Чергова зустріч офіційних осіб міжнародної виїздки
15-17 грудня минулого року у Франкфурті-на-Майні (Німеччина) відбулися три взаємопов’язані події. По-перше, у Festhalle Frankfurt проходили традиційні знакові змагання з виїздки рівня СDI 5*. По-друге, це був Семінар для суддів, які в межах практичної сесії відточували свої навички на прекрасних зразках виступів провідних спортсменів. І, нарешті, на відомій виїздковій стайні «Schafhof» сім’ї Лінзенхофф-Рат відбулася IDOC General Assambly 2023.
Від України присутніми були міжнародні судді з виїздки Джумаджук Марія (level 3/4*), Велика Лариса (level 3/4*) та Шульга Ірина (level 2/3*). Одразу зауважу, що це була приватна поїздка власним коштом. Пояснюю, бо знаю, що в цей непростий час можуть виникнути зайві питання від кінної спільноти України. Ми спланували свій приїзд таким чином, щоб мати можливість подивитись саме Великий приз, а також національні змагання Великий приз для коней 8-10 років. Розміри та убрання арени вражали, освітлення, робота електронного інформаційного табло були бездоганні. І, звичайно, зачаровувала краса рухів спортивних пар.
Наші місця були поруч з учасниками семінару, тож ми почули докладні коментарі керівників семінару Katrina Wüst, Raphaёl Saleh та Hans-Christian Matthiesen. Це була цікава і напружена робота, яка надає судді можливість порівняти свою оцінку з думкою колег, систематизувати та оновити свої знання, звернути увагу на можливі розбіжності та недоліки.
Опівдні автобуси відвезли нас до «Schafhof»(Kronberg), де відбулася робоча частина Генеральної Асамблеї міжнародного дресажного суддівського клубу та урочистий прийом. Це справді казкове місце з власною історією.
Ми прослухали інформацію щодо новин FEI, цікаві доповіді науковців про вплив різних факторів на роботу судді; стюарди поділились досвідом про різні непередбачувані випадки на змаганнях та порадами, як з цим впоратись. Особисто мене зацікавила доповідь Доктора Inga A.Wolframm, яка розглядала питання упередженості у суддівстві та надала велику кількість статистичних даних. На її думку, незначною, але все ж помітною мірою впливають на оцінку інформація про національну приналежність вершника, якщо вона збігається з національністю судді або членів журі, позиція вершника в рейтингу, навіть позиція у стартовому листі та інше. Звичайно, це викликало дискусію. Але так і має бути. Це все дає привід для роздумів. Тільки не дуже б хотілось, щоб суддя перетворився у комп’ютер і намагався врахувати всі можливі погрішності у виступі спортивної пари ніби робот. Сучасні змагання дуже напружені, стиснуті у часі, відповідальність судді повсякчас зростає з розвитком технічних засобів підрахунку результатів, які миттєво відображуються на табло. Але що вища планка, — то цікавіша наша робота! Тож маємо вдосконалюватись.
По закінченню роботи Генеральної Асамблеї міжнародного дресажного суддівського клубу відбулася святкова вечеря. Дуже приємно було відчувати щиру підтримку, яку висловлювали наші колеги Україні в її важкій боротьбі, а також чути про благодійні справи сім’ї Лінзенхофф-Рат. Співчуття, розуміння ситуації, теплі обійми викликали у мене сльози. Вишукані страви, щирі слова вдячності організаторам і спонсорам, прекрасні побажання, дружня бесіда з колегами — все це залишило на душі чудові спогади.