Квітневі старти на КСК «Klimenko Stable»

Віра Кириченко

фото Михайло Чайка

 

Серія турнірів на початку квітня зібрала на території цього відомого спортивного комплексу понад сотню спортивних пар, які змагались у виїздці та подоланні перешкод

У змаганнях з виїздки, внесених до офіційного календаря Всеукраїнської федерації кінного спорту, стартувало 29 спортивних пар, але практично всі вони представляли місцевий спортивний клуб та демонстрували свою майстерність у різних категоріях. Суддівська бригада у складі судді національної категорії Віри Кириченко, суддів 1-ї категорії Наталії Лимар та Наталії Коблової, суддів 3-ї категорії Євгенії Полюк, та Ксенії Лапи змогли оцінити виступ мс Ренати Чугунової на п’ятирічному коні Ікарус, який продемонстрував всі три якісних алюри, але іноді підводив нестабільний контакт, тому оцінки за підкорення були дещо нижче за «сімки». Порадував виступ кмс Ксенії Лапи в парі з гнідим голштинським меріном 2010 року народження Шопардом. У тесті Середній приз №1 ми побачили дуже активне бажання коня рухатись вперед і відповідати вершниці на дію засобів керування. Досить технічне виконання елементів у КЮРі СП №1 було оцінено від 65,750% до 67,750%, а за артистизм судді виставили від 66 до 70 %. Побачили ми й«Великий приз» та КЮР ВП у виконанні пари Рената Чугунова та Белів. Доволі стабільний, без порушення ритму був пасаж, щодо піафе, то тут попереду ще значний обсяг роботи, але сподіваємось вони встигнуть з цим впоратись до Чемпіонату України.

Учасник 1-го етапу Кубку України з виїздки в категорії «Діти», вихованець Євгенії Полюк, підтвердив свій рівень та результати, отримані в Жашкові. У Командному призі вони дорівнювали 64, 458%, а в «Особистому» — 65,912%.

Клас L П’ятірку чотириногих партнерів трьох спортсменів – Максим Полов’ян та Анастасія Рудер виступали на двох конях – представляли кандидати в майстри спорту, і тільки юна Кристина Колінько ще таких звань не має, але разом з вороною кобилою Сюзі вони показали гідний результат – трошки вище за 64%.

У Класі М стартувало три спортивних пари. Ксенія Лапа виступала на коні Хатхі, а Діана Швець стартувала з Капеланом та Палмарісом. Обидва дні перевагу всі три судді віддавали Ксенії Лапі, яка в тандемі з Хатхі отримала оцінки від 66 до 67%.

У категорії АФ були виділені 2 групи в яких свої вміння демонстрували в групі «Діти»: Агата Козенко, Кіра Скляренко, Олександра Космініна, а у групі «Аматери» Вікторія Маніціна, Крістіна Дворянкіна, Марія Подобна та Олена Огурченко. Всі вони досить впевнено володіють засобами керування конем, та й до посадки вершника особливих претензій у суддів не було.

Вершники, які виступали у тестах А та В також були поділені на аналогічні дві групи – аматери та діти. На церемонії нагородження практично всі учасники отримали медалі, коні вершниць — розетки, а переможці ще й призи.

Конкур

Дуже приємне враження справила організація змагань саме з подолання перешкод бо, зазвичай, вони збирають значно більшу кількість учасників ніж у виїздці — а їх було 103! спортивних пари, від яких потрібно було прийняти заявки, розмістити, забезпечити роботу робочої бригади на полі. У перший день, після закінчення роботи учасників на бойовому полі, ми стали свідками події, що не могла не порадувати: не встиг трактор вивезти першу частину жердин та стійок, як за ним на поле «висипала» ціла бригада спортсменів та працівників комплексу й на чолі з курс-дизайнером Сергієм Жоговим одразу приступила до чорнової роботи по розставлянню обладнання на місця майбутніх перешкод. Така сама картина була протягом всіх змагань, навіть не дивлячись на те, що у кожного спортсмена під сідлом був не один кінь.

Як годинник працювала бригада швидкої допомоги на чолі з нашим постійним лікарем Дмитром Алейником – на жаль робота під час змагань в нього була. Бойове та розминочне поле постійно та вчасно боронувалось та поливалось. Суддівська бригада була забезпечена гарними умовами проживання та харчування, необхідними канцтоварами, раціями, що значно полегшило роботу. Бездоганно відпрацював Максим Прокоф’єв, у підпорядкуванні якого знаходилось все електронне обладнання, в тому числі і величезне табло.

Всі переможці та призери отримали після кожного маршруту медалі, їх коні – розетки, а в завершальний день змагань переможці також були нагороджені кубками. До речі, від спонсорів змагань представниця фірми Пробіодей Владислава Дірявка також вручала подарунки.

Оперативне вирішення всіх оргпитань з боку директора змагань Євгена Лапи дозволило суддівській бригаді виконувати свою роботу на належному рівні, що також відзначили всі вершники запрошені з інших міст.

Для більшості учасників даний турнір знаменував початок сезону, тому кожен обирав маршрут тієї висоти та складності, якій, на його думку, був під силу коню.

На висотах від 50 до 90 см відзначилась найкращими результатами у категорії «діти» спортивна пара Нікіта Нестеров та Собалі, а у відкритих класах однозначного лідера ми не побачили. Приємно було спостерігати за виступом Анатолія Деркача – власника КСК «Імпульс» з міста Полтава пишаємось його прагненню стартувати поряд з відомими спортсменами й показувати гідний результат.

На невеличких висотах відкритих класів можна було помітити й тих, хто стартував на молодих конях, тому спортивний розряд вершника та зайняте місце в цьому випадку не були основними показниками підготовленості до старту. До речі таких теж виявилось досить багато: так, під сідлом Ренати Чугунової стартували чотирьохрічки Корнелія DP, Ком он Легендс, Зіс Ван Хет Мушув. Євген Лапа випробовував коня з кличкою Барон де Вальс та Корадо, а Євген Індюшкін Командора, і це далеко не весь перелік спортивних пар. До речі, ці чотирьохрічки це перші коні які народились на Klimenko Stable й вже показали гарний результат на своїх перших в житті змаганнях.

У маршрутах висотою 100-120 см., причому переважно в тих, які проводились на чистоту та швидкість, серед переможців були представники СДЮСШОР м. Дніпра Аліна Нарузова з Іматрою та Злата Максименко з Мірбатом, спортсмени КСК «Klimenko Stable» Марія Томіліна в парі з Казіно, Евген Індюшкін з Кіборгом, Оскаром PKZ та Кальваро.

Якщо розглядати результати учасників маршрутів висотою 125-130 та 135 см., то, по-перше, ми зупинимось на маршруті з Джокером.

Одинадцять спортивних пар змагались за отримання максимальної кількості балів – 65 на маршруті з урахуванням часу. З цим завдання краще всіх впорався Євген Лапа в парі з конем Хай Трек. Десятими долями секунди поступився їм Євген Індюшкін з Компліментом PKZ. З мінімальною кількістю балів фінішував також Євген Лапа, але під сідлом в нього вже був Корамбо. Для деяких інших учасників «не прохідною» по балах стала оригінальна друга перешкода – так звані «кубики.

У найскладнішому маршруті турніру Гран-Прі взяло участь три спортсмени, які разом зі своїми чотириногими партнерами склали шість спортивних пар.

Відверто кажучи, ми не дуже сподівались на перестрибування, практично так і вийшло, тому що тільки Євгену Лапі вдалось основний маршрут пройти без штрафних очок, причому на Хай Треку та Новеллі PKZ, тому він відмовився від перестрибування. За результатом основного маршруту з 4 штрафними бронзову нагороду отримав Євген Індюшкін та Генерал.

Дуже приємно, що на сторінці КСК Klimenko Stable, по завершенні турнірного тижня, з’явився такий допис:

Нам залишається подякувати спортсменам та тренерам за роботу та побажати хороших результатів на наступному Етапі Кубку України.