Два міжнародних турніри з виїздки у Харкові- CDIW, CDIY, CDIJ, CDICH, CDIYH (випуск журналу №53)

Фото Марія Колесник

Організатори обох турнірів — Міністерство молоді та спорту України, Всеукраїнська федерація кінного спорту та КСК «VG Horse Club». Професійність спортивних пар оцінювали судді кількох європейських країн, а також три судді, які представляли нашу державу — Лариса Велика (4*/YH); Марія Джумаджук (4*/YH); Ірина Шульга (3*).

Лариса Велика  

У червні 2021 на території харківського клубу КСК«VG Horses Club» два тижні поспіль відбувалися Етапи Кубку Світу з виїздки CDIW/CDIYR/CDIJ/CDIYH. Якщо замислитись над статусом змагань, то одразу розумієш рівень відповідальності ФКСУ, Оргкомітету і власників спортивного клубу. Не було ніяких сумнівів, що все буде підготовлено і проведено на гідному рівні, але хвилювання, звичайно, були. Якщо ви спортсмен або тренер і ніколи не організовували навіть класифікаційних змагань, то все виглядає просто. Але, якщо ви маєте досвід , хоча б мінімальний у цій справі, то все виглядає інакше. Я одразу скажу, що дуже ціную роботу зі спеціалістами своєї справи. Насамперед, це директор турніру Пархоменко Юлія. Досвід, відповідальність, пунктуальність, знання Правил з виїздки та секретарської роботи на рівні не нижче національного судді, а подекуди і вище, — це основні риси Юлії як спеціаліста. По-друге – це власники спортивної бази, на якій проводяться старти, КСК«VG Horses Club». Родина власників: Олександр Чердак, його дружина Вікторія Голубєва та донька Анастасія Чердак, — це люди, що занурені в середовище кінного спорту, бо, як коневласники, вершники і тренери, мають безпосереднє відношення до всього, з чим стикаються спортсмени на турнірах. Дуже стильний, чистий, сучасний комплекс справив чудове враження на моїх колег-суддів. Особливо схвально вони оцінили якість грунту для виступів і тренувань. Думаю,що це приємно не лише для власників, але і для Всеукраїнської федерації кінного спорту і всіх учасників змагань. Бо наявність таких клубів є показником розвитку кінного спорту, а саме, рівня виїздки у країні. Доречи, де б не відбувались міжнародні змагання в Україні, я чула безліч компліментів щодо спортивних баз і рівня організації. Це не тільки КСК«VG Horses Club», а і Жашківський «Parade Allure», Київський «Equides Club» та інші.

Я навмисне не буду аналізувати результати, як це прийнято, а зупинюсь на власних враженнях і висновках.

По-перше, як і на Етапах Кубку України, в Харкові точилась запекла боротьба у юнацькій групі, трохи менший ажіотаж панував у юніорів та дітей. Одразу скажу, вдячна батькам наших юних спортсменів за те, що дозволили суддям оцінити прекрасних коней, на яких ці спортсмени виступали. Не на втомлених від життя кониках, що дістались дітям у спадок від старших спортсменів, або, як то бувало раніше, списаних з триборства чи конкуру. А на здорових, елегантних конях, досить молодих і здатних до спортивної боротьби. Тож оцінки навіть в одному протоколі не коливались одноманітно між 6,0 та 6.5, а приємно радували око і вісімки, хоча частенько, проскакували і незадовільні оцінки. Але не було відчуття безнадії і сірості, бо низькі оцінки скоріше сигналізували про нестачу досвіду спортсменів і коней, а не про низьку якість підготовки.

Найбільш стабільними у юнацькій групі були виступи Коновалова Данила та VHS Concetti, який на обох турнірах жодного разу не поступився першим місцем. Результати Тетяни Соколової та Energy, Анастасії Стадник та San Francisco, Любомира Якимова та Savoy були  близько 70%, а місця дещо змінювались, але цікаво, що майже всі юнаки покращили свої результати на другому турнірі.

У юніорів в лідерах стабільно була Олександра Потієнко та Дакар, які на першому тижні тричі були першими, а на другому двічі поступились Анастасії Чердак та Sir Black. Діана Боровик та Baby Royal, Ірина Сорока та Diaral-PKZ показували результати на рівні третього та четвертого місць.

Серед дітей стабільністю радували виступи Олександри Шликової та Остіна.

Молоді коні також порадували правильними рухами та коректною підготовкою. Більше учасників було представлено на другому турнірі. Оцінки здебільшого були 8 чи близько до цього. Серед п’ятирічних коней лідерами стали Аліса Глінка та Great Leo (Молдова), Ірина Харченко та Rolex Ys, обидва тести для шестирічних коней виграла Наталія Святуха та Kostolany B, серед 7-річних жодного шансу не дала суперникам Аліса Глінка та Abercrombie (Молдова).

В групі Малого та Середнього призів впевнено виступили Вікторія Голубєва з Be a Womanizer та Анастасія Чердак з Diamond Falls, вони обидві тричі вибороли перші місця. Елегантні рухи та пружність демонстрував молодий дебютант Dark Diamond під сідлом Наталії Святухи, що посів друге та третє місця.

На другому турнірі безумовним лідером у групі «Великого призу» була Аліса Глінка (Молдова). Її партнер Aachen демонструє чудовий баланс і підкорення, має талант до елементів,що вимагають найвищого ступеню збору, таких, як піаффе, піруети тощо. Результати пари 71,217% у Великому призі та 74,51% у КЮРі.

Цікавими були виступи Анни Дяченко з Посейдоном (двічі друге місце 66,416 % у Великому призі та 71,03 у КЮРі) і Фабулосо, який дебютував цього року на міжнародних турнірах та виборов два других в перший тиждень та третє місце в КЮРі на другому тижні. Анна явно прогресує у розвитку відчуття можливостей кожного з коней, вміє подати їх переваги і приховати недоліки. Звісно, були помилки і невдалі моменти, але коні демонстрували готовність до співпраці з вершником.

Професійно і технічно виконував свої тести і партнер Сергія Пузько — елегантний Сер Діамант. Він лідирував на першому турнірі та став третім у «Великому призі» другого турніру з результатом у 65,935%. Одне мені не зрозуміло, чому вершник вже на другому турнірі в КЮРі при виконанні фінального пассажу з повіддями у одній руці використовує заборонене Правилами стимулювання оплесків рукою, запрошуючи публіку підтримати його. Відомо, що це приводить до зниження оцінки за гармонію і по п’яти суддям складає мінус 10 балів з оцінки за артистичність.

Але як суддя я мушу визнати, що загальний рівень Великого призу потребує більш яскравих виступів, з захоплюючими подих прибавками, стабільними перемінами ніг, балансом на піруетах. Я би назвала виступи дуже обережними, інколи на межі втрати балансу. Як суддя, я би хотіла бачити більше стабільного контакту і технічності, навіть автоматизму виконання. Бо досить часто вершники змагаються не у якості виконання елементу, а у тому, щоб саме виконати його без збоїв, не втративши алюр, чи зробити достатню кількість перемін, жертвуючи якістю галопу.

Окремо про гостинність. Вона була делікатною і всеохоплюючою. Судді мали чудову можливість поспілкуватися після закінчення роботи, насолоджуючись делікатесами від ресторану Osteria II Tartufo. Жодне з прохань чи побажань не залишилось непочутим, всі процедури для іноземних колег по отриманню тестів на ковід були зроблені своєчасно. Секретаріат у складі Гук Альони, Трондіної Юлії та Анни Швецової працював дуже злагоджено, наші молоді помічники суддів і відповідальна за них суддя ІІ категорії Батирова Віолетта не отримали жодних зауважень від моїх колег, диктор Марія Осадча чарувала присутніх своїм ніжним голосом і була взірцем чемності і пунктуальності. Думаю, гості на трибунах були задоволені. Трохи підводила погода. Дощі, а швидше зливи, блискавки, грім – все було. Але разом всі ми впорались з цими примхами природи. Тож два етапи пішли у історію, а ми вже чекаємо наступних змагань.

Віра Кириченко.

На мою думку доцільним буде доповнити розповідь Лариси Великої декількома моментами, що стосуються саме організації турнірів в Харкові, після закінчення яких до редакції журналу «Horses Ukraine» від спортсменів, коневласників, тренерів надійшла велика кількість висловлювань вдячності за бездоганну організацію даного двотижневого марафону.

Почати, мені здається потрібно з багаторічної праці Юлії Пархоменко на посаді директора міжнародних турнірів, а нині – директора департаменту ВФКС з виїздки, яка частку роботи по підготоці та проведенню обох змагань в Харкові взяла на себе.

Інна Логутенкова : «Юлия Пархоменко один из лучших организаторов турниров в мире. За ее плечами более 45 международных турниров по выездке в таких странах как Украина, Литва, Эстония, Бельгия. Юля самый ответственны и организованный человек, которого я знаю. Так же командный игроквсегда поддержит и поможет. Мы прошли очень большой путь вместе, на неё всегда можно положиться, за что я ей очень благодарна. Часть успеха моего лично и команды VIAN также принадлежит ей».

Сергій Пузько: «Как ей удается везде успевать — загадка, вот она в судейской, а через миг решает проблемы спортсменов. Спускаетесь в кафетерий — она сидит уже там, но не за чашечкой кофе, а с документами и ноутбуком. И при этом всегда найдет время, чтобы профессионально ответить на любые ваши вопросы. И даже под конец безумного дня, когда все вымотаны физически и эмоционально, улыбка Юлии и ее добрые пожелания дадут вам надежду на то, что завтра все получится».

Світлана Кісельова: «Юля тот самый человек, о котором хочется говорить лишь добрые слова. Я с признательностью отношусь к её усердному труду, благодаря которому во время проведения международных и национальных соревнований преобладает особая дружественная атмосфера. Юля, благодарю тебя за понимание и поддержку, за помощь и верные подсказки, отзывчивость и человечность, за твою положительную энергетику, которой ты так щедро делишься с другими».

Марія Джумаджук: «Хотела бы выразить глубокую благодарность Пархоменко Ю. за высокий и даже высочайший профессионализм и необыкновенное терпение ко всем нам: спортсменам, тренерам, родителям! Мы знакомы с ней очень давно, и хочу отметить, что ни с конным спортом ни с лошадьми до начала своей организаторской деятельности на наших стартах она не сталкивалась, но приятно удивило то, с какой скоростью она влилась в конную атмосферу и сделала это на высшем уровне! Все мои коллеги из других стран всегда восхищаются ее организаторскими способностями и простым человеческим вниманием к каждому. Спасибо ей большое за титанический, порой изнуряющий труд».

Власники спортивної бази, на якій проводяться старти, а в нашому випадку це КСК«VG Horses Club», є чи не найважливішою складовою успішного проведення турнірів. Олександр Чердак та Вікторія Голубєва зуміли згуртувати навколо себе команду працівників всього комплексу, які під їх керівництвом зробили навіть більше ніж можливо, щоб у всіх хто до них завітав – від коней до вершників, обслуговуючого персоналу, не залишились без відповіді ні які запитання, і безцінна допомога їм в цьому була з сторони Юлії Денисенко.

Директор турніру – це душа всього «дійства» — до його початку, в процесі та після фінішу заключного вершника заключного тесту — це людина, яка налагоджує весь механізм великої, складної «машини».

І цією людиною була Юлія Денисенко, яка на посаді директора клубу працює з моменту його заснування. «Для мене це 99% мого життя і я вкладаю в роботу всі свої сили – сказала вона — що ж стосується організації і проведення саме міжнародних турнірів на території нашого клубу, то без активної допомоги Юлії Пархоменко, яка організовувала найбільш складні моменти, ми б взагалі не впорались би з цим. Основні труднощі – це охопити той обсяг питань та задач, що виникають та забезпечити їх якісне вирішення саме у завдані строки. Безумовно турнір потребував багато ресурсів як фізичних, так і емоційних, однак результат цього вартий».

Вікторія Голубєва та Олександр Чердак – люди, для яких кінний спорт, зокрема виїздка – це їх життя, і тому будували клуб з врахуванням найвищих вимог до, в першу чергу, умов утримання коней — стайні, мийки, солярії, місця зберігання кормів – всього не перелічити. Що ж стосується умов тренування – то тут також все зроблено з любов’ю до партнерів вершників – чого тільки варті грунти, якість яких відзначили і спортсмени і тренери і судді. Наявність поблизу річки, приваблива природа – це також невипадково обрано для розміщення клубу і свідчить про професійний підхід до улюбленої справи.

Дуже багато і моральних і фізичних сил вклали Вікторія та Олександр і в безпосереднє проведення обох турнірів. Чого тільки вартує гостинність Вікторії – супер підвищена увага до комфорту суддів та гостей – наприклад кращій ресторан міста був залучений до надання послуг з харчування. Дуже приємно було почути позитивну оцінку організації обох турнірів в Харкові і від міжнародних суддів.

Так Тіна Карколайнен написала: «СDI-W Харьков в роскошном VG Horse Club Украина». Какая замечательная команда у нас здесь — отличное гостеприимство — балуют нас хорошими фуд-супер-объектами, выездковымы лошадями — милыми организаторами — приветливым персоналом — профессиональной и легкой атмосферой – спасибо всем причастным

Сергій Пузько: «С 4.06-6.06 и 11.06-13.06 в г.Харьков прошли 2 Этапа Кубка Мира. Для проведения данного мероприятия «VG Horse Club» гостеприимно распахнул свои двери для участников из Молдовы, Беларуси и Украины.

«VG Horse Club» постарались на славу: для лошадей участников были построены добротные летние денники, для спортсменов, их персонала и сопровождающих были организованы фуд-корты. Большое спасибо Виктории и Александру за их титанический труд не только физический, материальную поддержку соревнований, а и за ту моральную ответственность, которую они взяли на себя, решившись на проведение у себя такого крупнейшего мероприятия».

«Хочу розповісти про міжнародні змагання на VG Horse club – написала нам вершниця з Дніпра Катерина Лукінова -. Це був мій перший досвід участі в подібного рівня змаганнях та я жодного разу не пожалкувала, що використала цю нагоду.

Почнемо… Місце проведення — краще з кращих: відмінний ґрунт, зручне місце розташування, красиво та затишно, за що окрема подяка VG Hirse club. Організація змагань — все супер: час, організація, надання методичної допомоги (за що окрема подяка Юлії Пархоменко), нагородна атрибутика та просто атмосфера! Суддівство — це щось незвичайне… грамотно, позитивно, адекватно, а найголовніше — надано цінні рекомендації та настанови. Завжди приємно почути зауваження та похвали з якими ти згодний. Дуже шкода, що такого рівня змагання проводяться в нашій країні дуже рідко.

Тепер про VG Horse club: такого порядку та зручності не бачила давно! Складається враження, що я побувала на елітній європейській стайні… не конюшня — мрія! Шкодую, що запізно наважилась прийняти участь в такого рівня змаганнях та дякую Всеукраїнській федерації кінного спорту України за надану можливість і досвід!

І таких вдячних висловлювань було досить багато

Потрібно відмітити також, що за перебігом змагань спостерігав Президент Всеукраїнської федерації кінного спорту Андрій Мілованов і зацікавленість результатами була не тільки за «долгом служби», а ще й як коневласника, бо в цих міжнародних змаганнях стартували і коні, вирощені в Петриківському племконезаводі в кличках яких присутня вже багато років офіційно зареєстрована назва торгової марки підприємства – PKZ. Разом з Андрієм Анатолійовичем на змаганнях були і деякі члени Правління ВФКС, які в дружніх бесідах від щирого серця висловлювали свою подяку власникам «VG Horse Club».

І як визнання внеску Вікторії і Олександра у розвиток кінного спорту в нашій країні, Президент ВФКС Андрій Мілованов вручив їм пам’ятний подарунок з Петриківським розписом.