Конкуристи збірної України знов на полях італійської Горла Міноре
Тетяна Маринич
Віра Кириченко
Знайомі для основного складу збірної України конкурні поля італійської Горла Міноре — саме тут наприкінці квітня 2024 року розпочали вони свої КОМАНДНІ старти у маршруті Кубку Націй.
У першому етапі сезону взяли участь 11 збірних:
Команду України представляли: Oleksandr Prodan – Moneymaker van‘t Meulenhof (Elvis ter Putte/Female Touch van’t Maulenhof), Mykola Pylypeiko – Karat (Kannan/Karen), Rostyslav Dementiev – Cimdor (nr/nr), Anastasia Bondarieva – Calder (Casall/Lata III).
Ветеринарну інспекцію всі наші коні пройшли без зауважень від членів комісії.
Розробник маршруту, італійський курс-дизайнер Еліо Травальятті, був задоволений результатами всіх учасників цього випробування, тому що, за його словами, схему він зробив доволі м’якою та лояльною до коней, проте впоралися з нею далеко не всі. Згідно з форматом Кубку націй команди виходили на бойове поле два дні поспіль.
Вже на початку змагань – у першому раунді — збірну України спіткала серйозна невдача — з боротьби вибула пара Dementiev–Cimdor.
Зняття з маршруту відбувалися й у наших суперників — бразильців, бельгійців, болгар, але від цього легше не було, тому що і решта українців завершили перший раунд з помилками. Дует Oleksandr Prodan–Moneymaker поклав до скарбнички 3 штрафних очки за перевищення норми часу, Pylypeiko та Karat 4 за руйнування, Bondarieva та Calder фінішували з 10 штрафними. Без покарань з боку суддів завершили перший раунд лише три команди: Швейцарія, Німеччина та Об’єднані Арабські Емірати. Але віддаємо належне нашим вершникам: хоча за підсумками першого дня гірше за українців відпрацювала лише команда Туреччини, у другому раунді Karat і Moneymaker не підвели своїх напарників та фінішували чисто, а Calder під сідлом Анастасії Бондаревої завершив маршрут з 4 штрафними.
Таким чином у сумі збірна України заробила 21 штрафне очко та посіла 6-те місце.
Микола Пилипейко: «Я був радий можливості стартувати у Серії, знов повернутися у Горла Міноре після року наполегливої праці та показати високі результати у складі української команди. Завжди дуже приємно представляти свою країну у такому прекрасному місці, і звичайно ж це було б неможливим без підтримки наших спонсорів. Окрема подяка KEP Italia за розробку в цьому році дизайну шоломів для нашої команди, цей дизайн безумовно перевищив наші очікування. Побачимось у Данії!».
До речі в нашій підгрупі, куди входять команди Італії, Латвії, Данії, Єгипту, Греції, Люксембургу, Венесуели, Сирії, Лівану, Туреччини, Норвегії, Ліхтенштейну, Таїланду, Чехії, Нової Зеландії, Естонії, наша збірна посіла за результатами цього старту 2 місце.
Щодо лідерів, всій трійці у другий день вдалося втриматися на високих позиціях. Збірна ОАЕ заробила 8 штрафних, що дозволило їй здобути бронзові нагороди етапу — чудовий результат для молодої команди, яку напередодні змагань багато хто вважав аутсайдером. Більш досвідчені швейцарські та німецькі вершники у другому раунді також не уникнули помилок і з рівним рахунком 4 ш.о. підійшли до найвідповідальнішого моменту — перестрибування. Від збірної Німеччини вирішувати долю золотих та срібних нагород випало парі Patrick Stühlmeyer – Drako de Maugre (Kannan/Atlanta de Maugre). Вони завершили маршрут з чудовим показником часу 37.93 сек., але на початку маршруту з перешкоди було збито жердину, остаточний результат 4 штрафних очка. Швейцарський шеф-д-екіп делегував на перестрибування дует Barbara Schnieper — Judy KM (Joly St.Hubert/Salsa KM), і хоча ця дуже стрімка кобила подолала дистанцію повільніше за конкурента, її час становив 38.71 сек., фінішувала вона без жодної помилки. Таким чином збірна Німеччини з 8 штрафними задовольнилася срібними нагородами, а переможцями етапу стали конкуристи Швейцарії, які завершили виступ лише з 4 штрафними очками.
Попереду в учасників командного турніру ще один етап, він визначить, які з них вийдуть до двох півфіналів, що відбудуться у Будапешті (Угорщина) та Довілі (Франція), а фінал Кубку націй 8 вересня прийматиме Варшава (Польща).
Попри боротьбу у командному заліку, наші вершники основної збірної стартували також в ІНШИХ МАРШРУТАХ, серед яких були й рейтингові.
Rostyslav Dementiev та дебютант міжнародного турніру Artist (nr/nr) у категорії 3* вдало відпрацювали швидкісний конкур, результат 0/72.47 відповідав дуже гідному 16 призовому місцю, а от у двораундовому результат 4(4+0) був дещо нижчим завдяки руйнуванню перешкоди. Ще один дебютант Cimdor (nr/nr) під сідлом Ростислава на цьому турнірі не зміг повною мірою розкрити свій потенціал: він непогано розпочав випробування, фінішувавши чисто у конкурі на швидкість з результатом 0/74.79, це було 26 місце серед 63 учасників, але конкур у два гіти наша пара завершила з результатом 18(12+6)/57.05 в основному раунді.
Mykola Pylypeiko на цьому ж турнірі стартував з двома кіньми у категорії CSI2*. Carbaron (nr/nr) у першій кваліфікації посів високе 9 місце з відмінним результатом 0/44.58/0/32.93, але у другому кваліфікаційному його спіткала невдача. Прикре перевищення встановленої норми часу у третьому випробуванні завадило взяти участь у перестрибуванні, втім результат основного раунду 2/77.31 відповідав 8 місцю з 32 можливих. Гідно дебютувала на турнірі 9-річна Equida (nr/nr) під сідлом Миколи. Чистий фініш у конкурі на швидкість приніс нашій парі 30 місце з 56, результат становив 0/75.26, а конкур у два гіти завершився беззаперечною перемогою українського дуету, який фінішував з показником 0/52.39/0/24.65! На жаль у третьому випробуванні повторити цей успіх не вдалося, результат 5/80.81 в основному раунді полишив нашого вершника на 20 місці серед 32 учасників.
Karat (Kannan/Karen) під сідлом Миколи стартував у двох маршрутах категорії 3*, і перше випробування завершив чисто з результатом 0/78.03 (32-ге місце з 63), а у Гран Прі, на жаль, виступ був не зовсім вдалим — 8 штрафних в основному раунді стали перешкодою до потрапляння у список учасників допущених до перестрибування.
Anastasia Bondarieva стартувала на турнірі з декількома своїми партнерами. Capri‘s Hope під її керуванням чисто відстрибав три маршрути для молодих коней з висотою перешкод 130 та 135 см. Тож у конкурі на швидкість наша пара посіла 15 місце з 24 можливих з результатом 0/83.76, у двораундовому залишилась на 6 місці з 19 спортивних пар з показником 0/48.40/0/36.19, а у конкурі з перестрибуванням посіла високе 5 місце серед 22 учасників, результат становив 0/0/44.32. Разом з Virunga H Z Анастасія стартувала у категорії CSI2*. Цей дует вправно відпрацював першу кваліфікацію, де результат дорівнював 0/37.86/0/36.00, у другій кваліфікації припустився помилки та фінішував з результатом 4/75.25, у конкурі з перестрибуванням подолав лише основний. Nastelina vd Witte Driesendijk стартувала у трьох тестах категорії 3*, але відносно вдало завершила лише один з них — це конкур на швидкість з висотою перешкод 140 см, тут результат 0/72.34 відповідав 14 місцю з 22. Ще один конкур, на жаль, завершився невдало. Натомість Calder успішно виступив у маршрутах, які впливали на рейтинг спортсменки — в однораундовому конкурі він заробив лише одне штрафне за брак швидкості, результат 1(0+1)/79.17 відповідав 36 місцю з 63 можливих, а у Гран Прі Bondarieva разом з Calder‘ом виборола бронзову нагороду! «Було дуже приємно повернутись у Горлу – зазначила в своєму інтерв’ю Анастасія. Окрім того, що змагання проводились у чудовому центрі, його організатори створили найкращу атмосферу для вершників та команд в цілому. Класно, що розклад змагань дозволив привезти з собою багато різних коней, стартувати на різних аренах та отримати багатий досвід від цього шоу. Італія заслуговує на те, щоб повернутися сюди знову!».
Oleksandr Prodan вивів на старти двох коней у категорії CSI2*. Chacgran PS (Chacboy/Quick Granny) фінішував чисто у першому конкурі на швидкість, результат 0/73.27 відповідав 25-му місцю з 56. У другому конкурі місце також було 25, але серед 34 учасників, цей маршрут завершився з результатом 8/70.14. У третьому випробуванні наша пара чисто подолала основний раунд, до того ж фінішувала з відмінним показником часу, але, пори не участь у перестрибуванні місце за ним лишилося високе — сьоме з 32. Q—Sander van de Vosberg (Kassander van’t Roosakker/Anoeska van de Ruitershoeve) першу кваліфікацію завершив на 36 позиції з 64 можливих з результатом 0/ 47.85/4/36.06, кваліфікаційний тест в один гіт подолав чисто та поміж 54 учасників посів високе 11 місце з показником 0/78.56. У Гран Прі пара не ввійшла до складу учасників допущених до перестрибування. У категорії 3* напарником Олександра був Moneymaker van‘t Meulenhof (Elvis ter Putte/Female Touch van’t Meulenhof). Доволі несподівано ця пара знялася з маршруту у першому конкурі на швидкість, проте у рейтинговому Гран Прі виступ був блискучим — золота медаль, якій відповідав результат 0/0/39.08.
Олександр Продан: «Moneymaker виконав чудову роботу, чисто відстрибавши два раунди та здобувши перемогу у Гран Прі. Я вперше став переможцем Гран Прі 3* і від щастя на сьомому небі! Дуже пишаюся виступом Moneymaker‘а та дуже радий за нього!
Ми виступаємо разом майже два роки і кілька разів посідали у Гран Прі треті місця, тобто щоразу це було “майже поруч”. Тому я був щасливий врешті-решт досягти своєї мети! Я не надто сподівався на це, адже Moneymaker не дуже стрімкий кінь, але він відпрацював якнайкраще. І це стало життєво важливою перемогою для мене і для моєї країни у ці важкі часи. Я безмежно вдячний власникам Moneymaker‘а, моєму боссу Нільсу Брюінсілсу (Niels Bruynseels) та всій команді, яка прийняла мене до складу своїх вершників, бо дійсно вважаю цю команду єдиною в своєму роді».
Безумовно раділи всі — від тих хто безпосередньо спостерігав за виступом на трибунах до тих, хто взнав про результат з засобів масової інформації.
Редакція журналу «Horses Ukraine» вітає з успіхом вершників збірної команди України з гідним результатом!