Крос країна – Strzegom. Осіннє Шоу 2023. Заключний міжнародний старт українських триборців у 2023 році

У середині жовтня польський Стржегом традиційно приймав турнір з триборства, в якому взяли участь четверо українських вершників. У програмі змагань було представлено 10 категорій, українці стартували у CCI3*-L, CCI3*-S, CCI2*-L та CCI1*-Intro.

Перша ветінспекція для всієї нашої команди пройшла на відмінно та всі в цьому були впевнені, бо, як висловився Денис Косик «з нашим, вже практично штатним ветлікарем Наталією Бобровською по іншому не може бути, бо вона весь час працювала з кіньми, а напередодні змагання ми імітували проходження ветінспекції – все було добре. До речі, з самісінького ранку наші коні вже стояли вичищені, заплетені, за що дякуємо всім нашим добровільним помічникам».

Найскладніша з категорій, в якій стартували наші триборці — CCI3*-L, була малочисельною — участь у манежній їзді взяли 18 пар вершник-кінь, серед них Mykola Tomochko зі своїм постійним напарником Tedzhen (unknown sire/unknown dame). «По манежу на цьому старті – розповів Микола — результат кращій за попередній, але тут зі мною трапився курйоз – на сусідньому полі також стартували вершники в іншій програмі й там пролунав сигнал колоколу, а я вирішив, що це мені був наданий дозвіл та в’їхав у манеж. Завдяки всім членам нашої команди (без виключення), які поспілкувались з технічним делегатом й мені дали другий шанс проїхати їзду. Кросом я дуже задоволений. Теджен виглядав на фоні інших коней достатньо серйозно й по перешкодах, й по часу проходження дистанції. Саме головне — я відчуваю що це не його межа (4468 м). На жаль він фінішував без однієї підкови, тому є підозра на причину подальшого кульгання, ось чому ми не пройшли другу виводку. Поки доїхали до дому, то ознак кульгання вже не було, але причину ще встановлюємо».

Призерами у цій категорії стали: шведська пара Sara Algotsson Ostholt – Dinathia (Diacontinus/Natschy), яка виборола золоту нагороду з результатом 30.3штр.оч., німецький вершник Jan Matthias – він разом з Peppermint Patty FRH (Perigueux/Corona) також заробив у підсумку 30.3 штр.оч., але помилок на кросі у нього було більше, тож пара задовольнилася сріблом, бронзову нагороду вручили ще одному німецькому атлету Jerome Robine, який разом з Avatar 42 (Adagio de Talma/Cyperia) заробив за 3 дні 31.7 штр.оч.

У категорії CCI2*-L Україну представляв Denys Kosyk разом з Djambo. У Стржегомі пара стартувала вже вдруге, і цього року результати були набагато кращими, ніж минулої осені. По манежному тесту результат у штрафних очках був доволі високий, але тут ще є над чим працювати, втім, поділився з нами Денис, «можу похизуватись – навіть вісімку отримав від суддів за просту переміну ноги. Взагалі я вдячний членам нашої команди, бо під час їзди ми всі спостерігали друг за другом й були готові (на всяк випадок) «підказати» яка фігура далі. До речі, в нас була можливість подивитись за тренуванням, розминками та безпосередньо за їздою багатьох дуже досвідчених триборців, та дечому повчитись, бо в них все до тонкощів шліфується. Наприклад Міхаель Юнг робить принімання вправо трошки гірше, тому хитрить під час їзди, але не у відкриту, прикриває голову, робить темп плече всередину, а вже потім починає принімання вліво. Вони борються за кожну «соточку» бала. Ми теж намагались допомагати один одному, корегували роботу на розминці, але досвіду у виїздці бракує, тому вирішили у наступному спортивному сезоні стартувати також й у змаганнях з виїздки».

Польові випробування Денис разом з Джамбо пройшли без штрафних очок. На наше запитання вершнику чи були в нього сумніви під час огляду траси по окремих перешкодах, а також що до складності траси, він сказав: «Ми всі практично не хвилювались, бо саме по кросах в нас досвід був, тому оглядали, радились як краще заїхати на ту чи іншу перешкоду. 

Чотирьох кілометрова траса з гірками, водою, була буквально «нашпигована» системами: першою вже стояла 9абс, далі 10, знов 11аб, 12, 13аб, 14, 15, й знов 16абс – багато труднощів саме у розташуванні систем – дві-три перешкоди й система, та знов так саме, але дуже додає впевненості, що на деяких з них стоять свої люди, підтримують, говорять час, хоча в тебе є свій годинник, але коли підіймаєш очі й бачиш рідну людину — це додає впевненості. Сергій Черних підбадьорював на трасі, Олег перед фінішем на канавці кричав давай-давай – з такою командою не можна не викластись на повну. Джамбо після фінішу доволі швидко відновив пульс, дихання, на це і наш лікар та й тренер сказали що можна навіть 4 зірки їхати».

На конкурній арені наша пара допустила 2 руйнування, а за підсумками триденних випробувань заробила 42.1 штр.оч. та посіла у підсумку 19-е місце серед 30 учасників. 

На прохання одним реченням оцінити свій результат отримали таке: «Старт можу оцінити як «СУПЕР». 

Призери в цій категорії заробили штрафи лише у манежі, завершивши без помилок як дистанцію кросу, так і конкурний маршрут. Найвищу нагороду отримала пара з Швейцарії Eveline Bodenmüller–Dark Gambler (Diacontinus/Salina) з результатом 26.7штр.оч., два дуети з Німеччини посіли другу та третю сходинки п’єдесталу: Emma Hartmann–Baloucor (Balou du Rouet/Coradina) з показником 27.0 штр.оч., Ann-Catrin Bierlein–Come on Lotti (Casiro 3/Charming Louise) з оцінкою 30.2 штр.оч.

Категорія CCI1*-Intro у Стржегомі була найчисленнішою — тут у перший день змагань стартували 45 спортивних пар. Український дует Denys KosykDamask (nr/nr) манежну їзду продемонстрував на середньому рівні, дуже впевнено почувався на дистанції крос-кантрі, але конкурний маршрут завершив з штрафами не лише за руйнування, а й за перевищення норми часу. Підсумковий результат 48.6 штр.оч. відповідав 26-му місцю – дуже гідно для дебютного виступу.

Oleh Perelyhin та Corvette Stingrey (nr/nr) манежну їзду відпрацювали на середньому рівні, втім на кросі додаткових штрафних не привезли. Конкур наша пара також подолала чисто, заробивши трохи штрафних за порушення показників часу, і з результатом 40.9 штр.оч. посіла доволі високе 18-е місце.

Перемогу у даній категорії здобув голландський триборець Dennis Huits разом з Perseverance Luxery from Second Life Z (Levisto/Wonne), який штрафні у сумі 30.6 отримав лише у манежі. Польський дует Mateusz Pabijanek-Tango 310 (nr/nr) блискуче фінішував у манежній їзді та на дистанції кросу, але не зумів уникнути руйнувань конкурних перешкод. Його результат 30.6 штр.оч. відповідав другому місцю. Третє посіла пара з Німеччини Amelie Reisacher-Tissot (Cassilio/Talia) із сумою штрафних 31.8штр.оч. лише за манежну їзду.

У категорії CCI3*-S, в якій було представлено 37 учасників, також стартував український атлет разом з двома конями. Для багатьох спортсменів нездоланними виявилися польові випробування — з дистанції кросу зійшли 15 пар, подальшу боротьбу продовжили 22 найсильніших, серед яких був і Sergii Chernykh. Разом з Aqva Viva (Poruchik Rzhevsky/Amanda) він завершив змагання на 21-му місці.

Іssac PKZ (Toulon/Beau Revevan Orti) під сідлом Сергія у підсумку виглядав трохи краще та посів 19-е місце. Обидві пари досить рівно відпрацювали манежну їзду (наприклад з Іссаком PKZ вони посіли 11 місце), польові перешкоди – найскладніший етап триденного випробування — подолали чисто, але з штрафними очками за перевищення встановленої норми часу, втім досвідчений вершник не ставив перед собою завдання вкластись у норму часу з метою збереження фізичного стану коней. Помилки на конкурній арені не завадили нашому вершнику виконати своє основне завдання – на обох конях він отримав ліцензію на наступний рік для участі у змаганнях 3*L.

Щодо переможців, титулована німецька вершниця Julia Krajewski та її Ero de Cantraie (Querlybet Hero/Iberiade d’Hublais) отримали у манежі 30.1 штрафних та не додали до цієї суми надалі жодного, й це було перше місце. Ще один видатний атлет-триборець з Німеччини Michael Jung, в якого під сідлом стартував Palm Beach (Palmares/Landa B), продемонстрував бездоганний вишкіл у манежі, але на конкурній арені заробив 4 ш.о., підсумок 30.1 штр.оч. відповідав 2-му місцю. У чеського дуета Eliška Orctová — Kirea (Abendtanz/Kachetia) до штрафних за манеж додалася зовсім незначна сума на кросі, тому що у норму часу пара трохи не вклалася, результат 30.5штр.оч. вивів цю пару на 3-е почесне місце.

Що до підсумків результату участі наших вершників у турнірі:

Сергій Черних на обох конях отримав ліцензію на 3*L, Денис Косик з Джамбо на 3*S, до речі вітаємо Дениса з виконанням нормативу мсмк! Корвет Стінгрей Перелигіна Олега і Дамаск Дениса успішно дебютували й показали, що вже готові виступати у більш складних програмах. Микола Томочко гарно закінчив дистанцію кросу, без закидок з невеликим штрафом за час, але всі ми живі й можемо травмуватися. Він довів, що фінішувати та отримати ліцензію на 4 зірки реально можливо. 

P.S. Командний дух — передумова успіху.

Здається на сьогодні в українському кінному спорті немає такої, у прямому розумінні цього слова, команди, яка вже декілька років поспіль працює як злагоджений організм під орудою Андрія Олександровича Пономарьова. Таку відданість олімпійській дисципліні – триборству ми спостерігаємо не тільки на національних змаганнях, коли основний склад збірної України без вагань допомагає йому й в обладнанні траси польових випробувань, у побудові маршруту конкуру, а й під час міжнародних змагань. Так було й цього разу, на що наголошували всі наші учасники Осіннього Шоу 2023 у польському Strzegom.

Денис Косик: «Санич на кордоні робив все щоб не було затримки, під час змагань опікувався нами. Вся команда, по можливості, була присутня на виступі кожного під час манежної їзди, на кросі всі на телефон по різним відрізкам траси знімали. По амуніції взагалі нема чого було хвилюватись — я не встиг й оком моргнути, не тільки захвилюватись, як мені наші принесли попону, яку я забув взяти на крос. Тут всі допомагали один одному. Можу сказати що на змагання приїхала відлажена машина!»

Наталія Бобровська написала у ФБ: «Це була неймовірна подорож з неймовірними людьми. Команда, яка відкрила мені триборство у всій красі.Мене вразило дуже, що на одному майданчику були всі в однакових умовах, по сусідству з нами також в наметах та коневозах живуть поруч олімпійські чемпіони. Коли ходять друг до друга в гостіКоманда — як один організм, все злагоджено, як годинник. А почуття гумору — це було щось

Бажаю вам Перемоги й перемог, нових досягнень! »

Редакція журналу своєю чергою дякує Наталії Бобровській за частину наданих фотографій.