Кінний спорт на XXXII літніх Олімпійських Іграх в Токіо (випуск журналу №53)

Змагання з олімпійських дисциплін кінного спорту проходили на території кінно-спортивного центру парку Баджі Коєн – це один з олімпійських об’єктів, що використовувався під час Олімпійських Ігор у 1964 році. Місткість трибун розрахована на 9300 осіб, але під час Олімпіади цього року вони були майже порожні в зв’язку з необхідністю дотримання жорстких протиепідемічних заходів.

Кінський склад атлетів був забезпечений розміщенням у стайнях, до їх послуг були тренувальні майданчики і надана можливість провести тренування на бойових аренах.

Серед 206 країн, які взяли участь у ХХХІІ Олімпійських іграх у Токіо, 50 національних збірних мали у складі представників кінного спорту. На кваліфікаційні старти загалом було заявлено 196 дуетів вершник-кінь. Найбільш численними були змагання триборців: у першому виді програми — манежній їзді стартували 73 спортивні пари. У конкурі на кваліфікаційний маршрут вийшло 63 дуети, у виїздці програму Великого призу демонстрували 60 пар.

Всього на ОІ у кінному спорті було розіграно 18 комплектів нагород, які отримали учасники 6-ти фіналів в особистій та командній першості.

Лідером медального заліку стала збірна Німеччини, що виборола 3 золотих медалі (особиста та командна виїздка, особисте триборство) та 1 срібну медаль (особиста виїздка).

Друге місце посіла збірна Великої Британії, що поклала до олімпійської скарбнички 2 золота (командне триборство та особистий конкур), срібло (особисте триборство) та 2 бронзи (особиста та командна виїздка).

Третє місце у збірної Швеції, що виборола золоту медаль у командному та срібну у особистому конкурі.

Дві срібні нагороди (у командній виїздці та командному конкурі) отримала збірна США. Збірна Австралії удостоїлася срібла у командному та бронзи у особистому триборстві. По одній бронзовій медалі вибороли збірні Франції (командне триборство), Нідерландів (особистий конкур) та Бельгії (командний конкур).

Наймолодшими учасниками змагань були два конкуристи 1999 року народження — британець Harry Charles та представник Китаю Xingjia Zhang, найстаршою — австралійська виїздкова вершниця Mary Hann, якій наприкінці поточного року виповниться 67.

Українські вершники попри жорстку конкуренцію на підготовчих етапах зуміли здобути дві олімпійські ліцензії на виступ у таких дисциплінах як виїздка та конкур. У виїздці під українським прапором стартувала наша відома спортсменка Inna Logutenkova на Fleraro, у конкурі Olexandr Prodan в дуеті з Casanova F.Z.