Кубок України з триборства 2022

Віра Кириченко

23 спортивні пари у перших числах жовтня прибули до Жашківського кінноспортивного комплексу «Parade Alure» на Кубок України з триборства. З моменту початку повномасштабного вторгнення рф в Україну це вже друга зустріч спортсменів-триборців тут у Жашкові. Завдяки «невгомонним» Андрію та Ірині Пономарьовим ці зустрічі стали можливими. Великий обсяг підготовчої роботи був зроблений з боку ВФКС та Міністерства молоді і спорту України. Отже, після отримання дозволу обласної військової адміністрації на проведення заходу був підписаний наказ і спортсмени стали збирати своїх чотириногих партнерів у дорогу. Дістались до місця збору всі в порядку, тому  практично на ветінспекції, яка проходила під орудою головного судді Олександри Бершової та нашого незмінного лікаря Наталії Бобровської, до коней у членів комісії Віри Кириченко та Марини Матвейчук претензій не було.

Шеф-стюард турніру – міжнародний стюард Лариса Калініченко забезпечувала порядок проходження коней і неодмінно на виводці був присутній Андрій Пономарьов разом з Греєм.

Головному секретарю Кубку Анні Швецовій після завершення виводки залишилось тільки сформувати стартовий протокол на манежну їзду. До речі, потрібно наголосити, що вся суддівська бригада дуже чекала на зустріч з Анною, яка змогла виїхати з Балаклійського району Харківської області і через росію, Литву, перетнувши кордони декількох країн, повернутись до нас.

 

Згідно з затвердженим Регламентом змагань в Програму було включено три групи:

І група – змагання рівня 1* (CCN1*):

Як і зазвичай, першій результат спортсмени отримують у манежній їзди. На цих змаганнях її оцінювали судді національної категорії з виїздки Наталія Ваврищук та Віра Кириченко, а також суддя 3 категорії Євгенія Кузнецова. З невеликим відривом кращій результат в цій групі – 34 штр. очки — 66,01%, показує Олена Михайличенко разом з Ерлінгом-15. Ця пара тренується під керівництвом досвідченого триборця Олега Перелигіна. 

Сірий мерін Лимонний Блиск-14 не підводить свою напарницю Аделіну Жураковську і разом вони отримують 34,6 штр.очки, чим, безумовно, радують свого тренера Олега Дончака. До речі, обидва Олега – і Перелигін і Дончак також стартували на цих змаганнях. Результат Аміни Пугач, яка посіла трете місце разом з конем Іскар-14 дорівнював 35, 7 штр. очкам.

Польові випробування дуже вдало склались і для Аделіни — 1 місце, і для Аміни – 2-е . Вони разом з своїми конями відпрацювали так, що не отримали жодного штрафного ні на перешкодах, ні за перевищення норми часу. Без штрафу на перешкодах пройшов дистанцію і Роман Прийменко в парі з Брендом-12 – тренер Ксенія Оніщенко та Кирило Думчиков, однак вони значно перевищили норму часу, відведену на проходження дистанції і «заробили» аж 32.4 штрафних очок, посівши 3-е місце і саме це, безумовно, завадило їм у підсумку стати бронзовими призерами.

У подоланні перешкод знов відзначились Аделіна Жураковська з Лимонним Блиском-14. 

Вони допустили всього одне руйнування на 5-й перешкоді. Таким чином загальна сума штрафних очок по 3-х днях склала 38,6, що дозволила їм посісти 1-е місце. Два руйнування допустила Олександра Левчук, в якої під сідлом був кінь Бахус-16 і з ним вони у попередні дня були четвертими а також Роман Прийменко з Брендом-12, він у підсумку посунув Олександру на четверте місце і став бронзовим призером. Обидва цих спортсмена вперше виконали норматив кандидата у майстри спорту України. Найбільшу кількість штрафних – 12 — мала на маршруті Аміна Пугач і Іскар-14, але навіть це не завадило даній спортивній парі все ж таки вийти на 2-е місце у загальній першості.

 

ІІ  група – змагання рівня 2* (CСN2* L):

Ця група виявилась найчисленнішою – 12 спортивних пар серед яких і титуловані вищими спортивними званнями: мсмк Сергій Черних, мсу Володимир Дуля, Наталія Ященко, Єлизавета Нечитайло. Була достатня кількість також кмсу, тому боротьба очікувалась запекла. До речі, саме в цій групі у підсумку ми отримали двох спортсменів, які виконали норматив майстра спорту України – Рената Мутеремова та Поліна Лінінг, з чим ми їх і вітаймо.

Манежна їзда. 

Слід одразу зазначити, що деякі учасники змагань, готуючись до міжнародного старту, запланували свої виступи тільки в цьому виді триборства і серед них Сергій Черних на обох своїх конях – Аква Віва PKZ-16 та Іссак PKZ-09 на яких він посів відповідно 1-е та 3-е місце, пропустив на друге спортивну пару Юрій Трохимчук — Кассіліас BVR. Результати цієї трійки коливались від 32,2 до 32,9 штр. оч.

 

Польові випробування клались  на користь Володимира Дулі, під сідлом якого стартував його постійний напарник Рібо-12 – саме вони отримали найменшу суму штрафних за перевищення норми часу на тлі чистого проходження дистанції кросу. До речі,  на перешкодах не мали помилок ще 4 спортивні пари. Друге місце посіла Поліна Лінінг з дуже досвідченим конем Ікс Бой-11 – порівняти з 12 місцем в манежній їзді. Трете місце залишила за собою Поліна Барабанова в парі з Хуанхе-15

Чотирьом спортивним парам не вдалось досягнути фінішу і за допущені помилки вони були зняті з дистанції кросу, тим самим зменшили кількість претендентів на призові місця в загальному заліку. Таким чином на конкурному полі ми побачили всього п’ять дуетів. Запропонований Андрієм Пономарьовим маршрут без помилок пройшла тільки Наталія Ященко разом з Роксі-14 і, незважаючи на отримані 0,1 штр. очки за перевищення норми часу – що зовсім не типово для триборців, вони посідають 1-е місце в цьому виді даної дисципліни кінного спорту. Одне руйнування перешкоди допускає Рената Мутеремова разом з Вел Дон Далі-12, – 2 місце. По 8 штрафних мають Поліна Лінінг та Володимир Дуля , а Поліна Барабанова – 12 штрафних.

Саме конкур підсумував загальну кількість штрафних очок в особистій першості.

Перше місце посідає пара Володимир Дуля — Рібо 50,8 штр.оч. Друге – Наталія Ященко – Роксі — 51,2 штр.оч. та трете – Поліна Барабанова – Хуанхе — 55,2 штр. оч.

 

 

ІІІ  група – змагання рівня 3* (CСN3* L):

Один мсмк та четверо майстрів спорту вступили в боротьбу за почесні звання Володаря та призерів Кубку України цього року.

Стосовно манежної їзди – то результати вершників коливались від 33,6 штр оч. – 1місце Олег Перелигін і Бел Белей- PKZ-16 (66,43%) до 37,4 штр.оч. — 5 місце Кирило Думчиков і Бархан-15 (62,86%). Слід зазначити, що виконання тесту Олегом Перелигіним, у якого під сідлом цей гнідий мерин нещодавно справило на суддів досить позитивне враження, але, на жаль, дистанція кросу на наступний день їм не підкорилась. Не на багато відстала в манежі від Олега пара Елізавета Харченко – Багратіон-07 – різниця склала один відсоток, але, отримавши 40 штрафних на дистанції кросу та штраф за перевищення норми часу вони зайняли другу строчку в технічних результатах віддавши пальму першості Єлизаветі Нечитайло з Бомондом-12. Саме вони змогли подолати всі перешкоди без помилок і все б було зовсім красиво, однак штраф вони таки отримали за перевищення норми часу — 11,2 штр.оч, які лягли в скарбничку особистої першості. Трете місце в польових випробуваннях залишив за собою аксакал триборства Олег Дончак, який зараз представляє Львівську школу Марії Бродської разом з рудою кобилою Оттепель-13. Не змогли завершити дистанцію польових випробувань ні Кирило Думчиков з Барханом-16, ні, як ми вже зазначали вище, Олег Перелеигін з Бел Белей PKZ-16.

Згідно правил змагань на старт в подоланні перешкод першим виходе вершник з найбільшою сумою штрафних очок за два дні і це був Олег Дончак, який мав за плечима досить значну суму, але завдяки вдалому проходженню маршруту – пара допустила всього одне руйнування перешкоди – вони у підсумку отримали 123,5 штр.оч, і стали бронзовими призерами. Єлизавета Харченко також всього з 4 штрафними на конкурі посідає друге місце і їх загальна кількість штрафних склала 100,1 штр.оч. Заключною парою на полі з найменшою сумою штрафних за два дні була Єлизавета Нечитайло з Бомондом і тут всі «ахнули»: — п’ята перешкода – руйнування,, подвійна система – навпіл, знов подвійна – і одне руйнування. Здавалось лідерські позиції втрачаються, але попередні два дні знівелювали цей результат і дозволили разом з отриманими 20 штрафними у підсумку набрати 65,7 штр.очок і стати Володарем Кубку України з триборства 2022 року. Досвідчена майстриня не підвела своїх тренерів Андрія та Ірину Пономарьових.

 

Церемонія нагородження переможців і призерів у всіх трьох групах відбулась одразу після закінчення маршрутів і судді з задоволенням вручали вершникам відповідні нагороди. Не обійшлось і без сюрпризів – шикарні попони всім трьом переможцям надав особисто Максим Токарев, який на параді закриття вручив їм ще й маленькі подарунки.

 Переможці Кубку України з триборства:

1* — Аделіна Жураковська і Лимонний Блиск .

2*– Володимир Дуля і Рібо,

3* — Володар Кубку України Єлизавета Нечитайло і Бомонд.