КСБ «Динамо» розпочинає стартовий сезон 2023

Приємною несподіванкою для кінної спільноти України стала низка відкритих змагань з конкуру та виїздки на кінно-спортивній базі «Динамо», що розпочались у 2022 році.

Цими вихідними — 11 та 12 лютого вже 2023 року відбувся перший етап Відкритого турніру з конкуру та виїздки «Кубок КСБ «Динамо» 2023».

Організаційний комітет у складі Наталії Голоти, Тетяни Зубарєвої, Ігоря Прокопюка, Марини Волошиної та ін. доклали грандіозних зусиль та створили дійсно спортивне свято як для спортсменів, так і для глядачів. Супроводжував, заряджав та створював неймовірну атмосферу, золотий голос кінного спорту України Руслан Каганович, а допомагала йому секретар турніру Софія Рубінківська. А ще створенню Вау-ефекту на змаганнях сприяла команда кав’ярень Why not, coffee?. Смачні кава та десерти, професійне обслуговування бариста Богдана не залишили байдужими нікого з присутніх. Також Why not, coffee? разом з магазинами Equi Service, Horse Feed Shop та студією спортивного масажу Nearmemassage стали спонсорами змагань та люб’язно надали подарунки і сертифікати не тільки переможцям і призерам, а й усім дітям.

Сам турнір тривав два дні: перший — конкур, другий виїздка. Загалом в перший день стартувало 50 спортивних пар з понад 10 спортивних клубів та команд. Нагороджували призерів і переможців старший тренер КСБ Динамо Тетяна Зубарєва, судді Наталя Голота та Євдокія Янкіна, а фіксувала усі дійства на фото фотографиня турніру Олександра Ігумнова.

Конкур
У програмі змагань з конкуру налічувались 6 маршрутів з висотою перешкод від 50 см. (Дебют) до 115 см.

В першому маршруті Дебют (50 см.)взяли участь чотири спортивні пари: Ніколь Кліментьєва-Хоуп, Катерина Кох-Афельбах, Марія Кротінова-Олімп й Ольга Краніна-Піксель. Майже всі учасники показали чудове та якісне проходження маршруту й усі отримали подарунки від спонсорів та пам’ятні розетки.

Далі вже розпочалася боротьба за призові місця та перемогу у кожному з маршрутів на інших висотах. До речі, маршрути з висотою перешкод 50, 60, 80, та 90 см. судилися за статтею правил «Ідеальний час», а 100 та 110-115 см. на чистоту та швидкість.

У маршруті 60 см. взяли участь 11 спортивних пар. Третє місце посіли Дарія Шевчук та Голден Елант, друге вибороли Єлизавета Вигівська і Пьер Кардін, а переможницею стала Марія Кротінова та Олімп – всі вони представляли команду Елатон.

Дуже запекла боротьба була на маршруті 80 см. Серед 12 учасників бронзу отримали Савенко Софія і Карат, срібло Тетяна Курганова та її партнерша Роланда, а золото виборов відомий усім вершник Едуард Слободенюк з «Flying Horse Club», в якого під сідлом стрибала кобила Легенда.

Також цікаві та досить технічні виступи продемонстрували 8 спортивних пар на маршруті 90 см. Третє місце вибороли Марина Волошина та Красавчик, другими стали Ольга Вінокурова та Єва, а перше місце з чистим проходженням та часом 79,97сек. (ідеальний — 80сек.) посіли Анастасія Сушко й Кадіз, які представляли КСБ «Динамо».

А далі найцікавіше. Дуже запекла боротьба розгорнулась серед спортсменівна двох заключних маршрутах — 100 та 110-115 см.

У маршруті з висотою перешкод 100см. призові місця розподілили між собою три спортивних пари, які пройшли маршрут без штрафних очок і тільки час визначив ґатунок отриманих медалей. Лариса Купріянова та Лойд (3м.), Олег Перелигін, в якого під сідлом була Тактика (2м.), а переможницею стала представниця КСБ «Динамо» Наталія Голота та її партнер Карат.

Кульмінацією цього дня став маршрут з висотою перешкод 110-115 см. Напруга тривала до самого кінця. Бронзу, маючи на маршруті 4 штр. очки та час 79,63 сек., вибороли Ірина Порвіна та Глорія, срібним призером став Едуард Слободенюк, який виступав з Кларнетом Оболенським – вони показали чисте проходження за 86,68сек. Кубок КСБ «Динамо» та золоту медаль отримала Ніколь Кліментьєва, яка без помилок та найшвидше завершила дистанцію з часом 79,37 сек.

Другий день турніру присвячувався виїздці.

На манеж вийшли 35 спортивних пар, які демонстрували свої вміння у 7 тестах, а оцінювали їх суддя міжнародної категорії 4* Марія Джумаджук, суддя національної категорії, почесний суддя Ірина Козіна та суддя 2-ї категорії Наталія Голота.

У змаганнях для молодих коней серед п’ятирічок кращий результат показала пара Анна Діденко-Імідж, а вміння злагоджено працювати з молодим конем у тесті для шестирічок продемонструвала тільки представниця Центрального спортивного клубу армії Ірина Логвиненко разом з Фьюче.

У категорії «Діти» в тесті Попередній приз за перемогу змагались 4 спортивні пари, так саме як й серед «юнаків» в тесті Особистий приз. Серед учасників судді віддали перевагу виступу вихованці кінної школи «Динамо» Діані Янченко в парі з Капріоль та Анні Давидчук разом з NavaroneVDEsberg, які представляли «Equides Clab».

Тести L-5 та М4.

Всього за перемогу в тесті L5 змагались 8 спортивних пар. Третє місце посіли Борис Ковшов та Моренто з результатом 64,857%. Другими стали Меланія Коляденко та її партнер Аріс з результатом 65,286%. Обидві пари представники кінного клубу «Alvin Stable»

Золоту медаль повезла до Ранчо Болівар Олександра Фурзікова та Тіара. Їх виступ судді оцінили у 65,524% %. Що стосується тесту М4, то в ньому відома молода українська вершниця Олександра Потієнко (федерація кінного спорту Рівненської області) продемонструвала досить гарну виїзженість кобили з кличкою Прима Балерина, отримавши за роботу 67,714%.

RE-8. Найчисельніший тест турніру! Участь в ньому взяли 12 спортивних пар серед яких виділені були 2 підгрупи: «Діти» та «Аматори». Для вершників в цих групах боротьба завершилась перемогою представниць КСК «Буча» Катерини Шуть, яка продемонструвала своє вміння керування конем Люмпацій, та Київського іподрому –Оксана Кузюра разом з Соло.

 

Після проведення першого в цьому спортивному сезоні турніру ми впевнились, що їх проводити потрібно, навіть незважаючи на такі тяжкі часи не тільки для кінного спорту, а й усієї країни. Всі учасники були задоволені, бо отримали змогу відволіктись від навколишніх подій і зосередитись на роботі з своїми чотириногими партнерами. Саме це підтвердили й дописи наших гостей учасників на сторінках ФБ:

Борис Ковшов: «Вчора пройшов «Відкритий турнір з виїздки та подолання перешкод «Кубок КСБ ДИНАМО», в якому взяв участь AlvinStable, а саме наші резиденти Morento, на якому виступав Борис Ковшов, та Колядко Меланія і її партнер хафлінгер Aris, які їхали тест в класі L5 та показали гарний результат.Хочу подякувати організаторам та усій суддівській колегії як завжди за чудовий турнір який Ви проводите.

Все буде Україна!»

Колядко Меланья: «Пройшли перші і сподіваюсь не останні змагання у цьому році. Крутий день був на КСК «Динамо», виступали в класі L5, як на мене, результати не погані, знаємо і будемо далі працювати.Дякую своєму тренеру Борису Ковшову.Дякую суддям та організаторам, все весело, дружно і приємно!».