Чемпіонат України з виїздки 2021 (випуск журналу №54)

На початку листопада, що не зовсім традиційно для останніх років, в одному з найзручніших для спортсменів і коней кінноспортивних комплексів відбувся  черговий чемпіонат України з виїздки, в якому в чотирнадцяти тестах взяли участь діти, вершники на поні, юнаки, юніори та дорослі. Змагання пройшли у цікавій напруженій боротьбі. У складі суддівської бригади працювали три чотиризіркові міжнародні судді: Лариса Велика, Марія Джумаджук та суддя з Естонії Ева Марія Віндт-Вармінгтон.

У категорії «діти» виступили 18 пар з Києва та Київської області,  міста Дніпро та Дніпропетровської області, Львова, Донецької області та міста Суми. Фаворитом трьох днів була Олександра Шликова на Патріоті з Києва, тренер Світлана Ткаченко.

У собистій першості друге місце посіла Кіра Лященко та Будвайзер — Дніпро, КСК «Horses of Anastasia»,тренер Людмила Удовиченко. Третя була Дар’я Москаленко та Альтаір, які представляли Київску область, «OK Riding», тренер Ольга Ковшова.

Перший рік на чемпіонаті стартують вершники на поні і поки це єдині представники Київської області з КСК «Rhythm Dressage Team», тренери яких Варвара Сорокіна та Олександр Бершов. У трьох програмах дівчата посіли місця в наступному порядку: першою була Олеся Волковецька  на N-Constantino, друга Марія Рибачук на Сrommentuyns Fuego, третьою Серафима Пуртова на Tackmann’s D-Jay. Всі вони вже мають досвід змагань і в такому складі в цьому році представляли нашу країну на чемпіонаті Європи серед вершників на поні.

Напружена та цікава боротьба відбулася серед юнаків, група яких була найчисельнішою. 34 учасники вийшли на старт «Особистого призу». Кращим був Данило Коновалов на Концетті, який не залишив своїм суперникам жодних шансів і був одноосібним лідером всі три дні змагань. (72,172; 69.363; 73,270% — по сумі 3-х тестів його результат склав 214,805%). Данило вихованець СДЮСШОР м.Дніпро, а його тренери — Віра Максименко та Віктор Коновалов.

Другою в особистій першості була Тетяна Соколова та Енерджі. Ця пара представляє харківський «VG Horse Club» і тренується під керівництвом Ірини Харченко. (68,485; 68,971; 72,190% = 209,646%). Не поступилася третім місцем в особистій першості Анастасія Стаднік разом з Сан-Франциско-PKZ (КСК «Кlimenko stable», Дніпро) – підопічна тренера Наталії Коблової. (66,970; 68,725; 70,325% = 206,020%). Анастасія з Данилом та Тетяною в цьому році була у складі команди України на чемпіонаті Європи.

Значно меншим складом учасників була представлена категорія «юніори». Лише 9 вершників вийшли на старт. Лідером протягом трьох днів була Олександра Потієнко та Дакар з Рівненської обл., тренери Карина Пилипенко та Денис Косик. Другою в трьох тестах була представниця КСК «Суми» Діана Боровик та Baby Royal, тренер Євгенія Кузнєцова.

За третє місце точилася боротьба між Анатолієм Білоусовим на Делорен, КСК «Equides Club, тренер Анна Козик, Анною Гунько на Отпорі, ОК НТЗ «Сумська кінна ДЮСШ», тренер Олександра Бершова та Іриною Сорокою на Діарал-PKZ, RCR «Буча». В цій боротьбі третє місце посіла Ірина Сорока зі своїм постійним партнером Діарал-PKZ.

Родзинкою змагань став «Великий приз», в якому  було заявлено вісім пар. Перше та друге місце виборола Анна Дяченко на Гулівері та Фабулоссо – «VG Horse Club», Харків, тренер Юрій Ковшов, третьою була Світлана Кісельова  та Сінтон, КСК «Сосновий Гай», Київська обл. У КЮРі стартували чотири спортивні пари і перемогу за собою залишила Анна Дяченко в парі з Фабулоссо з результатом 71.290 %. Досить  успішно виступила у цьому тесті і Ольга Акіншина, в неї під сідлом виступав Сер Діамант – 69,760%. Вони представляли Харківський кінний завод. Третій результат був у Дяченко  Анни з Гулівером.

У особистій першості по сумі двох тестів в парі з Фабулоссо Анна Дяченко завоювала золоту нагороду і їй було присвоєне звання Чемпіонки України 2021 року. Окрім цього у неї в руках залишилась і бронзова медаль, але вже в парі з Гулівером. Срібну нагороду отримала Ольга Акіншина.