Довгоочікувана подія: конкурна команда України у Кубку Націй

У португальській Віламурі 20 листопада 2022 р. відбувся черговий етап Кубка Націй з конкуру CSIO3*. У змаганнях взяли участь 14 команд, серед яких вперше за довгий час було заявлено збірну України. Всі члени команди є амбасадорами руху «RIDE FOR UKRAINE» започаткованому Ukrainian Equestrian Charity Foundation. Участь у змаганнях вершників, які разом з країною наразі переживають не найкращі часи, відбулась за підтримки Фонду Солідарності Fédération Equestre Internationale.

До складу украінської команди увійшли дуети Alisa Danilova – Cossinelle (nr/nr), Mykola Pylypeiko – Karat (nr/nr), Anastasia Bondarieva – Spartakus PKZ (Clinton/Silver Rain), Oleksandr Prodan – Moneymaker van’t Meulenhof (nr/nr).

Всі, хто стежить за подіями на конкурних аренах, безумовно пам’ятають вдалі виступи на етапах Кубка націй нашої збірної, яка на той час практично складалася з легіонерів — добре підготовлених атлетів, маючих за плечима чималий досвід стартів на міжнародних спортивних майданчиках. Цього ж разу у Віламурі виступала суто українська команда, причому дуже молода — найстаршій учасниці української збірної Алісі Даніловій у грудні має виповнитися 28 років, наймолодшій, Анастасії Бондаревій, наразі лише 19.

Проте брак досвіду не завадив українцям продемонструвати гідний результат у боротьбі з потужними командами Європи, США та Південної Америки. Це мало неабияке значення не лише для індивідуального рейтингу вершників, але й для іміджу нашої держави.

Змагання почалися для нас вельми вдало. Перший гіт Україна завершила з 8 штрафними очками. Стільки ж заробила на маршруті збірна Колумбії, по 4 штрафних записали у пасив Франція та Бразилія, а Ірландія додала до цієї суми ще 2 очки за перевищення норми часу. Лише одній команді вдалося подолати перше випробування без штрафів і це була збірна США. 

Зазначимо, що два українських дуети, Danilova — Cossinelle та Prodan — Moneymaker фінішували у першому гіті чисто, і вболівальники нашої команди дуже сподівалися, що чудовий проміжний результат — 5-е місце з 14 — вдасться утримати надалі. Але, на жаль, в другому гіті аж 20 штрафних привіз до фінішу Карат під сідлом Миколи Пилипейка, та й Олександрові Продану разом з Moneymaker’ом трохи не пощастило. Дві порушені перешкоди додали нам у загальний пасив 8 ш.о.

Натомість дуже розрадив дует Alisa Danilova – Cossinelle. Попри те, що для 9-річної кобили участь у турнірі стала лише другим у кар’єрі стартом на маршруті з висотою перешкод 150 см, завершальний гіт наша пара також відпрацювала відмінно! Слід зауважити, що “чистий дубль” продемонстрували всього 4 дуети з 56 учасників, і у цю топ-четвірку впевнено увійшла наша вершниця Аліса Данілова разом з талановитою голштинською кобилою Cossinelle. До речі, за показниками швидкості український дует поступився лише одній з французьких пар, випередивши як другу француженку, так і представницю американської збірної. Цей чудовий результат став вагомим внесок у нашу командну скарбничку.

Таким чином наша команда посіла гідне 10 місце, з чим ми щиро вітаємо 

українських конкуристів!

Ще два дуети, які подолали перешкоди без порушень, представляли збірну Франції. Juliette Faligot — Arquana de Riverland (Cornet Obolensky/Stella de Riverland), так само як і Margaux Rocuet — Djibouti de Kerizac (Quaprice Bois Margot/Namibie de Geode) були бездоганними на обох маршрутах. По одній помилці в кожному з гітів зробила Maelle Martin в парі з Bise des Bardellieres (Lamm de Fetan/Inouitcha), і ці 8 штрафних стали визначальними у підсумках змагань: французька команда впевнено здобула перемогу на цьому етапі Кубку Націй.

Високий клас у подоланні перешкод — чистий дубль — продемонструвала і американська спортсменка Mavis Spencer, в якої під сідлом стартував Carissimo 25 (Cascadello/T-Clintissimo). Її співвітчизниця Mimi Gochman разом із Celina BH (Canstakko/Carrera) помилилася в першому гіті, але другий завершила чисто. А ось дует Kelly Arani — Impossible Dream (Cardento 933/Pardous) на другому маршруті погіршив попередній показник, заробивши 8 штрафних. Ще менш пощастило парі Cathleen Driscoll – Arome (Norway de la Lande/Iena de Guerville): до командної скарбнички було зараховано лише її нульовий результат у першому гіті, бо до другого фінішу дует дістався з 12 штрафними. Таким чином американська команда, яка після першого гіту вийшла на лідерську позицію, із 12 очками у пасиві задовольнилася срібними нагородами етапу. Команда Ірландії, на відміну від інших, зберегла певну стабільність: ірландці фінішували у першому гіті із 3-м результатом, і втримались на цій позиції до завершення турніру. Кращим у команді був представник відомої конкурної династії Trevor Breen. В парі з Germaine W (Eldorado vd Zeshoek/Petra Faith) він на двох маршрутах заробив лише 4 штрафних. У його товаришів по збірній показники коливалися від 6 до 12 ш.о., загальний підсумок склав 18 штрафних, що дорівнювало 3-му призовому місцю.

Після завершення змагань тільки на сторінках ФБ понад 100 осіб написали багато теплих слів на адресу наших спортсменів, які гідно представили Україну на таких престижних змаганнях. Привітання і поздоровлення були не тільки від офіційних представників Всеукраїнської Федерації кінного спорту, міністерства молоді і спорту, а й від спортсменів (причому навіть не «конкурних»), тренерів і просто вболівальників. 

Ми ще раз вітаємо членів збірної команди України і бажаємо подальших успіхів на найпрестижніших міжнародних турнірах.