме одне зайве руйнування на конкурі виводить Сергія черних в парі з Аква Вівою на друге місце, а трете залишає за собою Єлізавета Нечитайло. Така ж картина й у Дениса Косика – одне зайве руйнування на маршруті залишає його з Джамбо на 4-му місці.

На церемонії нагородження під час вручення нагород в категорії 3* пролунало ім’я Чемпіона України з триборства 2023 року — Микола Томочко підтвердив своє чемпіонське звання, яке він здобув у 2022 році. До золотої медалі додався персональний приз від імені Президента ВФКС Андрія Мілованова. Звання срібного призера удостоений мсмк Сергій Черних з Аква Віваю, а бронзового – Єлизавета Нечитайло з Санхарою.