Longines Global Champions Tour, CSI5*. 1-й кваліфікаційний етап, Доха (Катар), 04-06 березня 2021 г. (випуск журналу №51)

— ph.Stefano Grasso/LGCT
https://www.gcglobalchampions.com/

Довгоочікувана подія відбулася на початку березня в столиці Катара: після тривалої перерви Доха приймала учасників найстатуснішого з конкурних турнірів Longines Global Champions Tour. Прекрасне оформлення шоу звуковими та світловими ефектами стало вдалим доповненням до виступів видатних вершників та їх чотириногих партнерів, що прибули в Катар з 20-ти країн світу. Країна-господарка етапу також була представлена на турнірі султаном Salmen Al Suwaidi, щоправда в Гран Прі цей спортсмен не стартував. За головну нагороду етапу, а також за перші в сезоні кваліфікаційні бали в програмі Гран Прі змагалися 34 дуети. Вже перший раунд виявився для багатьох спортсменів не лише складним, а й вельми підступним, тому що найбільш проблемною для подолання була остання лінія конкурної схеми. Тож деякі спортивні пари, що зуміли вдало пройти першу частину раунду, на жаль вибули з боротьби на його фінальній ділянці, заробивши наприкінці по 4 штрафних очка. Бездоганними були сім дуетів, які завершили раунд з нульовими результатами, але попереду їх очікував не менш складний маршрут. Вісім штрафних привіз до фінішу стрімкий Stargold (Stakkato Gold/Charme) під сідлом ветерана германської конкурної збірної Markus’a Ehning’a — таку ціну довелося заплатити цій парі за швидкість. З аналогічним результатом закінчив змагання і британский атлет Scott Brash. Він обрав досить ризиковану манеру проходження маршруту, і хоча його напарник Hello Vincent (Consul DL Vie Z/Quadrille de Coquerie) намагався якомога точніше виконувати команди хазяїна, це не врятувало британський дует від двох прикрих помилок. Вдало почав раунд ще один представник Германії Christian Kukuk. Під його сідлом 9-річний сірий жеребець Mumbai (Diamant de Semilly/Ischgl de Muze) мчав по конкурному полю наче вітер, при цьому стрибав акуратно, але один з поворотів все ж виявився занадто крутим для здійснення чистого стрибка. Жердина, що впала на пісок, принесла германській парі 4 штрафних, хоча результат часу 40.64 сек. був набагато кращим від найближчого голландського суперника: Bart Bles разом з Kriskras DV (Cooper vd Heffinck/Courteney) був менш стрімким і фінішував з показником 42.16 сек., але без жодного руйнування перешкод. Втім швидкість на цьому маршруті була дуже важливою, тому Bles на катарському етапі лишився поза трійкою лідерів.

Італійський вершник Lorenzo de Luca стартував у Гран Прі на малодосвідченій кобилі Nuance Bleue VDM Z (Nabab de Reve/Hirondelle Beue vd Minkfarm), яка в 5-ти зірковому Гран Прі виступала вперше в кар’єрі. На початку маршруту чотиринога дебютантка виглядала дещо розгубленою, але їй вдалося швидко опанувати себе, і фінальний раунд вона пройшла напрочуд чисто, ще й з відмінним показником часу 40.20сек. Це принесло італійській парі срібну нагороду етапу. Легендарний канадський атлет Eric Lamaze також виступав в парі з новим партнером Dieu Merci van t & L (Toulon/Moräna). Величезний досвід олімпійського чемпіона дозволив цій парі прискоритись вже на другій половині маршруту і фінішувати з показником 40.32 сек. Це дозволило їм посісти 3-є місце на цьому драматичному етапі.

Але справжнім героєм заключного дня змагань став дует з Бельгії Niels Bruynseels — Delux van t & L (Toulon/Ulricke van’t Paradijs). Відчайдушний ривок на заключному відрізку маршруту за принципом “пан або пропав” вивів амбіційного бельгійця на верхню сходинку п’єдесталу, адже результат 39.93 сек. виявився абсолютно недосяжним для конкурентів. Завдяки блискучій перемозі в Катарському Гран Прі Bruynseels не лише поклав до індивідуальної скарбнички перші 40 балів, але й здобув гарантоване право на участь в Super Grand Prix, який, згідно з календарем змагань, відбудеться наприкінці року у Празі. Щасливий переможець подякував своєму коневі, якого назвав “дивовижним”, і з цим неможливо не погодитись — за 3-х річну спільну історію їх виступів Delux вперше продемонстрував такий фантастичний результат на маршруті з висотою перешкод 160 см.

Наступний етап змагань має відбутися в Мадриді з 21 по 23 травня. Сподіваємось, що епідемічна ситуація в світі цього разу не зашкодить проведенню турніру, як це сталося в минулому сезоні, та спостерігаємо за подальшим розвитком подій на конкурних аренах.