День Незалежності України у Слов’янську

Цій знаменній даті в житті нашої країни кіннотники міста Слов’янськ присвятили Відкритий Кубок Донецької області з подолання перешкод та виїздки. У турнірі, що проводиться п’ятий рік поспіль, брали участь спортсмени обласної спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з кінного спорту, сучасного п’ятиборства та триатлону, КСК «Алюр», і до них приєднались представники Сєверодонецька та кінного клубу «Щаслива підкова» з міста Харків.

Змагання проходили на території КСК «Алюр», спортсмени та працівники якого підготували базу для проведення турніру – в усьому відчувалось намагання зробити все як тільки можливо найкраще.

Суддівська бригада у складі міжнародного судді Ірини Шульги, суддів національної категорії Віри Кириченко, Марини Матвейчук та секретаря національної категорії Анни Швецової працювали під керівництвом головного судді змагань Світлани Тверскової. На мандатній комісії ретельно перевірялись всі надані документи, особлива увага зверталась на наявність нотаріально завірених дозволів батьків на участь у змаганнях дітей, наявність відповідних записів у спортивних паспортах коней.

 

Змагання розпочались у присутності досить великої кількості глядачів парадом відкриття, на якому зі святом Незалежності України привітала всіх присутніх Світлана Тверскова та побажала спортсменам показати свої найкращі результати.

Перший день став випробуванням для конкуристів. Всього у Програмі було 4 конкури різної висоти та складності, в кожному з яких стартувало від 11 до 15 спортивних пар.

Під час перегляду маршруту вершники під керівництвом своїх тренерів уважно вивчали кожну перешкоду та розмірковували яким чином до неї потрібно підійти.

У маршруті №1 «Відкритий клас» висота перешкод була найнижчою – 50 см., але це не завадило спортсменам продемонструвати свою майстерність у керуванні конем і, слід зазначити, що серед тих, хто першим ступив на щаблинки п’єдесталу пошани були дві спортсменки, під сідлом у яких стартували п’ятирічні коні – вороний Санрайс (Ольга Вінокурова – 1 місце) та Кампала (Надія Оніщенко – 3 місце). Конкуренцію їм склав досвідчений 18-річний Верес (Соня Ніколаєва – 2 місце). Не всім спортивним парам підкорився наступний маршрут, в якому висота перешкод вже піднялась до 90 сантиметрів, в тому числі і бронзовому призеру попереднього, але серед тих, хто пройшов маршрут без штрафних очок, призові місця визначались вже за показниками секундомірів і золота медаль була вручена Марії Бірченко, яка поділила радість перемоги з Ардібашем, срібна Олексію Оніщенко в парі з Альпіною, а бронзова Дар’ї Максимовій з Хенесі.

В наступному конкурі з перешкодами піднятими на висоту 110см. не поталанило одній спортивний парі – вони були за два непідкорення виключені, а також переможниці попереднього маршруту – Марія Бірченко з Ардібашем перевищили норму часу і отримали 1 штрафне очко, тоді як у парі вже з Ванд Хелсингом Марія таки виборола знов золото. Не підвів свою напарницю Кусімо і Надія Оніщенко з ним посіли друге місце, залишив трете парі Дар’я Максимова – Хенесі.

В останньому випробуванні боролись за пальму першості досвідчені Марія Бірченко, напарником якої тут знов був Ванд Хелсінг та Надія Оніщенко з Кусімо. Їх розділило по штрафних очках одне зайве руйнування перешкоди – його здійснив Ванд Хелсінг, залишивши Марії срібну медаль, а перемогу святкувала Надія, але ця боротьба на конкурному полі ніяк не зіпсувала стосунки спортсменок.

Другою частиною турніру були змагання з виїздки, які включали тести для юнаків, дітей (Командний приз), для коней 5-ти років та аматорів. У цьому році організатори змогли розташувати розминочне поле поряд з бойовим, тому це значно скоротило загальний час проведення тестів. Ретельно було виміряно розміри манежу, приведений до ладу грунт.

У «Командному призі» для дітей загальний відсоток, в якому визначається результат у виїздці, коливався від 57 до 68 % і перевага тут була на боці спортивної пари Софія Дорноступ-Вільям, які змогли так відпрацювати по схемі, що суддям нічого не залишалось, як поставити їм найкращі серед учасників оцінки. У тесті для п’ятирічних коней відзначився вороний Тезіс, на якому стартувала Оксана Красотюк. Найчисленнішою була група учасників, які показували свої виїздкові вміння в тесті АФ-1, і тут вже ці вміння судді оцінили від 48 до 67 %. Не всім все вдавалось – основні помилки стосувались саме вміння використовувати засоби управління конем і, в першу чергу, поводом. Вершниці не завжди могли зберігати постійний контакт та демонструвати прибавлення як на рисі, так і на галопі, і це все позначилось на оцінках.

Найкращій результат показала Ольга Петрова, в якій під сідлом стартувала ворона кобила Віка, і вони поправу отримали золоту медаль. Срібну нагороду вручили Анастасії Ямполець, яка на цьому ж коні виконала відповідний спортивний розряд, а бронзова медаль пішла в актив Вероніки Кличкової — їй здобути цю нагороду допомог Ільхан. Перемогу в тесті для юнаків святкувала Марія Бірченко — вона виконала норматив кандидата у майстри спорту разом з Ільханом, а срібну медаль вручили Надії Оніщенко, в якій під сідлом тест виконував гнідий жеребець Бор.

Всі спортсмени після завершення кожного тесту на церемонії нагородження отримували не тільки офіційні нагороди (медалі та грамоти), а й цінні призи, про які організатори потурбувались заздалегідь.