Керунг теплокровних порід в Центральній Німеччині очима виїздкового судді з України
Майже півтора року назад я з моїм сином вимушена була виїхати в Німеччину із-за повномасштабного вторгнення росії на територію України. В Дрездені, де я тепер живу та працюю, довелось познайомитись з багатьма коневласниками, спортсменами, суддями та небайдужими до кінного спорту людьми. Нещодавно один із моїх знайомих запропонував мені та моїй спортсменці Анні (вона вже 10 років як живе в Німеччині й займається кінним спортом), поїхати на Керунг. Я без вагань зразу погодилась, бо раніше ніколи не була особисто присутня на таких змаганнях, тільки онлайн. Проходив Керунг в чарівному Моріцбурзі, до речі, там знімався фільм «Три горішки для Попелюшки».
У цьому місті потрапляєш ніби в минуле на двісті років — по місту їздять замість машин карети з кіньми. Саме тут, навпроти казкового замку і розташувався кінний завод Moritzburg.
Про квитки треба було обов’язково подумати заздалегідь, бо дедлайн на замовлення був 13-го листопада. З офіційного сайту необхідно було звантажити й заповнити спеціальний формуляр та, з особистими даними, підписом, надіслати його по електронній чи звичайній пошті. Через деякий час я отримала відповідь з підтвердженням замовлення на моє ім’я. Всього було дві категорії квитків: це сидячі місця — коштували вони 18 євро, та стоячі — 13 євро. Звичайно вигідніше спостерігати шоу-програму з трибуни на лавочках, тому ми взяли варіант трохи дорожчий.
24-го, 25-го листопада й відбувся щорічний Керунг теплокровних порід Центральної Німеччини. Як правило, у першій день була можливість поспілкуватися з заводчиками та дізнатися більше про відібраних 24-х коней, які потрапили у фінал. Лікарі-ветеринари прискіпливо перевіряли документи та стан здоров’я тварин для участі у даному заході.
Що до офіційної шоу-програми, то вона була запланована на 25 листопада. Суботній ранок почався о 9-й годині з розминки на корді всіх кандидатів, а об 11-й виступом Саксонського оркестру відбулося урочисте відкриття Керунгу.
Спочатку глядачам були представлені кращі жеребці цієї категорії минулих років: бундес-чемппіон Gucci FST та віце-чемпіон Salome.
Потім виступили три вершники на трирічних жеребцях з Моріцбургу, які вже належать до цінного генофонду Німеччини. Вони продемонстрували вправність і гармонійність молодих коней на трьох правильних алюрах.
Запряжена четвірка вороних жеребців, які вже багато років використовуються у розведенні та офіційних заходах Моріцбургу, порадувала глядачів цікавими елементами та чіткістю виконання вправ у зимовому манежі, де й відбувалось це свято.
Хочеться відмітити дбайливість організаторів, які забезпечили продумане облаштування манежу у зимовий період (лавки з підігрівом і вдування теплого повітря).
Після короткої паузи, під час якої можна було скуштувати німецькі традиційні ковбаски та попити каву, або чай, розпочалася саме оцінка 24-х молодих жеребців. Їх оцінювали 5 міжнародних суддів за десятибальною шкалою за такими параметрами: зовнішній вигляд, конституція тіла, правильність всіх трьох алюрів та загальне враження. Ми уважно спостерігали як до манежу зайшла перша вісімка молодих жеребців, але тільки два успішно пройшли Керунг: лот номер 6 від Capitano та лот номер 23 від Veit.
З двох наступних груп Керунг пройшли лише два жеребці: лот №24 та лот №1, який й став загальним переможцем за всіма критеріями, набравши найбільшу кількість балів.
Завершення заходу відзначилося урочистим нагородженням кращих заводчиків та вручення їм пам’ятної розетки, а головний переможець отримав ще й пам’ятну червону стрічку, засвідчуючи свій набутий статус.
Так завершився дводенний щорічний захід, який проводився у кінному заводі Moritzburg й ми, наповнені емоціями, поїхали до свого місця проживання, а по дорозі ще довго обговорювали побачене.
P.S. Частина фото взяті зі сторінки у Інстаграм pferdezucht_sa_thue та landgestuet_moritzburg
Автори матеріалу Віолетта Батирoва та Анна Чеханoва.