Чемпіонат Європи з конкуру серед ветеранів — CH-EU-V-S

З 7 до 10 вересня у французькій комуні Ардело тривав доволі незвичний турнір CH-EU-V-S— Чемпіонат Європи з конкуру серед ветеранів. Різноманітна програма змагань, цікаві маршрути, розроблені відомим курс-дизайнером Грегорі Бодо (до речі, саме він був курс-дизайнером маршрутів Фіналу Кубку Націй  CSIO 4* — NC EEF у Варшаві у середині вересня) та блискучі виступи численних вершників, серед яких багато хто вже пів віку втримується в сідлі — таким беззаперечно запам’ятається це шоу поціновувачам кінного спорту. На чемпіонаті визначалися переможці як у командному, так і в особистому заліку. За командну першість змагалися 9 європейських збірних. Потужно виступали на бойовій арені Ардело британські ветерани, але чемпіонами Європи їм стати не судилося — збірна Великої Британії посіла друге місце у командному заліку з 11.56 ш.о. Із сумарним результатом 16.46 на третій позиції завершила виступ команда Швейцарії, а високе звання чемпіонів, за шаленої підтримки місцевих вболівальників, виборола французька збірна, яка у трьох видах програми заробила мінімальну кількість штрафних — лише 3.08. 

Україна на чемпіонаті була представлена дуетом Nataliia Syniavska – Istana (nr/nr). Ця пара перше випробування, однораундовий швидкісний конкур з висотою перешкод 110-120 см, подолала доволі вдало та фінішувала на 20-й позиції серед 45 учасників. Але двораундовий конкур з перестрибуванням виявився більш складним — висота 125-135см не підкорилася українській вершниці та її чотириногій помічниці. За результатами цього маршруту Nataliia Syniavska та Istana не змогли пройти до фіналу.

Після завершення змагань Наталія Синявська поділилася з редакцією журналу своїми враженнями: «Один з найкращих турнірів для ветеранів! Невимушена і дружня атмосфера серед вершників. Всі підбадьорюють і підтримують один одного! Кінний центр розміщений в курортному районі Франції в оточенні лісів і на березі Ла-Маншу! Маршрути чемпіонату Європи дійсно складні — для мене позитивний досвід — доїхала до кінця (багато вершників знялося)».

Чемпіоном Європи серед ветеранів став 56-річний іспанський вершник Diego Uson Olaso, який у парі з Caravaggio de Lison Z (Chellano Z/Moukere des Hayettes) заробив за підсумками трьох маршрутів 1.9 ш.о. 

На 2 роки старший від нього британець James Loffet у парі з Gaudi (Ukato/Orriena) завершив виступи з результатом 3.85 ш.о. Третє місце також посів дует з Великої Британії — 54-річна амазонка Nicola Frankland та її Kings Welcome (nr/nr), їх результат дорівнював 4.07 ш.о.

Паралельно з Чемпіонатом Європи в Ардело відбувалися змагання у категорії  CSIV-A. Тут вдало виступив український вершник Albert Yakymov у парі з Oskar II PKZ (nr/nr). Два маршрути Medium Tour з висотою перешкод 115-125 см наш дует подолав з такими результатами: 0/37.23 та 0/32.37 у двораундовому конкурі (4-е місце серед 27 учасників); 4(4+0)/69.99 у конкурі в один гіт (20-е місце з 36 можливих). У Large Tour Якимов та 9-річний жеребець Оскар II PKZ були 6-ми серед 11 учасників з результатом 8(8+0)/68.31, висота перешкод на цьому маршруті дорівнювала 120-130 см. У останній день змагань пара стартувала у Small Tour — двораундовому конкурі з висотою перешкод 110-120 см, і це випробування завершилося перемогою українського вершника — результат 0/0/33.52 був кращим серед 37 учасників.

«Була дуже дружня і душевна атмосфера змагань – розповів Альберт — ми почули багато теплих слів підтримки України. Користалися кожною можливістю донести до учасників змагань як змінилося наше життя під час війни в Україні. Вся команда мріяла почути гімн нашої країни, і я дуже гордий тим, що нам з Оскаром вдалося здобути перемогу у фіналі та здійснити цю мрію».