Longines Global Champions Tour 5-й етап, Раматюель Сен-Тропе (Франція), 6-й етап, Канни (Франція)

У перші дні червня лонжинівський турнір переїхав до курортного регіону Франції. Спочатку місцем проведення змагань був Сен-Тропе, одна з яскравих зірок Лазурного узбережжя. У командних змаганнях вирішальним у повному сенсі цього слова став другий раунд — збірні, які на першому маршруті фінішували блискуче, завершили виступи з штрафними, та навпаки — New York Empire завершили перший раунд з 4-ма штрафними, що їх заробив дует Frank Schuttert — Nikias V.Bisschop (Echo van t Spieveld/Kyra vd Bisschop), щоправда Scott Brash разом з Hello Mr.President (Comme d’Api v/d Hacienda Z/Pirouette) відстрибав чисто, а вже у другому раунді Scott Brash та Hello Jefferson (Cooper van de Heffinck/Hovis), а за ним і Spencer Smith — Theodore Manciais (Kashmir van Schuttershof/Mifrane Manciaise) подолали маршрут бездоганно, завдяки чому ньюйоркці здобули перемогу на 5-му етапі турніру з результатом 4/126.53.

Схожа ситуація склалася і у збірної Madrid in Motion. Дуети Eduardo Alvarez Aznar — D’Orient Batilly (Numero Uno/Si Margot Batilly) та Laura Kraut — Calgary Tame (Old Chap Tame/Davendy S) подолали перший раунд із 4 штрафними (від другої пари), але другий раунд завершився двома чистими фінішами, які продемонстрували Maikel van der Vleuten разом з Beauville Z N.O.P. (Bustique/Wrinton) та Eduardo Alvarez Aznar, на цей раз у парі з другим конем Bentley de Sury (Sunday de Riverland/Quivive de Sury). Загальний підсумок 4/127.87 вивів мадридців на друге місце.

А от команда Paris Panthers виступала одним складом у обох раундах. Gregory Wathelet та Bond Jamesbond de Hay (Diamant de Semilly/Noya d’Orcival) спочатку заробили 4 ш.о., але другий раунд завершили чисто, Ben Maher разом з Faltic HB (Baltic VDL/Beloma B) стрибали без жодної помилки, результат цієї збірної 4/129.14 відповідав третьому місцю.

Індивідуальний Гран Прі завершився тріумфально для представників приймаючої країни — на п’єдестал пошани піднялися одразу два французькі атлети. З шести учасників перестрибування лише британська пара Scott Brash — Hello Jefferson (Cooper van de Heffinck/Hovis) заробила у фінальному раунді 4 штрафних, решта дуетів фінішувала чисто з дуже щільними показниками часу. До призових місць не дісталися пари Edwina Tops-Alexander – Fellow Castlefield (Je t’Aime Flamenco/Bred by Liefhebber) та Olivier Philippaerts H&M Legend of Love (Landzauber/Waldperle) — показник часу австралійського дуету склав 39.84 сек., бельгійська пара зупинила хронометр на відмітці 39.57 сек. А от результат 39.32 сек. відповідав бронзовій нагороді, яку здобув місцевий атлет Simon Delestre разом із своїм напарником Dexter Fontenis Z (Diarado/Gorka des Foutenis). Срібним призером з результатом 38.88 сек. став представник Німеччини Christian Kukuk, під сідлом якого стрибав Mumbai (Diamant de Semilly/Ischgl de Muze). Золоту нагороду на цьому етапі виборов Julien Epaillard, якому допомагав Donatello d’Auge (Jarnac/Tequila d’Auge), результат переможця склав 38.40 сек.

CSI5*, 6-й етап, Канни (Франція), 8-10 червня 2023 р.

На минулому етапі команда Istanbul Warriors, яка лідирувала у першому раунді, за результатами другого відкотилася на далекі від призів позиції. Звичайно ж, стамбульським воїнам дуже хотілося реабілітуватися, що вони й зробили на бойовій арені Канн. Перший раунд завершується не дуже вдало — Omer Karaevli та Policeman 2 (Perigueux/Argentina S) заробляють 12 штрафних, на щастя Andreas Schou разом з Know (Arezzo VDL/Tonia) стрибають чисто. У другому раунді Omer Karaevli змінює напарника, і Maurice (Thunder van de Zuuthoeve/Vina) привозить до фінішу лише 4 ш.о., це вже набагато краще. Andreas Schou стартує у другому раунді разом з Darc de Lux (Darco/Ordelia) і знов фінішує нулем, тож загальний підсумок виступу Воїнів 16/144.17 відповідає третьому місцю. За збірну New York Empire виступають три дуети. Denis Lynch та PSS Levilensky (Levisonn/Cornetta), так само як Frank Schuttert разом з Hawaii-S (Inshallah de Muze/Bolivia S) завершують перший раунд без помилок, але у другому раунді трохи втомлений Levilensky не уникає руйнування, а слідом за ним 4 штрафних заробляє і пара Spencer Smith — Theodore Manciais (Kashmir van Schuttershof/Mifrane Manciaise). Результат 8/150.09 на цьому етапі заслуговує на срібну нагороду. Команду Riesenbeck International представляють два дуети: Philipp Schulze Topphoff — Carla NRW (Comme il Faut 5/Pamina) та Christian Kukuk — Just be Gentle (Tyson/Be Gentle). Лише одна помилка на чотирьох маршрутах, якої припускається Just be Gentle, не заважає команді здобути чергову перемогу на етапі Global Champions League з сумарним показником 4/145.87.

Індивідуальний Гран Прі у Каннах розпочався з дуже обнадійливого основного раунду, який завершили чисто одразу 13 дуетів. А далі відбулося перестрибування, яке принесло вершникам чимало розчарувань. З двома руйнуваннями на 13-й позиції завершив виступ британський атлет John Whitaker та його партнер Equine America Unick du Francport (Zandor/Peche du Heup). Ще шість пар заробили у перестрибуванні по 4 штрафних, вони посіли місця згідно показників часу. Голландський вершник Harrie Smolders з Monaco N.O.P. (Cassini II/Ulla II) фінішував з показником 37.69, це було 7-е місце. Шведська конкуристка Malin Baryard-Johnsson та її H&M Indiana (Kashmir van Schuttershof/Halifax) зупинили хронометр на відмітці 40.22, що відповідало 8-му місцю. На 9-й позиції з результатом 41.11 завершив виступ дует з Німеччини Gilles Thomas — Elfra van Beek Z (El Salvador/Frais van Beek). Edwina Tops-Alexander та Fellow Castlefield (Je t’Aime Flamenco/Bred by Liefhebber) увійшли до топ-десятки, показник австралійської пари склав 41.27. Мексиканський атлет Nicolas Pizzaro та Pia Contra (Conthargos/Pia Blue) подолали маршрут за 43.73 сек. та посіли 11-е місце, американець Spencer Smith разом з Theodore Manciais (Kashmir van Schuttershof/Mifrane Manciaise) у перестрибуванні лишились на 12-му місці, час подолання маршруту цим дуетом склав 44.33 сек.

Решта дуетів завершила перестрибування нулем, тож на розподіл місць також вплинули показники швидкості. Три пари, яким швидкості трохи забракувало, у підсумку лишились без нагород. Це були представники Німеччини Christian Kukuk та Mumbai (Diamant de Semilly/Ischgl de Muze), які з результатом 40.90 посіли 6-е місце, датський вершник Andreas Schou та його Darc de Lux (Darco/Ordelia) увійшли у топ-п’ятірку з показником 40.80, та ще один германський атлет Philipp Schulze Topphoff — його Carla NRW (Comme il Faut 5/Pamina) фінішувала з показником 40.23сек. Бронзову нагороду етапу здобув дует з Ірландії Michael Duffy — Cinca 3 (Casall/L-Cinderella), який подолав маршрут перестрибування за 40.15 сек. Не дуже багато програв йому Pieter Devos, в якого під сідлом був Mom’s Toupie de la Roque (Kannan/Walloon de Muze*Val Henry, BWP) — результат бельгійця дорівнював 39.92 сек. Найкращий час продемонстрував “летючий голандець” Maikel van der Vleuten. Він стартував у Гран Прі разом з Beauville Z N.O.P. (Bustique/Wrinton) та завершив виступ з чудовим результатом 39.37 сек.