КСК «Horses of Anastasia» підводить підсумки змагань сезону 2024
Віра Кириченко
Фотограф Олексій Бабещук
Наш журнал, як інформаційний партнер «Horses of Anastasia Cup», протягом року публікував матеріали про такі змагання з конкуру та виїздки у Дніпрі, й навіть зараз, коли на Фіналі у жовтні підводимо підсумки сезону, ми готуємо розповідь про ту, чиє ім’я зазначено у назві клубу, але про це згодом.
Тож повертаємось до низки змагань сезону 2024
Організаційний комітет, й це зрозуміло, очолювали власниця клубу Альона Сергієнко та Анастасія Павелко, але самотужки на такому рівні організовувати турніри, хай й не такі численні за складом учасників як на інших змагальних майданчиках, навіть попри неймовірну самовіддачу Альони Леонідівни, просто неможливо. Саме тому ми декілька разів згадували тих, хто стоїть з ними поруч – від мами Тамари Карпівни та чоловіка Артема, до співробітників клубу (Леонід Леонідович, працівники кафе, готелю, стайні), а також про «моторчик спортивного напрямку» — Олександру Кармазіну. Саме завдяки їх праці й гостинності так полюбляють цей клуб не тільки спортсмени, а й судді.
Продумане все, навіть прикраси в суддівських, багато квітів на території, оформлена фотозона. Безліч призів для коней й вершників отримали своїх власників. Раділи всі – від малого до великого, від спортсменів до просто глядачів, які завітали у клуб в ці дні, не кажучи вже про тренерів та батьків.
Трохи забігаючи наперед підкреслимо — давно вже не бачили на змаганнях, щоб оргкомітети, навіть попри війну, для спортсменів та тренерів проводили в один з турнірних днів вечірки, під час яких ми бачили вже зовсім інший вираз обличь у всіх присутніх, в тому числі й у суддів. Ці декілька годин нагадали всім нам про мирні часи, які вже залишились десь далеко, тож дуже приємно було чути слова вдячності на адресу Альони Леонідівни та її родині за таке свято як для виїздкових спортсменів, так й для конкуристів.
Виїздка
Частина змагань з цієї дисципліни кінного спорту проходила на КСК «Horses of Anastasia» у 2024 році як відкриті клубні, але більшість турнірів як відкриті регіональні. У складі суддівської бригади практично на всіх з них обов’язки головного судді виконувала міжнародний суддя Марія Джумаджук, поряд з якою на фіналі працювала міжнародний суддя Ірина Шульга, а також судді 1-ї категорії Світлана Кисельова, Наталія Лимар, Ольга Біднина, Олександра Кармазіна та суддя 2-ї категорії Людмила Удовиченко. Незмінним головним секретарем була Тетяна Хрипкова, а допомагала їй Віолетта Кньовець.
Загальний рівень вмінь учасників був оцінений суддями протягом сезону як задовільний, тож всі проведені турніри давали можливість вершникам виконувати спортивні розряди від 3-го до кмс, й таких набралось чимало. До речі, деякі з них підтвердили рівень виконаних кваліфікаційних вимог до певного розряду також й на відкритих регіональних змаганнях у Жашкові, Єквідесі, на Чемпіонаті та Кубку України.
: «Дуже добре,- зауважила Марія Джумаджук під час обговорення підсумків результатів сезону у виїздці те — що до Програми змагань включались тести найрізноманітнішого рівня складності — від виконання вправ юними учасниками під диктування до КЮРів Середнього призу№1».
На Фіналі я поспілкувалась з деякими учасниками змагань й, звичайно, почала з най-наймолодших. На корді суддям своє вміння демонструвала Настя Циряпкіна, яка доволі впевнено трималась в сідлі, правильно виконувала всі вправи, а поняшка Джил її слухався. Всіх на церемонії нагородження ця пара просто розчула.
Уляна, звернулась я до Уляни Румянцевої, розкажи нам як ти «опинилась» біля коней? – «Я з раннього дитинства любила коней і ось одного разу я побачила в ОСББ об’яву, що проводиться набір охочих займатись кінним спортом, одразу й прийшла». Подобається в цьому клубі займатись? – «Так». Ти тренуєшся у Людмили Миколаївни Удовиченко – вона сувора до тебе чи ні? «Ні, не сувора, хоча, мабуть, більше так, ніж ні». Сварить? – «Так». А за що конкретно? – «За посадку, за те, що поводдями не завжди вірно користуюсь». На якому коні ти тренуєшся, він в тебе один, чи на різних? – «В основному це Тайфун». А що ти можеш сказати про свої результати на змаганнях? – «Поступово вони стають кращими, я майже завжди буваю в призах, тому скоро будемо вже переходити від АФ до тестів для категорії діти».
Аліса, традиційне питання до всіх, з ким я сьогодні спілкуюсь. Як давно ти почала заняття кінним спортом? – «Вже два роки як я з кіньми». Кінь в тебе під сідлом Будвайзер? «Так, Будвайзер, а тренер в мене Людмила Миколаївна Удовиченко». Які наразі успіхи? «Ми почали виступати у тестах А, Б та С, пропустили АФ, а в цьому році вже стартували по тестах ФЄІ для дітей».
Звичайно я не обминула увагою і більш досвідчених вершників, проте у першу чергу звернулась до «приїзжих» спортсменів, бо зі «своїми», все зрозуміло – було б не комфортно в клубі – не залишались би тут. Протягом сезону ми спостерігали за виступами спортивних пар на манежі КСК «Horses of Anastasia» представників СДЮСШОР з кінного спорту Дніпровської міськради: у класі «М» Анна Пилипенко-Садко, Анастасія Стаднік-Даміра. У класі «L» Катерина Лукінова-Ехолот. Тести ФЄІ для дітей демонструвала суддям Аріна Коновалова в парі з Кадело Лу. На моє запитання у її тренера Віри Максименко чи у фіналі вона задоволена виконанням тесту доньки, отримала коротке – «так».
На сторінках ФБ поділилась враженнями від виступу своєї вихованки тренер Олена Хохлова:
Серед представників запорізького клубу «Деймос» були на змаганнях у тестах АФ Вікторія Маяцька в парі з Графом та Наталія Клочек з Ехінацеєю.
Зрозуміло, що основний склад учасників представляли протягом всього сезону свій клуб «Horses of Anastasia», а серед них майстер спорту Анастасія Кравченко в парі зі своєю напарницею Емоцією, з тестами FEI для дітей впевнено справлялась Дар’я Толстих з Денс Таймом, Ніка Онасенко, а у класі «М» Ксенія Костенко та інші.
Ніка, звернулась я до Онасенко Нікі, як давно ти займаєшся кінним спортом? «Почала займатись кінним спортом у 2917 році, коли було 7 років, а до цього клубу прийшла в 10-річному віці. Після того, як я вже впевнено себе почувала у сідлі стала тренуватись на коні Герольд, який мені залишився після моєї сестри, яка також починала на ньому. Цей кінь став для мене вчителем, тож ми його дуже любимо й вважаємо членом нашої родини». Що можеш сказати про свого тренера? – «Тренер в мене Антон Чучков і завжди мене підтримує, проте іноді й сварить, але я розумію, що він турбується за мене й бажає якнайкращого». Чим тобі подобається клуб? «Тут завжди тепло й затишно і він став для мене другим домом, дуже люди тут хороші. Спасибі Альоні Леонідівні за організацію змагань, ми розуміємо, що це не так легко в важкі часи взагалі для України».
Порадував своїм виконанням тестів міжнародної федерації кінного спорту (FEI) суддів, вважаю що й свого тренера Олександру Кармазіну, Андрій Маркелов, в якого під сідлом був його партнер Акробат. До речі, й в Особистому призі серед юнаків й у Фристайлі він підтвердив норматив кандидата в майстри спорту.
Вже після виступу у фіналі, де Андрій здобув чергову нагороду, в мене була нагода поспілкуватись з ним – проте більш детально про шлях у спорті ми з ним поговоримо вже після Кубку Україні, а зараз його відповідь на лише одне моє запитання: Андрію, тобі нема з чим порівнювати – я маю на увазі з іншими клубами, проте, саме тут що тобі НЕ подобається. Я розумію що це провокаційне питання, але все ж?: «Ви знаєте, на мою думку поки в нас не було надувного манежу, то важкувато приходилось, зі згодом, й ми всі за це дуже вдячні Альоні Леонідівні, тренуватись стало набагато комфортніше, а взагалі подобається все».
Не можна не сказати декілька слів про ще одного спортсмена цього клубу. Він спочатку виступав в тестах категорії аматери, згодом перейшов до більш складних й ми побачили в його виконанні Малий приз та КЮР СП №1. Мова йде про Олександра Готвянського, який тренується та виступає з конем Імператор. До речі, вони у фіналі підтвердили норматив кандидата в майстри спорту.
Конкур
Змагання з цієї дисципліни кінного спорту протягом року не були такими масштабними за кількістю учасників як виїздкові – здається спрямованість клубу в попередні роки дає себе знати – пам’ятаємо, що назва клубу пов’язана з ім’ям Анастасії Павелко, яка прославила Україну на чемпіонаті Європи з виїздки, де вперше в Програму змагань була включена категорія «діти». Тож у 2024 році в клубі, відбувся лише один етап відкритих регіональних змагань з подолання перешкод та фінал, тоді як клубних було значно більше, проте на це були свої причини. «Рушійною силою» в їх організації є Олександра Кармазіна. Обов’язки головного судді виконувала Віра Кириченко, поряд з якою працювали Ірина Шульга та Оксана Сайнієва, головним секретарем була Віолетта Кньовець. Обов’язки курс-дизайнера виконував Віталій Сех, а стюарда Валентин Кодинець, проте на фіналі це були Кристина Кравченко та Катерина Диннікова.
До Програми змагань, по аналогії з виїздкою, включались маршрути для самих маленьких за віком вершників висотою від 50см. до 120см, в яких стартували вже досвідчені спортсмени. У порівнянні з виїздковими стартами «географія» учасників була значно ширшою:
Так, запорізький клуб Деймос представляли у «маленьких маршрутах» Альона Кононенко, Ольга Гаврилюк, Євгенія Осовцова; Кароліна Гладка, а на висотах «середніх» — Фатіма Тисячник, Ірина Папуга, Домініка та Кароліна Гдладкі та інш. У маршрутах висотою 100-110см за цей клуб виступала Катерина Гуреєва, Вікторія Маяцька, тренер клубу Віталій Сех.
Команду «Max Team» з Харкова очолювали мсмк Віктор Губанов та кмс Максим Крамаренко, поряд з якими стартували Анастасія Арестова, Катерина Захарченко.
За Донецьку область виступала Марія Шкарупа. Петриківський племконезавод представляв мсмк Сергій Черних та Ганна Тихонюк. Частина вершників представляла місто Дніпро — Валерія Евтушенко (СДЮСШОР), а Катерина Лопатенко та Анастасія Бєлкіна – «Кінний дворик».
Редакція журналу висвітлювала перебіг змагань першого етапу, а під час фіналу ми побачили серед гостей турніру нових юних учасників — представників кінного клубу «Ей Ді» з Полтавщини – Дар’ю Ярміш та Анжеліку Худолей.
Нашу багатостраждальну Дергачівську ДЮКСШ на базі ДБТУ та клуб «Nicolos Horse Club» представляли у фіналі Дарина Шатлигіна й Злата Щербакова.
Серед більш дорослих вершників ми могли спостерігати за виступами спортсменів з КСК «Іхор» Орини Каравай, Марії Данілової, кмс Віроніки Чібліс й тренера клубу Юрія Голікова, який на церемонії нагородження отримав 2 кубки за перші місця, а його кінь — іменну попону та чемпіонську стрічку.
Протистояли в боротьбі за медалі й призи нашим гостям — «приїзжим» вершникам, спортсмени КСК «Horses of Anastasia»: Єлизавета Козаченко, Юлія Коноз, Анна Юрина, Аріна Рибалко, Анастасія Захарова, Анастасія Оловаренко, Кристина Кічурчак, Есенія Буряк та інші. Золоті медалі на фінальних маршрутах до 100см отримали Володимир Кочергін, Дарина Гвоздь та Єлизавета Козаченко.
Порадували призовими місцями на висоті 100см Анастасія Оловаренко з конем Кайпіріні, Анна Юріна з Місс Кальваро, Елізавета Козаченко в парі з Оренбургом, Христина Кічурчак разом з Абердіном.
Завершальним акордом змагань з подолання перешкод у другий день турніру стали маршрути 110-120см. Вивести на такі висоти своїх чотириногих партнерів при не дуже сприятливій погоді, наважились не всі хто заздалегідь на них заявлявся, проте «героями» фіналу стали два тренери наших КСК — «Ихор» Юрій Голіков (Дніпропетровська область) та «Деймос» Віталій Сех (Запорізька область).
Підсумовуючи все вище сказане, хочеться зазначити, що дуже приємно було бачити усміхнені обличчя вершників на закритті змагань з виїздки та конкуру в цьому клубі, коли переможці й призери, а в деяких випадках й просто учасники тестів або маршрутів, отримували заслужені спортивні нагороди та подарунки від спонсорів. Всупереч не дуже гарній погоді під час другого дня фіналу з подолання перешкод вона не змогла завадити урочистій церемонії закриття змагань.
Підсумовуючи результати сезону, власниця клубу «Horses of Anastasia» Альона Леонідівна Сергієнко запевнила всіх присутніх в тому, що «ми прагнули, й надалі будемо прагнути, дякуючи всій великій команді клубу, створювати найкращі умови як для вершників, так й для їх коней тому, що вони найкращі й дарують нам справжнє задоволення й стимул розвивати наш клуб. Бажаємо вершникам нових досягнень у спорті. Віримо в перемогу нашої найкращої Країни, завжди дякуємо й низько вклоняємось Збройним Силам України за те, що маємо можливість проводити змагання, насолоджуватись досягненнями й займатись улюбленою справою задля розвитку кінного спорту в Україні».
Звичайно всі учасники, їх тренери, батьки висловлювали слова вдячності керівництву клубу, тренерам за організацію й проведення таких турнірів, які надихають спортсменів займатись кінним спортом, а вже наступного дня ми у ФБ побачили й письмові висловлювання учасників змагань: