Черговий Етап Кубка Націй

У Афінах (Греція) 2 червня відбувся другий для Південного регіону етап Кубка націй з конкуру CSIO3*-NC EEF RQ.

Нагадаємо, що за підсумками двох етапів учасники серії мали можливість або здобути кваліфікацію на півфінал, або вийти із подальших змагань. Саме така альтернатива на бойовій арені Афін стояла перед п’ятьма збірними, серед яких була і українська. Наша команда стартувала у такому складі: Eduard Slobodeniuk — Black-White, Kostiantyn Boiarko–Jupiter (Zambesi TN/Eden W), Anastasia Bondarieva–Virunga H Z (Vigo d’Arsouilles/Caretane Z), Mykola Pylypeiko–Equida. Тим, хто слідкує за спортивними подіями, неважко було помітити, що серед чотириногих учасників української збірної двоє практично не мали досвіду виступів на міжнародній арені, ще один (Jupiter) перейшов у тренінг до нашого вершника лише у квітні поточного року. Тож як би нам не хотілося бачити Україну серед призерів етапу, головне завдання перед командою полягало у виході у півфінал, і цю місію наша збірна реалізувала. За підсумками етапу Україна посіла 4 місце, яке додало до командної скарбнички 70 балів, а сумарні 160 балів вивели її на 3-те місце у Південному регіоні.

Розповідає Ольга Слободенюк: «Організація поїздки на цьогорічний Nationals Cup в Афіни була сповнена постійними змінами складу команди та коней. Фактично, до дня остаточної заявки команди, Сhef d’équipe Тетяна Шейнич проводила консультації зі спортсменами та тренером команди Maxime Harmegnies, щодо складу команди та порядку старту. Проте, все, як-то кажуть, «утряслось» і вершники готувались до відповідального старту.

«В першому раунді фортуна – продовжила розповідь Ольга Слободенюк — була не на боці українських вершників: першим стартував Едуард Слободенюк і пройшовши майже половину маршруту чисто, допускає руйнування в потрійній системі, за ним одразу заблизько підходить до планки на вертикальній перешкоді й підряд трете руйнування, бо не вистачило сил дотягнутися на оксері. В підсумку 12 штрафних. За ним на старт виходить Костянтин Боярко, на маршруті пара загалом виглядає не погано, проте трохи не вистачає концентрації на командах вершника у Jupiter на вертикальну перешкоду після трійника — і 4 штрафних.

Наступною стартує Анастасія Бондарєва — її кобила Virunga спокійна та зосереджена, чудово співпрацює з вершницею, але трохи не дотягується на широкому оксері — руйнування і ще одна помилка в подвійній системі, результат 8 штрафних. Заключним вершником в команді стартував Микола Пилипейко, дуже сильна, проте, не дуже досвідчена кобила чудово працює на окремих перешкодах, але допускає руйнування перешкоди в потрійній комбінації та на останньому бар’єрі маршруту. Таким чином, після 1 гіту, результат команди 20 штрафних очок.

Шалена спека, до 35 градусів за Цельсієм зробила свою справу — коні після першого гіту були втомлені, тож провести їх у другому раунді без помилок не вдалося жодному вершнику  нашої команди. Підсумком виступу стало 4 командне місце і кваліфікація у півфінал Кубка Націй».

Тож українська збірна на афінському етапі заробила 52 штрафних очки, що суттєво відрізнялося від результатів трьох команд призерів. Третє місце доволі неочікувано посіла збірна Румунії, яка завершила виступи з 8-ма штрафними, втім кваліфікуватися на півфінал румуни не спромоглися, адже на першому етапі у Горла Міноре вони не стартували. Такий же результат продемонструвала команда Греції, але показники часу у греків були кращими (463.04 проти 479.62), і це заслуговувало на срібні нагороди, а також на друге місце в Південному регіоні з загальним підсумком 170 балів. Переможцями вже вдруге стали представники Італії, які протягом двох раундів заробили лише 4 штрафних очки. Два бездоганних виступи принесли італійській команді 200 балів і дуже високі шанси на призові місця у півфіналі, який, нагадаємо, відбудеться у Будапешті (Угорщина) з 10 до 14 липня.

Вболівальникам України залишається подякувати Європейській федерації кінного спорту, командам Clipmyhorse та DIVISPORT за можливість спостерігати за перебігом подій на конкурному полі Афін