Черговий Етап Кубку України з виїздки (випуск журналу №53)

Віра Кириченко

У Програмі даного етапу, який пройшов у Жашкові наприкінці липня, поціновувачі виїздки побачили новину – вперше за всю історію виїздки у нас в країні були включені тести для вершників, які стартували на поні. Ось з цієї новини ми і почнемо розповідь. Три вершниці вивели своїх чотириногих партнерів на виводку, але зовні дехто навіть і не помітив що це поні, та ж сама картина спостерігалась і під час виступів спортсменок, а їх було аж три! З цією групою працюють два тренери – Олександр Бершов та Варвара Сорокіна, які представляють команду «Rhytm Dressage” Team (Київська обл.). Під «опікою» Олександра тренується Марія Рибачук разом з 12–річним уельським поні Crommentuyns Fuego і у всіх трьох тестах за три дні змагань вона посідала 1 місце. У Командному та Особистому призі її результат коливався в межах 67%, а у КЮРі, за рахунок оцінок за артистичність, він піднявся до 71%. З дуже малим відривом від лідера закінчила змагання Олеся Волковецька, яка виступала разом з бельгійським поні N-Constantino v\d Bolkerhoeve. Що стосується пари Серафіма Пуртова – Tackmann’s D Jay, то вони стартували тільки перші два дні з середнім результатом до 61%.

Напередодні старту ми звернулись до Олександра Бершова з запитанням: «Як ти вважаєш, наскільки наші судді зможуть об’єктивно оцінити виступ цих юних вершниць?», на що отримали відповідь: «Ці тести нічим не відрізняються, доречи, хочу зауважити, зв’язки, які там включені, не відрізняються від юнацької їзди, і, якщо тільки додати зміну ноги в повітрі і принімання на галопі – ось вам і буде юнацька їзда. Я вважаю, що судді не можуть не розбиратись – немає ніякої різниці — в обох випадках оцінюються елемент, а не те, хто його виконує – поні або кінь». Після закінчення Особистого призу ми почули думку і судді національної категорії з Миколаєва Ольги Білої: «Мені дуже сподобалось виконання не тільки окремих елементів у тестах вершницями на поні, а, особливо, демонстрація чітких переходів. По загальному відчуттю дві пари, які посіли перше та друге місце я оцінювала вже як юнаків, а не дітей — достатньо високий рівень їзди вони продемонстрували».

Категорія «діти» — і знов вже знайоме нам прізвище – Пуртова Серафіма, але це вже не поні, і знов безперечний лідер, який в парі з Коршуном всі три тести відпрацювала приблизно з таким же відсотком як і у попередній групі, трошки не дотягнувши до 68%. На п’едесталі пошани другу сходинку нікому не віддала представниця КСК «Horses of Anastasia» Вдислава Валер, яку тренує Євгенія Полюк. Разом з Форватером вони кожен день додавали до свого результату по одному відсотку і, в решті решт, на третій день в Особистому призі отримали від суддів 66,125%. Єлізавета Дубина, в якій під сідлом стартував Торс-Діамант GT так саме як і Владислава, стабільно залишалась на третьому місці.

Для української виїздки вже стало характерною рисою наявність найбільшої кількості вершників в групі «юнаки», але на цьому Етапі ми не побачили вершників, які брали участь у чемпіонаті Європи, і це на наш погляд у більшості випадків виправдано. Всього 12 спортивних пар вийшло на старт і в перший день в Командному призі перші п’ять пар показують приблизно однаковий результат – від 66, 768% у Анастасії Сакович до 65, 202% у Капітоліни Адаменко. В Особистому призі на першу сходинку з 65,490% піднімається вихованка Юрія Ковшова Дяченко Жасміна, а переможниця попереднього тесту разом з Крумель спускаються аж на 7 місце. Спортивна пара Софія Константинівська із своїм напарником Аквафортесом після двох других місць в останньому тесті перевершила себе і з результатом 69,800% у КЮРі посіла перше, справивши досить приємне враження на суддів, які за артистизм їм одностайно виставили оцінки від 69 до 74,800%.

Юніорів, як завжди в останні роки, у нас бракує, і на цьому етапі їх стартувало всього четверо. Серед них боротьба за першість точилась в основному між двома учасницями чемпіонату Європи – Олександрою Потієнко та Діаною Боровик, але Діана з Бебі Роял «стратили» в Особистому призі і пропустили поперед себе спортивну пару Іван Дубін-Робін Гуд. Саме від цієї пари ми в подальшому сподіваємось побачити більш стабільну їзду.

У тестах Великого кола запеклої боротьби не сталось і нічого неочікуваного ми не побачили. Безперечно першим у всіх п’ятьох суддів був Сергій Пузько, і ми очікуємо на його вдалий виступ на чемпіонаті Європи. Друге місце посів Роман Балдін.

Змагання чергового Етапу кубку України з виїздки завершились церемонією нагородження.