Кубок КСК «Лідер» з кінного спорту (випуск журналу №54)

Перше знайомство з Івано-Франківським кінним клубом «Лідер» відбулось, і, потрібно зауважити, залишило досить приємне враження. За декілька років його власнику Степану Михайловичу Волковецькому вдалось створити не тільки розвинену інфраструктуру, а й підібрати колектив людей, для яких кінь є сенсом життя. Перше враження від конюшні – біле світле приміщення, в якому коні почувають себе добре, до речі, і їх зовнішній вигляд говорить про достатню вгодованість. Є обладнана мийка.

Наявність господарських приміщень – амунічна, тренерська, кімната адміністратора, побутові приміщення, створюють для спортсменів та працівників клубу досить комфортну атмосферу. До послуг відвідувачів працює кафе, чудово оформлена і вся територія – ми мали можливість спостерігати з яким задоволенням під час перерв у змаганнях, діти використовували побудовані скульптури для своїх фотосесій, навіть самі скористались такою можливістю.

А тепер більше про клуб як спортивну установу. Не можна пройти поруч і не звернути увагу на те, що всі приміщення оснащені доступною інформацією починаючи від Правил поведінки на території клубу до Кодексу FEI по відношенню до коня, не говорячи про схеми екстер’єру коня, посадки вершника та інше. Про турботу щодо своїх спортсменів говорить і оформлена виставка їх малюнків.

У розпорядженні вершників критий манеж (40х20) та велика бочка, відкриті великі розминочне та бойове поле, де і проводились змагання. Грунт для змагань з подолання перешкод висотою орієнтовно до 110см. відповідний, але власник клубу має намір його вдосконалити. Клуб має комплект перешкод, проте їх якість залишає бажати більш сучасного вигляду. Для глядачів побудована невеличка трибуна, а до послуг суддів на віптрибуні відведено спеціальне місце. До речі, потрібно зауважити, що якість радіофікації дозволяє вершникам добре чути інформацію від суддів не тільки на бойовому, але й на розминочному полі. Крім того вся поточна інформація (стартові, технічні протоколи, схеми маршрутів) розміщувалась на дошці інформації та у стайні.

Що до безпосереднього перебігу змагань, до речі, які відвідав мер міста Івано-Франківськ Руслан Романович Марцінків.

У відповідності до Програми, опублікованої в Положенні про змагання в перший день з ранку вершники показували свої вміння у двох виїздкових тестах різної складності і судді оцінювали посадку вершника, правильність застосування засобів керування конем та загальне враження. У першому тесті з 6 учасників кращій результат показала представниця КСК «Лідер» Ольга Хрипуненко в парі з конем Хібіс – вони тренуються під керівництвом Оксани Яцків, а ось друге та трете призові місця вибороли вершниці КСК «Вікторія» зі Львова – Діана Савчак (тренер Дмитро Деркач) та Олександра Корягіна (тренер Володимир Дуля).

В наступному тесті стартували представники приймаючої сторони та спортсмени кінного клубу «Мрія» з міста Надвірна, але перевага тут була за вершницями КСК «Лідер». Вихованки тренера Олексія Невольниченко Марія та Софія Беренфус посіли перше та трете місце відповідно, а Мілана Бойчук, яку готувала до стартів Оксана Яцків, піднялась на другу сходинку п’єдесталу пошани, але розрив в оцінках між 2-м та 3-м місцями були мінімальними.

«Виїздкові» вершниці в цей день змагались не тільки у вправності керування конем, а й у костюмах, які вони підготували, тому, на церемонії нагородження, крім офіційних нагород змагання, адміністрацією клубу були вручені призи які голосуванням визначили глядачі саме за кращій костюм.

Змагання у подоланні перешкод

Змагання тривали два дні і проводились на маршрутах висотою від 50см до 105см., які будував тренер клубу Василь Моряк. Активно йому допомагали на бойовому полі тренері зі Львова Ігор Щербатюк, Юрій та Володимир Дуля, а судді національної категорії з подолання перешкод Марина Матвейчук та Віра Кириченко уважно слідкували за рухом вершників по маршруту.

Всього 37 спортивних пар з КСК «Лідер», КСК «Вікторія» та КК «Мрія» боролись за призові місця в 5 маршрутах. Перші три оцінювались по найменшій кількості штрафних, а у випадку рівності перевагу мав вершник час якого був наближений до норми – саме такий підхід у визначенні переможців на «невеликих» висотах дозволяє спортсменам, як ми кажемо, «не носитись» по маршруту, а рухатись у спокійному темпі. На висоті 50см.у першій день перевага була за спортсменами КСК «Вікторія» (Олена Мартинець, Надія Семчишин, Діана Савчак) – саме ця трійка отримала медалі на церемонії нагородження, в якій брав участь власник клубу, Президент обласної федерації кінного спорту Степан Волковецький та адміністратор клубу Тетяна Криховецька.

Наступні чотири маршрути проводились у другий день і вже на висоті 70см в боротьбу втрутились представники приймаючої сторони – Анна Барановська, яка, не отримавши штрафних, показала кращій час (1-е місце) та Владислав Іроденко (3-е місце). Вихованка Володимира Дулі Мар’яна Балицька трошки швидше подолала дистанцію і посіла друге місце. Пріоритети трошки змінили на висоті перешкод у 80 см. – його без штрафних очок пройшли три спортсмени і долю медалей різного ґатунку визначив час, наближений до норми. Перемога була на боці спортивної пари Марія Марченко і Зірка, які представляли КСК «Вікторія». Її одноклубниця Діана Савчак разом з Джафаром показали час на 05 секунди швидший і посіли друге місце. Вихованці Василя Моряка Ангеліні Зваричук допоміг отримати бронзову медаль кінь Бакалавр.

У наступних двох маршрутах перемога була на боці представниці КСК «Лідер» Анастасії Баран — тренер Василь Моряк. Обидва маршрути вони в парі з Бакалавром пройшли без штрафних очок. До речі, в заключному, висотою 105 см. вони були єдиними, хто зміг його подолати чисто. Вітання Анастасії і з виконанням 3 спортивного розряду. Серед призерів цих заключних маршрутів Кубку КСК «Лідер» треба відзначити спортивні пари Олександра Корягіна-Белла, Юлія Петруха-Рібо, Володимир Дуля-Гарвард та Леся Грищук і Ерос Рамазотті.

Змагання завершились церемонією нагородження заключних двох маршрутів та колом пошани переможця і призерів маршруту №5