Греція — черговий етап Лонжінівської серії змагань з подолання перешкод
З 1 до 4 червня Олімпійський кінноспортивний центр Маркополо приймав черговий етап Лонжінівської серії змагань з подолання перешкод. Центр розташований на величезній ділянці площею 940 тис.кв.м, до його структури входять відкрита конкурна арена з трав’яним покриттям, виїздковий манеж, розминочні поля для конкуру та виїздки, критий манеж з піщаним покриттям, загальні манежі для тренування та розминки, стайні на 280 голів, оглядові майданчики, автостоянки, офісні приміщення.
У цих комфортних умовах для вершників та коней відбулася низка змагань з конкуру у категоріях CSICh-A, CSI1*, CSIYH1* та CSIO3*-W-NC EEF RQ. Ми докладно розповімо про перебіг подій у двох останніх категоріях, адже саме у них стартували українські вершники Anastasia Bondarieva, Mykola Pylypeiko, Konstantin Zolin, Eduard Slobodeniuk та Mykhailo Pylypenko.
Тривалий час 17-річний мерин Bueno (Colandro/Unice) з перемінним успіхом виступав у парі з Тимофієм Тищенком. У Афінах Bueno стартував під сідлом іншого атлета, але й Mykhailo Pylypenko не домігся від свого напарника вражаючих показників. В однораундовому конкурі з висотою перешкод 145 см дует заробив 20 штрафних, у наступному випробуванні з аналогічною висотою завершив виступ у першому раунді з 8-ма штрафними, що не надавало можливості стартувати у другому, проте цей результат був порівняно непоганим, бо у World Cup з висотою перешкод 155 см штрафних зафіксували аж 12, тобто права на перестрибування отримати не вдалося.
Eduard Slobodeniuk стартував у категорії CSIYH1* з 3-ма кіньми.
Два шестирічні мерини під сідлом українського атлета пройшли випробування з висотою перешкод 120-130 см майже без помилок. Captain Corlando (nr/nr) схибив лише у останньому маршруті, де 4 ш.о. в основному раунді перекрили йому шлях до перестрибування. Двофазний конкур він відстрибав чисто та посів 3-е місце серед 24 учасників з результатом 0/30.07, ще один подібний маршрут завершив з показником 0/46.04, що відповідало 4-му місцю.Ogano du Rouet (nr/nr) в одному з двофазних конкурів заробив 4 ш.о., що відкинуло пару на 11-е місце з 24, але другий маршрут він завершив чисто на 5-й позиції з результатом 0/47.42. Останній тест кінь відпрацював прекрасно: за результатами перестрибування 0/0/41.10 дует посів 2-е місце. Наймолодший з напарників, 5-річний жеребець Cornet Gold (nr/nr) був бездоганним на всіх маршрутах з висотою перешкод 105 та 110 см. Результат 0/33.01 в одному з конкурів відповідав 4-му місцю, другий вид програми дует завершив з показником 0/49.70, і це була бронзова нагорода, а у конкурі з перестрибуванням український вершник на українському коні посів 1-е місце завдяки чудовому результату 0/0/41.40!
CSIO3*-W—NC EEF RQ. У найскладнішій з категорій, Eduard Slobodeniuk вивів на старт 13-річного жеребця My Blue Pleasure d’Ive Z (Mr.Blue/Fortunata d’Ive Z).
Однораундовий конкур з висотою перешкод 145 см пара відстрибала чисто та посіла 13-е з 37 можливих місць з показником 0/87.78. Трохи стрімкішим виявився український дует Mykola Pylypeiko – Karat (nr/nr), результат 0/87.21 відповідав 12-му місцю. Anastasia Bondarieva та Calder (Casall/Lara III) в цьому виді програми фінішували з 4-ма штрафними, а от Konstantin Zolin, під сідлом якого стрибав Hending van de Bresser (Carabas vd Wateringhoeve/Tessa), посів 2-е місце з результатом 0/75.55.
Основний раунд World Cup Slobodeniuk зі своїм напарником подолав не зовсім вдало, 9 штрафних не надали їм права на перестрибування. Bondarieva та Calder уникнули штрафних за перевищення встановленої норми часу, але руйнувань також було 2. Через 2 руйнування та відповідно 8 штрафних не дістався перестрибування і дует Pylypeiko — Karat. На старт перестрибування вийшла лише одна українська спортивна пара Konstantin Zolin — Hending van de Bresser, але двічі чисто завершити маршрут не вдалося. Втім результат був дуже високим — 3-е місце серед 30 учасників з показником 0/4/44.01.
І ось нарешті головне випробування, яке очікувало на наших вершників — Longines EEF Jumping Nations Cup
У одному з останніх номерів журналу ми розповідали про досягнення української збірної у цій серії змагань: наприкінці квітня у Горла-Міноре (Італія) наша молода команда посіла 8-е місце на етапі Кубка Націй, що вивело Україну на 3-е місце у рейтингу групи “Південь”. І ось черговий етап, за підсумками якого стануть відомі півфіналісти престижної кубкової серії.
Для довідки: Кубок Націй у рамках EEF (Європейської кінноспортивної федерації) проводиться втретє. На відбіркових етапах команди змагаються у 4-х підгрупах — Південь, Центр, Північ, Захід. Претенденти на вихід у півфінал мають взяти участь у двох кваліфікаційних етапах, після чого кожна з підгруп визначає топ-п’ятірку команд, тобто у півфінали виходять 20 збірних. Кращі 5 команд за результатами кожного з півфіналів проходять далі, і вже у фіналі ця десятка змагається за право володіння найвищою нагородою турніру. Підрахунок балів проводиться за традиційною схемою — у першому та другому раундах беруть участь всі четверо представників команди, у залік іде найменша кількість штрафних від трьох із них. Якщо за результатами обох раундів дві команди заробили однакову кількість штрафних очок та фінішували з однаковими показниками часу, суддівська бригада призначає перестрибування, в якому стартує лише один дует від збірної, визначений її представником.
Перший раунд конкуру з висотою перешкод 145 см відмінно відпрацювали два наші дуети Anastasia Bondarieva — Calder та Mykola Pylypeiko — Karat фінішували нулем з показниками часу 76.85 та 78.79 відповідно.
Аж тут несподіванка — Konstantin Zolin та Hending van de Bresser, які протягом двох днів змагань демонстрували впевнені чисті стрибки в інших видах програми, привозять до фінішу 8 штрафних очок! На щастя, Eduard Slobodeniuk та My Blue Pleasure виявилися більш обачливими: руйнування на маршруті було лише одне, при цьому показник часу 72.85 найкращий з усіх 20 учасників. За підсумками першого раунду у трійку лідерів увійшли команди з 4-ма штрафними — Болгарія, Україна, Греція. Грецькі вершники програли нашій команді у показниках швидкості 3 секунди, болгари випередили нас на 1 секунду.
Ось у такій напруженій атмосфері п’ять збірних вийшли на вирішальний старт другого раунду. Найбільш стабільною виявилася команда Румунії — 8 ш.о. у першому раунді та стільки ж у другому забезпечили румунським вершникам передостаннє місце на цьому етапі. Збірна Італії дещо покращила попередній результат, але все ж таки заробила 4 штрафних, й з загальним підсумком у 12 ш.о. завершила етап на 3-му місці. Грецькі вершники, навпаки, у другому раунді виглядали гірше, ніж на початку змагань, і хоча сума штрафних у цієї команди також дорівнювала 12-ти, показники часу дозволили їй обіграти італійців. Зовсім інша ситуація склалася у збірній Болгарії. Лише один з дуетів зумів фінішувати двічі чисто, другий був знятий з маршруту, ще дві пари привезли до фінішу по 8 штрафних, після чого загальний підсумок у 20 ш.о. залишив команду на останньому місці.
А от українці мобілізували для боротьби всі сили, майстерність та витримку. Mykola Pylypeiko – Karat, так само як Anastasia Bondarieva — Calder вдруге фінішують без помилок, і це вже заявка на високе місце.
Гадаємо, що мрія про нагороду за 1 місце у вигляді годинників Longines притаманна не тільки українським спортсменам, але й багатьом представникам світової конкурної еліти. Ну що ж — МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ, але тільки завдяки наполегливій праці, відданості кінному спорту, вірі у перемогу України у війні з росією!
Не встигли наші вершники «отямитись» від церемонії нагородження, як їм довелось давати інтерв’ю журналістам:
Наймолодша представниця української збірної Анастасія Бондарева ледь стримувала свої емоції перед мікрофоном, ми бачили й розуміємо її хвилювання. «Я досі перебуваю у піднесеному стані – це неймовірно. Я вражена конем – це для мене все! Важко висловити словами, але без сумніву наша перемога є найбільшим успіхом в моїй спортивній кар’єрі, та запам’ятається на все життя. Ми боролися докладаючи всіх можливих зусиль, команд багато, але українська! — це неперевершено, тим більше зважаючи на те, що в нашій країні йде війна, для нас життєво важливо показувати гідний результат. Це моя перша перемога у команді на змаганнях такого рівня. Мені не раз доводилось виступати та перемагати у командних змаганнях, але тут це зовсім інші відчуття!»
Тетяна також не могла стримувати свої емоції – очі сяють, жести та інтонація підкреслюють кожне вимовлене слово: «Я безмежно рада за мою дуже-дуже молоду українську команду, дякую їм, та моїй країні. Звісно для наших вершників це було складне випробування, маючи на увазі проблеми, з якими вони стикнулись, а найголовніше — це не дуже велика кількість міжнародних стартів особливо за рік війни, а такого рівня — тим більше. Звісно це було складно, але перш за все вони здобули неоціненний досвід, тому ця перемога є важливим етапом в їх спортивному житті. Наразі — відповіла Тетяна на запитання журналістів — ми збираємось до Австрії, то я сподіваюсь, що все також складеться на користь України. Ми вдячні за таку прекрасну атмосферу на цих змаганнях, дуже дякую Греції!»
У розмові з журналістами, як чоловік, Костянтин був більш стриманим у прояві своїх емоцій. В першу чергу він висловив подяку воїнам збройних сил України, завдяки героїчним зусиллям яких українська команда мала можливість стартувати у такому престижному змаганні. Подякував спортсмен також й народам всіх країн, які підтримують Україну у ці важки часи. «Величезна подяка всім причетним до цієї події, власникам коней, організаторам, тренерам, коноводам, ветеринарам і всім хто доклав зусиль для цього, щоб це все відбулось – додав Костянтин. Здійснилася моя дитяча мрія — перемога на турнірі LONGINES. Дуже хочу, щоб здійснилася також й моя нинішня мрія та Україна перемогла рашистів, знов настав мирний час й всі інші наші битви були б лише на спортивних аренах!».
Безумовно такому перебігу подій раділи спортсмени, тренери, шеф-де екіп команди, представники офіційної делегації, команда підтримки, але раділи такому результату й ми в Україні. Одразу на Дискусійному майданчику ВФКС було викладено привітання з перемогою, на сторінках ФБ з’явилась купа теплих слів на адресу наших героїв, важка праця яких була оцінена такою нагородою!
Але це ще не все, чим ми можемо пишатися: за результатами двох кваліфікацій Україна заробляє 170 балів, тож наші вершники гарантовано виходять у півфінал. Стільки ж має у командній скарбничці збірна Італії, і якщо італійці вже двічі вигравали вищу нагороду серії Longines EEF Jumping Nations Cup і наразі серйозно налаштовані на хет-трик, то про досягнення української команди широкому загалу прихильників кінного спорту було відомо доволі мало. Дякуємо нашим вершникам за чудову перемогу та за привід для оптимізму — поки що доволі стриманого, але і те, що вже встигли зробити українці, заслуговує на пошану. Пишаємось, підтримуємо і зичимо подальших звитяг на міжнародних бойових аренах!
Нагадаємо, що від підгрупи Південь у півфінал вийшли також збірні Болгарії, Греції та Румунії. Нашими суперниками будуть представники підгрупи Центр, але точний склад учасників ще не визначений, його буде оприлюднено по завершенні етапу у Братиславі (Словаччина), орієнтовно 12 червня. Щодо півфінальних змагань, вони стартують в Ебрайсдорфі (Австрія) 29 червня та завершуються 2 липня поточного року. Слідкуємо за перебігом подій.