Кінний спорт в Україні у 2 кварталі 2023 року

Невпинно йде час. Начебто тільки розпочинали сезон 2023 року, а вже практично минуло пів року. 

Заліковують отримані «рани» та відновлюють роботу спортивні клуби, приватні стайні, які зазнали ушкоджень під час війни росії з Україною. Наслідки, звичайно важко навіть оцінити, але життя продовжується. Так, наприклад КСК «Олександрія» у Київській області – одна зі стаєнь якого весною 2022 року була повністю знищена, вже згодом розмістив оголошення про відновлення роботи та прийняття коней на утримання. Адміністрація КСК «Буча» вже має змогу навіть відправляти своїх спортсменів на змагання в інші клуби. Попри все — життя триває.

Другий квартал в Україні в першу чергу відзначився низкою державних змагань, результатам деяких з них (головні судді на яких  взяли на себе підготовку відповідного матеріалу для редакції) ми присвятили окремі матеріали в поточному 59 номері журналу: Чемпіонати України з виїздки та подолання перешкод, черговий Етап Кубку України з триборства, черговий етап Відкритих регіональних змагань з подолання перешкод «Klimenko Stable Cup». 

У нашій рубриці «Вісті з регіонів!» ми також достатньо детально розповіли про Відкритий чемпіонат Івано-Франківської області, про конкур на призи кінно-спортивної секції Дібрівського кінного заводу, Турнір пам’яті Ігоря Луцкевича у Полтаві, Відкритий Кубок Сумської області. 

Починаючи розповідь про інші спортивні події в Україні у 2 кварталі ми одразу хочемо зауважити, що редакція не ставить перед собою мету перелічити всі заклади де вони проводились, або згадати всі проведені заходи. Важливо пам’ятати, що проведення різноманітних турнірів допомагають в першу чергу не тільки спортсменам, а й всім присутнім на них відволіктись від жахіть сьогодення, що викликані війною росії проти України, та сприяти розвитку кінного спорту в окремих регіонах та в цілому в Україні. В багатьох випадках оргкомітети змагань проявляють героїчні зусилля для організації таких заходів навіть попри їх неприбутковість.

За цей період у деяких областях пройшли офіційні змагання, на яких учасники змогли виконати спортивні розряди. Так, кінно-спортивна база «Динамо» у Києві продовжую серію змагань з вшанування пам’яті Анатолія Сумцова, а «КК Адамант» низку Благодійних турнірів. 

У середині травня 2023 року у місті Суми, на території обласного комунального навчально-тренувального закладу «Сумська кінна дитячо-юнацька спортивна школа» відбувся відкритий чемпіонат Сумської області з кінного спорту. У змаганнях взяли участь понад 50 спортсменів Сумської області. Низка інших кінноспортивних шкіл також провели аналогічні турніри. «Фууух! Довгий день — відкриті костюмовані старти на СДЮСШОР. Здорово, що, не дивлячись на постійні повітряні тривоги, все ж відважились організувати свято. Окрема вдячність нашим ППО, за те, що свято відбулось!» — написала на своїй сторінці у ФБ Олена Хохлова з Дніпра.

Декілька етапів відкритих клубних змагань відбулось, наприклад, на КСК «Horses of Anastasia» (Дніпро), на «Equides Club» (Київська область) — хоча дуже прикро, що досі члени Оргкомітету останніх не спромоглись дати в журнал хоча б огляд проведених турнірів, які збирають достатньо велику кількість учасників. Відкриті тренування з виїздки та подолання перешкод постійно відбуваються на КСК «Parade Allure» (Жашків), які, як правило, поєднуються з державними змаганнями рівня Чемпіонатів та Кубків України. Постійно проводяться змагання у Львові – здається, що по їх кількості вони перевищили всі клуби та школи разом взяті.

Не можна не звернути увагу на роботу окремих клубів, в яких, в основному, культивують не олімпійські дисципліни кінного спорту. Ми, в першу чергу, маємо на увазі КСК «Arion Endurance». Дякуючи постійному автору статей в нашому журналі Лесі Гордієнко, читачі мають змогу взнати новини життя спортсменів, які займаються дистанційними кінними пробігами, а похизуватись відмінними результатами участі у низці міжнародних змагань можуть не всі кінноспортивні клуби країни. Віталій Скоцик: «Підбили підсумки весняно-зимового сезону тренувань спортсменів дитячо-підліткового віку. Хороший тренінг коней та підготовка спортсменів в чергове показали свій результат. Це і не дивно, коли в клубі тренуються і наймолодший вершник в Україні і команда-учасник Чемпіонату Світу!…Від двох рочків до Чемпіонату Світу! І все це в рідній Україні!».

Зважаючи на все згадане вище, зрозуміло одне – змагання проводяться й будуть проводитись за будь-яких умов, тому ворогу не залякати кіннотників України ані дронами, ані ракетами, бо ми віримо у наші ЗСУ!

Однак не тільки змаганнями живуть кіннотники України. Хочемо звернути увагу наших читачів на факт постійної допомоги з їх боку учасникам бойових дій у реабілітації шляхом залучення наших захисників до спілкування з кіньми. Таку роботу на постійній основі проводять у м. Харкові у Дергачівській ДЮКСШ, нам постійно надходить інформація про таку роботу з міста Дніпро. Нещодавно у ФБ ми побачили вдячність КСК «Буча» від воїнів ЗСУ: «Щиро дякуємо Bogdan Baranovskiy та Кінно-спортивний клуб Буча за можливість зробити процес відновлення військовослужбовців незабутнім завдяки спілкуванню з кониками. Спілкування з конями сприяє відновленню психоемоційного стану, оздоровленню і відпочинку тіла та розуму, а ще гарантовано дарує чудовий настрій і враження». Кінний клуб «ЕЙ-ДІ« у Полтаві також гостинно запрошує до себе всіх захисників нашої України завітати та відпочити верхи, наголошуючи що такі послуги надаються виключно безплатно. Це не поодинокі випадки такого дбайливого ставлення до тих, хто віддає своє здоров’я заради нашого з вами життя та можливості займатись кінним спортом.

З огляду на все вище викладене можна стверджувати, що впевненість у майбутнє існування кінного спорту в рідній Україні наразі надають нам наші Збройні Сили України! Віримо й бажаємо найскорішої перемоги!