Чергова Генеральна Асамблея FEI

Тетяна Маринич

З 18 до 21 листопада 2023 р. у Мехіко (Мексика) відбулася чергова Генеральна асамблея FEI. Як і минулого року, Асамблея проводилася у гібридному форматі, тобто національні федерації, які не змогли делегувати своїх представників у Мехіко, мали право голосування у режимі онлайн. Всього у роботі ГА FEI цього року взяли участь 96 національних федерацій, з яких 69 голосували особисто. Нашу країну на форумі представляли Президент Всеукраїнської федерації кінного спорту Андрій Мілованов та Генеральний Секретар ВФКС Михайло Пархомчук. 

Відкрив роботу Асамблеї Президент FEI Інгмар де Вос, який у вступній промові висловив подяку Мексиканській федерації кінного спорту за організацію заходу, привітав учасників форуму та побажав їм плідної роботи. Також Президентом були висвітлені досягнення спортсменів, представників кінних спільнот і пов’язаних з ними осіб у 2023 році, та окреслені події наступного року, найважливішою серед яких мають стати Олімпійські та Паралімпійські ігри у Парижі.

Під час роботи Генеральною асамблеєю було затверджено низку змін до загального та внутрішнього регламентів FEI, Ветеринарного регламенту, антидопінгового регламенту для спортсменів-людей, правил кваліфікації у кінних дисциплінах, Правилах змагань з конкуру. На окремий розгляд було винесено пропозицію обмеження Міжнародною федерацією свободи слова у соцмережах та розширення інструментів з питань етики та доброчесності.

Медичним комітетом було окреслено основні напрямки роботи на наступний рік. Вони мають бути зосереджені на посилення безпеки спортсменів та покращення їх самопочуття. Зокрема, створена за підтримки Медичного комітету експертна група до кінця 2023 року має представити пропозиції щодо зміни стандартів захисних шоломів та жилетів. На думку експертів це сприятиме мінімізації ризиків, тобто серйозних травмувань при падіннях коней та вершників. 

Розглянуті також питання призначення дат та місць проведення найпрестижніших змагань у світі на 2024 рік.

Дуже неприємною для України новиною стало рішення про скасування захисних заходів відносно російських та білоруських спортсменів, коней, офіційних осіб та чиновників, тобто допущення їх до змагань у нейтральному статусі, проте національні федерації кінного спорту Австрії, Чехії, Данії, Польщі, Швеції Естонії, Латвії, Литви, Фінляндії, Норвегії вже виступили зі спільною заявою, в якій висловили неможливість підтримки такого рішення. Ситуація в Україні не змінилася на краще, тому не на часі розгляд про повернення до змагань росіян та білорусів, чий нейтралітет неможливо ефективно спостерігати чи контролювати, наголошується у заяві. Втім позиція FEI з цього питання наразі лишається незмінною.

Генеральний Секретар FEI Сабрина Ібаньєс представила нового Директора FEI з конкуру. Ним став 35-річний австралієць Тодд Хінде, в минулому успішний вершник, керівник команди та ефективний менеджер у сфері кінного спорту.

У підсумках роботи ГА FEI було визначено місце та час проведення Спортивного форуму 2024. Він відбудеться у Лозанні (Швейцарія) 29 та 30 квітня. Основним питанням цього заходу буде підготовка та комунікації до Олімпійських ігор у Парижі. Також делегатів поінформували про те, що наступна Гібридна Генеральна Асамблея FEI відбудеться з 9 до 13 листопада у Маскаті (ОАЕ).