І Етап Кубку Націй та Кубок Президента ОАЕ (Абу Дабі, січень 2022) (випуск журналу №55)

У столиці Арабських Еміратів стартував черговий сезон конкурних турнірів найвищого рівня.

Ми вже розповідали у попередньому матеріалі про успіхи української конкуристки Аліси Данилової і зараз розповімо про перебіг змагань Кубку Націй та Кубку Президента Об’єднаних Арабських Еміратів.

Цілком логічно, що у складі учасників переважали вершники з країн Близького Сходу — для них змагання за Кубок Президента ОАЕ є можливістю заробити ліцензії на майбутній чемпіонат світу з конкуру. Втім серйозну конкуренцію представникам цієї регіональної групи склали європейські атлети з Німеччини, Ірландії, Великої Британії, Росії, Латвії, Італії, Швеції, Бельгії, Нідерландів, Узбекистану. Та й автором маршрутів на конкурній арені Абу-Дабі був ірландський курс-дизайнер Alan Wade, і схема Гран Прі у виконанні його команди виявилася зовсім непростою: з 36 дуетів, що стартували у основному раунді, 5 завершили боротьбу достроково, 9 пар заробили від 8 до 28 штрафних очок, з мінімумом порушень фінішували 13.

Тож право на перестрибування вибороли 9 спортивних дуетів. В заключному раунді порушень було значно менше, але чисто подолати дистанцію змогли не всі. На двох повалах фінішувала конкуристка з Німеччини Miriam Schneider в парі з Fiber Fresh Popeye (Cardente 933/Cufflinkv). По 4 штрафних у перестрибуванні заробили пара з Південноафриканської республіки Oliver Lazarus — Butterfly Ennemmel (Quaprice Bois Margot/Quintecence Ennemmelle) та представник приймаючої країни Mohammed Al Hajri в дуеті з G’s Fabian (Gaillard de la Pomme/Walibirite). Не уникнули помилок і відомі голландські вершники Jur Vrieling, під сідлом якого стрибав Long John Silver 3 (Lasino/P-Cuming Love), та Bart Bles з конем Kriskras DV (Cooper van de Heffinck/Courteney), вони також фінішували з 4 штрафними очками.   

Дуже вдало відстрибали заключний раунд двоє вершників з Саудовської Аравії. Без помилок за 38.24 сек. подолав дистанцію Khaled Abdulrahman Almobty в парі з Grunnerger Kwiebus (Ustinov/Zeletaire), вони посіли третє місце у Гран Прі. Більше секунди виграв у співвітчизника Abdullah Alsharbatly, партнером якого був Hunter C (H&M Cabrio van de Heffinck/Liomf): результат 37.12 сек. відповідав другому місцю.

Але найстрімкішим все ж виявився вершник з Європи. Ірландський атлет Shane Breen, який виступав на Z7 Ipswich (Carembar de Muze/Equistare), зупинив хронометр на відмітці 36.68.

До останнього здавалося, що цей чудовий результат зможе перевершити шведський конкурист Henrik von Eckermann — його 11-річна напарниця Glamour Girl (VDL Zirocco Blue/Moonlight II) дійсно мала вагому перевагу над бельгійським теплокровним Іпсвічем. Але сталося несподіване — саме у момент, коли пара перетинала фінішну лінію, жердина останньої перешкоди впала на пісок. Безпристрасні судді зафіксували торкання копитом, і таким чином фантастичний показник часу 34.45 сек. був зіпсований 4-ма штрафними. Тож переможцем Гран Прі лишився талановитий ірландський конкурист Shane Breen, а допоміг йому здобути головну нагороду турніру 14-річний мерин Z7 Ipswich.

Для 47-річного ірландця арена в Абу-Дабі є практично рідною домівкою — протягом тривалого часу він співпрацює з відомою командою Team Z7 та власницею стайні Її Високістю Sheikha Maitha bint Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Team Z7 спеціалізується не лише на розведенні, а й на підготовці конкурних коней найвищого рівня, чим успішно займається Шейн. На його підопічних стрибають атлети, які представляють еліту світового конкуру, та й сам він часто сідає у сідло, хоча на міжнародних турнірах виступає під прапором рідної Ірландії. В послужному списку Бріна чимало значних досягнень, як у складі збірної Ірландії, так і у індивідуальному заліку.

Зокрема в Абу-Дабі, окрім золотої нагороди в Гран Прі, атлет був удостоєний медалі найвищого гатунку і у першому етапі Кубка націй, де поруч із Шейном виступав його брат Тревор. Друге місце посіла збірна Арабських Еміратів, третє команда Великої Британії.