Кінноспортивне життя України у 1 півріччі 2024 року
Редакція журналу не претендує на вичерпний, послідовний огляд подій, що відбулись на теренах нашої держави у 1 півріччі 2024 року, проте спробуємо окреслити основні напрямки життя кіннотників України в цей період.
Добігає кінця перше півріччя 2024 року. За цей період кінний спорт України втратив деяких своїх спортсменів та людей, які практично все своє життя присвятили йому. Трагічно загинула мсмк Ольга Акіншина, пішли з життя після тяжкої хвороби Андрій Анатолійович Петров. який багато років працював у міністерстві молоді та спорту державним тренером та Анатолій Шейко – був свого часу Генеральним секретарем федерації кінного спорту України.
Ми вдячні всім нашим однодумцям, які наразі безпосередньо в лавах збройних сил України або тероборони разом з побратимами дають нам змогу працювати з кіньми, вдячні батькам-кіннотникам чиї сини також стоять на захисті вітчизни.
Війна ввійшла практично в дім кожного дотичного до кінного спорту. З болем ми почули про повністю зруйновану у Дергачах Харківської області ДЮКСШ на базі ДБТУ. Просто чудом адміністрація школи за допомогою адміністрації Дергачівської громади, керівництва Біотехнологічного університету та за підтримки члена Правління Токарєва Костянтина Олександровича, команди UANIMALS буквально за декілька днів до моменту прильотів на їх територію ворожого залізяччя змогли вивезти все кінське поголів’я та деяке обладнання у більш безпечне місце. Страшно подумати що було б якби не це рішення, бо в школі завжди, попри ці тяжкі часи, вирувало життя. Тож дякуємо і Прилуччіні в особі Дубіль Валерія Олександровича, який безкоштовно прийняв школу як рідну.
Наші захисники та тимчасово переміщені особи з зони бойових дій потребують нашої уваги повсякденно, тож кіннотники відіграють в цьому процесі досить важливу роль. Практично у кожній спортивній установі, пов’язаній з кінним спортом або просто з кіньми, завжди радо приймають бійців, що перебувають на реабілітації після отриманих поранень, або на ротації. Спілкування з кіньми, верхова їзда та навіть участь у змаганнях незамінні помічники у їх відновленні й фізичному й у моральному сенсі. Неможливо перерахувати всі заклади, які надають цю допомогу, особливо у прифронтових територіях (Слов’янськ, Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв та ін.)
Кіннотники продовжують допомагати нашим збройним силам. Власник КСК Шостка Володимир Юрійович Пилипейко не тільки подарував Сумській кінно-спортивній школі молодих коней, а й нещодавно допоміг у придбанні для наших захисників автомобіля. Ми неодноразово чули про благодійні вчинки нашої Камалії, а нещодавно пораділи за оцінку її заслуг – отримання Ордена Миру від Міжнародної академії захисту прав людини.
Війна вносить свої корективи у наше життя, але ми живемо й працюємо!
Пройшла позачергова конференція ВФКСУ, тож ми маємо переобраного на новий термін її Президента як керівника цієї громадської організації (Мілованов Андрій Анатолійович), нового Генерального секретаря (Мартинова Ксенія Анатоліївна) та віце-президента (Бондарєв Костянтин Анатолійович). Здійснено також й ротацію керівників деяких відокремлених підрозділів ВФКС. Відбулось декілька зустрічей з Президентом FEI Інгмаром де Восом.
Практично щотижневі он-лайн наради Президента та віце-президента ВФКС з працівниками офісу федерації, генеральним секретарем, суддями, допомагають розв’язувати негайні проблеми роботи федерації. Вже пройшло декілька засідань нового складу Правління ВФКС.
З метою ознайомлення з оперативною роботою деяких відокремлених підрозділів Президент ВФКС здійснив ряд робочих поїздок безпосередньо в клуби, спортивні школи, зустрічався з керівниками відокремлених підрозділів ВФКС. Завдяки цьому редакція журналу мала змогу познайомити наших читачів з будівництвом нових КСК у Львові, Київській області, відкриттям нового клубу «Асгард» на Дніпропетровщині.
15 квітня пройшов онлайн семінар для секретарів змагань, який провела Віра Кириченко, а під час чемпіонату України з виїздки міжнародний суддя Level 3 Лариса Велика провела вже очний семінар для суддів. В цьому їй допомагали міжнародні судді Марія Джумаджук, Ірина Шульга та суддя національної категорії Ірина Козіна.
Продовжується робота зі зміцнення зав’язків та взаємопраці кінних клубів, спортивних шкіл з закладами освіти, в першу чергу, пов’язаними з ветеринарією. Ми вже розповідали про таку роботу у Львівському «Буревіснику, а нещодавно взнали й про зустріч представників факультету ветеринарної медицини Полтавського державного аграрного університету з директором та тренером ГО «Кінний клуб «ЕЙ-ДІ», суддею ІІ-ї категорії Дикою Аішею, яка наприкінці обговорення питань співпраці прочитала лекцію для здобувачів освіти цього закладу «Фізіологія та біомеханіка коня». До речі, така співпраця успішно продовжується.
Змагання є найбільш розповсюдженою формою прояву життя спортсменів, тож їх було проведено досить багато.
Державні – більшості з них (Етапи Кубка України, чемпіонат України з виїздки) редакція журналу присвятила окремі матеріали, проте й на місцях наші героїчні кіннотники продовжують проводити відкриті регіональні і клубні змагання як відкриті, так й закриті – все це навіть попри постійні тривоги, вибухи – в країні війна. Ми стаємо коротко інформаційно обізнаними що до таких подій зі сторінок ФБ та інших соціальних мереж, проте й редакція журналу також перебуває на зв’язку з багатьма кінними клубами, спортивними школами, окремими спортсменами й намагається висвітлювати події що там відбуваються. Серія змагань різного рівня пройшла у наших найбільших КСК – «Parade Allure», «Eqides Club», «Klimenko Stable». Значно розширився перелік та кількість змагань на олімпійській базі «Динамо». Дуже цікавим став організований та проведений у середині червня КЗ ДЮСШ «Бревісник» з кінного спорту «Кубок міста Львова з подолання перешкод та виїздки», в якому взяли участь представники понад 10 спортивних організацій та приватних власників з Львівської та Івано-Франківської областей. Кількістю учасників відзначились також турніри «Klimenko Stable Cup».
Втім чемпіонати областей та міст теж проводились. Дуже обнадійливим є той факт, що на багатьох з них є присутніми представники влади. Наприклад, під час проведення у квітні на олімпійській базі «Динамо» відкритих регіональних змагань з подолання перешкод та чемпіонату міста Київ були присутні не тільки народний депутат України Костянтин Бондарєв, який взяв участь у змаганнях як вершник, а й депутат Київської міської Ради Ігор Галайчук та голова Голосіївської РДА Сергій Садовой. Їх присутність надала події додаткового офіційного статусу та підкреслила важливість проведення таких спортивних заходів в цей непростий для країни період.
Продовжують рухатись до здійснення своїх задумів й наші пробіжники. Практично щомісяця ми маємо інформацію про події, пов’язані в Україні з цією дисципліною кінного спорту. Що до їх зарубіжних досягнень – про це ми намагаємось писати у наших оглядах виступів за кордоном.
25-річним ювілеєм відзначився кінний спорт України – ми маємо га увазі перші змагання для молодих коней у виїздці, до яких дотична Ірина Козіна.
Подекуди здається, що, особливо з другого кварталу цього року, кількість організованих та проведених на території України в цей період змагань на порядок перевищує їх кількість до 2022 року. Зрозуміло, що основний склад коней членів збірної України після повномасштабного вторгнення росії на територію України вершники змогли вивезти за кордон, проте всі хто залишився намагаються якось на своїй території зневолювати цю прогалину й ввести в стрій нове поголів’я, випробовуючи їх на змаганнях. Наприклад тільки в маршрутах для коней 4-х років на відкритих регіональних змаганнях у Дніпрі стартувало понад двох десятків підростаючого кінського поголів’я, тож цей факт є обнадійливим у плані подальшого розвитку кінного спорту в нашій країні.
Тож працюємо, й віддаємо всі сили задля розвитку кінного спорту!
Ще раз дякуємо нашим збройним силам за таку можливість!