Черговий етап Кубку України з триборства

Марина Матвєйчук – головний суддя змагань

Цей старт був нечисленний, але на все є свої причини. «Основні» наші «майстри» триборства Сергій Черних та Микола Томочко дали своїм коням відпочинок після міжнародного турніру у Стшегомі, тому під час ветінспекції ми змогли побачити всього 16 коней, які пройшли її без зауважень. 

Змагання пройшли у категоріях 1* та 2*, а також серед юнаків та вершників, які виступали на конях 5-6 років.

Наше молоде покоління – майбутні члени збірної України, серед яких були вже як майстри спорту, так й третьорозрядники, виступали на досвідчених конях, але не всім це допомогло. Не змогли впоратись з дистанцією кросу ані Альбіна Білик, ані Ксенія Буркотенко. Велику кількість штрафних очок привезла на фініші Олександра Сіроштан. Краще справи були у Поліни Лінінг, в якої разом з Ікс Боєм їх було всього 22. Тільки Олександрі Левчук вдалось, навіть попри дуже тяжкий грунт, провести Бомонда так, що вони навіть практично вклались в норму часу. Таким чином перед конкуром лідерство було саме в цій парі й вони його зберегли до кінця, подолавши маршрут всього з одним руйнуванням, а загальний результат по трьох днях склав 39,1 штрафного очка. 65,4 у сумі мала Поліна Лінінг, а на третю позицію вийшла з результатом 116,5 ш.о. Олександра Сіроштан.

Серед спортсменів, які стартували на молодих конях, картина була не краща. З чотирьох спортивних пар, які змагались у манежній їзді, кращою виявилась Єлизавета Нечитайло, в якої під сідлом був гнідий мерин 2018 року народження. Свою провідну позицію ця пара зберегла до кінця змагань з загальним результатом 46,3ш.о. Під час польових випробувань вони отримали всього 8,8 ш.о.- зрозуміло за перевищення норми часу, а на маршруті конкурному мали одне руйнування. Катерина Очкуренко у підсумку з результатом 70,2ш.о. посіла друге місце (36,6\25,6\8,0). Прикро, але, досить добре впоравшись з дистанцією кросу, Катерина Йосипенко не змогла цього зробити разом Дольче Вітою на конкурному полі. Поліна Барабанова з Дімбосом були зняти на польових випробуваннях.

У категорії 1* — відкритий клас — стартувало всього три спортивних пари, але Вікторія Слободенюк разом з Фрістайлом були зняті на дистанції кросу. Антоніна Климкова разом з гнідою кобилою Перфетта мала кращий результат в манежній їзді, під час польових випробувань вони не допустили жодної помилки, але мали штраф за перевищення норми часу та 4 штрафних додали на маршруті. Саме ці 4 штрафних не дозволили спортсменці виконати норматив кандидата в майстри спорту, але золоту медаль з загальним результатом 82,7 ш.о. вона поклала у свою скарбничку досягнень у триборстві. Срібло з результатом 141,8ш.о. отримав Роман Прийменко, якому в цьому допоміг Холст.

Дистанція кросу стала перепоною на шляху отримання медалей Етапу Кубку України також й для практично всіх вершників, які змагались в категорії 2*. З чотирьох спортивних пар зміг фінішувати тільки мсмк Олег Перелигін разом гнідим мерином 2016 року народження по кличці Корнет Стінгрей. Вони були кращими у манежній їзді (34,8ш.о.), а на кросі, одразу на першій перешкоді кінь показав свій характер, що вилилось у 20 штрафних очок. За непідкорення й на сьомому бар’єрі вони були оштрафовані ще 20 очками. «Вибрати» час вони також не змогли, бо фінішували коли вже траса була вщент слизька та подекуди розбита. На трасі за падіння був виключений Юрій Трохімчук з Кассіліас BVR. Не вдалось фінішувати також й Катерині Очкуренко разом з Хуанхе. Таким чином на церемонії нагородження в цій категорії був відзначений золотою медаллю всього один вершник.