Черговий Етап Кубка України з подолання перешкод у Жашкові

Віра Кириченко

Дякуємо Лілії Недолі за частину фотографій

Незмінний Жашків, незмінний КСК «Parade Allure» приймав черговий Етап Кубка України, але паралельно проводились і відкриті регіональні змагання Кубок «Parade Allure», тому було трошки «спекотно» — близько 200 пар стартувало протягом дня, а з деяких поважних причин на турнірі працювали замість п’яти всього два судді національної категорії та один – другої, але активно допомагала Тетяна Шкуринська. Прикро, що за деяких обставин не вдалось провести брифінг з учасниками турніру, бо прийшов час поговорити про деякі аспекти організації та проведення змагань, тож залишається сподіватись на проведення подібного заходу на інших турнірах.

В щоденних церемоніях нагородження крім суддів брали участь представник Міністерства молоді та спорту Україні Олександр Погуляй та Генеральний секретар ВФКС Ксенія Мартинова.

Що до результатів спортсменів, які стартували в залік Етапу Кубка України, то коротенько висвітлимо їх по групах передбачених Регламентом.

Категорія «Діти».

Про учасників на маршрути 115-125 см. мови не йшлось. Тільки на «маленькі висоти» — 105-115 см. ми мали 9 учасників, але двом з них не вдалось пройти першу кваліфікаційну вимогу на наступний день, ще на дві пари зменшилась кількість претендентів на медалі у Гран Прі для цієї категорії. Фініш трьох спортивних пар на основному маршруті не виявив переможця і тільки перестрибування розставило їх по місцях. Переможницею стала Катерина Созінова разом з кобилою Скала – тренер Олександр Іванов, до речі перемогу вона здобула й у перший день змагань. На другому рядку турнірної таблиці ми побачили вихованку дніпровських тренерів Олександра Ходановича та Валерії Вакуленко — тринадцятирічну Далію Вайсберг – саме їй в парі з конем Май Блу Плеже підкорився двофазний маршрут. Софія Закорко з Батерфляєм (тренери Ксенія Оніщенко та Василь Зайцев) посіли 3 почесне місце.

Категорія Юнаки

Всього дві пари наважились випробувати себе на маршрутах висотою 125-135 см. і, якщо у перший день вони на відмінно впорались з поставленим тренерами завданням, то в другий день обидві допустили по помилці. У вирішальному маршруті Максим Полов’ян з Беверлі PKZ також допустили одне руйнування та фінішували з 4 штрафними очками. Що до Діани Лоївської, то, після допущеної помилки, вона відмовилась від подальшого проходження маршруту.

У 2а групі, де висота перешкод була дещо нижчою, на старт вийшло 6 спортивних пар, але тільки 2 з них змогли завершити маршрут без штрафних очок – це Злата Максименко, представниця СДЮСШОР м. Дніпро (тренери Олександр Ходанович, Валерія Вакуленко) та Вікторія Харитонова з КСК «Молода країна» — тренер Ігор Клімюк. Проте у наступному маршруті вона разом з Ферро спустились на 6 місце, а на перший рядок у технічних результатах піднялась Софія Бублік з КСК «Патріот» — тренер Едуард Слободенюк, Денис Косик. Злата Максименко посіла 2-ге місце і покращила свої досягнення у завершальний день змагань.

Нагороди Міністерства молоді та спорту України щодня розігрувались також й серед вершників, які стартували на молодих конях. Дуже обнадійливим виявився той факт, що коней 5, 6 та 7 років представляли практично найдосвідченіші наші конкуристи, до речі у деяких з них під сідлом було по декілька молодих коней.

Серед п’ятирічок до призової трійки всі три дні входили Рената Чугунова з Корнелією DP та Comme on Legends DP, Олександр Іванов і Агент Кей PKZ, Назарій Усенко і Чік, Євген Індюшкін в парі з Командором, Євген Лапа з Барон де Вальс, Сергій Черних з Маркізом PKZ. Саме Сергію вдалось двічі з трьох наявних для цієї категорії золотих медалей дві покласти у свою особисту скарбничку та скарбничку нового на Дніпровщині КСК «Асгард».

В маршрутах для коней 6-7 років, які проводились з гандикапом, медалі розіграли 15 спортивних пар і саме тут мсмк Сергій Черних, але вже в парі з Конкордією PKZ, не надав жодного шансу своїм суперникам – всі три «золота» додались до вже здобутих ним під час цього Етапу Кубка України. Стабільно друге місце посідала пара Євген Лапа і Кандинський. Що до бронзових медалей, то вони переходили протягом трьох днів боротьби з рук в руки від Артема Поліщука до Костянтина Золіна та Євгена Індюшкіна.

У маршрутах для коней 7 років та старше, на відміну від групи молодих коней, однозначного лідера серед 14 спортивних пар не спостерігалось попри те, що безпомилкових проходжень маршрутів у перший день на висоті 135 см. було багато — шість нулів, а ще 5 пар завершили його лише з 4 штрафними. Двофазний все розставив на свої місця – тільки Костянтин Золін з Карлайл та Євген Лапа з Генералом змогли пройти обидві фази без штрафу і ще три пари отримали по 4 штрафних, всі інші за помилки у першій фазі до другої допущені не були. Проте, згідно з Регламентом, кваліфікація до Гран Прі визначалась по фінішу першої, то ж вершникам достатньо було завершити її. Таким чином 12 спортсменів спробували, саме спробували себе у найскладнішому випробуванні висотою 145 см., проте тільки двом була запропонована участь у перестрибуванні за 1 місце, але Олександр Іванов відмовився від цієї пропозиції, тож золоту медаль вручили Євгену Лапі, який це випробування пройшов разом з Новеллою PKZ. Трете місце залишив за собою Євген Індюшкін з Компліментом PKZ.