Longines Global Champions Tour, CSI5* 12-й та 13-й етапи, Рим (Італія), (випуск журналу №54)
Перший з двох римських етапів Global Champions Tour, що відбувся в середині вересня, завершився блискучою перемогою шведської вершниці Malin Baryard-Johnsson, здобутою в дуеті з 13-річною кобилою H&M Indiana (Kashmir van Schuttershof/Halifax). Саме завдяки цьому успішному партнерству Малін нещодавно виборола золоту олімпійську нагороду у командному заліку з конкуру, і ось чергове “золото” лягло у скарбничку спортсменки вкупі з квитком на празький Супер Гран Прі. Емоції, що переповнювали талановиту конкуристку по завершенні змагань, заважали їй говорити, втім вона все ж висловила захоплення своєю чудовою напарницею, назвавши Індіану “найкращою в світі”, а її стрибки на піщаній арені Риму — ідеальними.
Автором конкурної схеми був відомий курс-дизайнер Уліано Веццані, і попри високий рівень складності маршруту, учасники етапу сприйняли його як лояльний до спортсменів — на відміну від Гамбурга, де переможець визначився без перестрибування, основний раунд римського Гран Прі подолали без помилок 11 дуетів. Розпочав перестрибування французький дует Olivier Robert — Vangog du Mas Garnier (Cornet Obolensky/Natasha). Ця пара задала непоганий темп для решти учасників, але уникнути помилки на маршруті їй не вдалося. Шведський атлет Henrik von Eckermann та його King Edward (Edward 28/Koningin de Lauzelle) не зуміли покращити час конкурента — хронометр на фініші зафіксував 38.63 сек., але дистанцію вони подолали чисто. Слідом за ними на арену вийшов наразі представляючий Бельгію єгиптянин Abdel Saïd, який зумів “вичавити” з свого коня Bandit Savoie (Qlassic Bois Margot/Falmera Savoie) максимум стрімкості та суттєво випередив шведа, фінішувавши за 38.09 сек. А ось ірландський конкурист Michael Pender разом з HHS Calais (Cavalier Royale/MHS Obos Cruise) перетнув фінішну лінію за 36.31 сек., але фантастична швидкість коштувала цій парі 4 штрафних. Наступна учасниця Malin Baryard-Johnsson обрала найуспішнішу стратегію подолання перешкод — знаючи, що її Indiana вміє стрибати дуже акуратно, вона вела кобилу по маршруту стрімко, але без надмірного ризику. Жодна жердина при цьому не впала на пісок, час на фініші пристойний — 36.74, а якщо хтось зуміє покращити цей результат, так тому й бути. Поки ж вона виходить у лідери перестрибування і схвильовано очікує завершення цього раунду.
Голандський атлет Jur Vrieling, який виступав на молодому Long John Silver 3 (Lasino/P-Cuming Love), схоже, не намагався обіграти шведку — для нього було важливо подолати дистанцію чисто, і це він зробив, але досі повільно, за 47.40 сек. Практично в тому ж стилі стрибала і шведська конкуристка Evelina Tovek на Winnetou de la Hamente Z (Winningmood/Magie de Menardiere) — результат нуль штрафних, час 40.41 сек. На старті з’являється ірландець Shane Breen разом з Z7 Ipswich (Carembar de Muze/Equistare). Цей хлопець схильний до ризику, тому він на великій швидкості зрізає кути — і тут його спіткає невдача: помилка на маршруті, слідом друга і відповідне уповільнення руху відкидають дует на останнє, 11 місце. Ще один єгиптянин, що виступає на LGCT під прапором Великої Британії, Sameh el Dahan в парі з WKD Aimez Moi (Je t’Aime Flamenco/My Honey Hill) майже повторює помилку ірландця, хоча йому пройти маршрут вдається краще: лише 4 ш.о., та й час 36.69 сек., тож якби не збита жердина, з таким показником він міг би претендувати на вищу нагороду, але завершує виступ лише на 9-й позиції.
І ось нарешті два останні дуети готуються кинути виклик лідерці. Титулований вершник з Німеччини Christian Ahlmann відпрацьовує маршрут бездоганно, тепер йому потрібно прискорити 9-річного Mandato van de Neerheide (Emerald/Conga van de Neerheide) на фінішній прямій, але останній ривок зроблено трохи запізно — час 37.82 це другий результат у римському Гран Прі.
Дуже близьким до перемоги був і дует з Нідерландів Harrie Smolders — Monaco (Cassini II/Ulla II), але за показником часу 37.89 сек. він поступився не лише Malin Baryard-Johnsson, а й Christian’y Ahlmann’y та отримав бронзову нагороду етапу.
Втім квиток на Супер Гран Прі Смолдерс собі вже забезпечив, так як і місце у першій двадцятці рейтингу, який наразі очолюють Еdwina Tops-Alexander (214 балів), Olivier Robert (208) та Ben Maher (201).
13-й кваліфікаційний етап, 2-й тиждень, Рим (Італія), 16-18 вересня 2021 р.
Другий тиждень римських турнірів з конкуру відзначився насамперед захоплюючим етапом Global Champions Tour, переможцем якого став французький атлет Olivier Robert разом із своїм талановитим напарником Vangog du Mas Garnier (Cornet Obolensky/Natasha). Ще до початку етапу спортсмен поділився у соцмережах мрією про другу перемогу в сезоні, і досягти цієї мети йому вдалося блискуче. Перемогу у мадридському етапі в травні поточного року Робер здобув у парі з іншим конем, Vivaldi des Meneaux (Chippendale Z/Dagotte CSSF), а от у спортивній кар’єрі Вангога це перше видатне досягнення. “Я трохи ризикнув у перестрибуванні, але сьогодні був мій день, — зізнався щасливий переможець. — “Прекрасний сезон, а ці десять днів у Римі були просто фантастикою!” — додав він.
Курс-дизайнер Уліано Веццані цього разу перевершив себе, збудувавши маршрут такої складності, що, здавалося, до перестрибування не доїде жоден з учасників етапу. Але п’яти дуетам це все ж таки вдалося, і першим з них продовжив боротьбу за вихід у Суперфінал голандець Maikel van der Vleuten, за яким із трибун спостерігав його славетний батько Ерік. Під сідлом Майкеля Beauville Z (Bustique/Wrinton) стрибав дуже впевнено та вдруге подолав маршрут чисто. Показник часу 42.55 сек. також був серйозним викликом решті учасників перестрибування. Проте слідом за голландцем підійшла черга стрибати швейцарській парі Bryan Balsiger — Twentytwo des Biches (Mylord Carthago*HN/Twenty One), а цьому спортсменові також було що поставити на карту. Зрізаючи кути на маршруті, він дуже ризикував, на одній з перешкод Twentytwo ледь не заробила штрафне очко, але на щастя торкання жердини було досить легким, вона утрималась у колобашках, завдяки чому швейцарець фінішував чисто, при цьому йому вдалося виграти у суперника кілька сотих секунди — його час склав 42.27.
А ось до олімпійського чемпіона британця Ben’а Maher’а римська арена виявилася менш поблажливою, а може він надмірно довірився своїй напарниці Ginger-Blue (Plot Blue/Royal Rose), але як би там не було, одну помилку на маршруті цей дует зробив, і вартувала вона лідерові рейтингу 4 штрафних. Четвертим учасником перестрибування був французький атлет Olivier Robert, який зробив ставку на природний широкий шаг свого коня, і вже на середині дистанції вирвався у лідери, а перетнувши фінішну лінію остаточно переконався, що ризики були виправдані — його час 40.62 перевершити тепер могла лише одна пара, проте дива не сталося. Шведська вершниця, переможниця минулого етапу Malin Baryard-Johnsson на H&M Indiana (Kashmir van Schuttershof/Halifax) спробувала повторити фірмовий ривок на фініші, але час 41.31 цього разу забезпечив їй лише срібну нагороду у другому римському Гран Прі.
Підсумки за результатами етапу стали новою сенсацією сезону — у лідери з рівною кількістю балів 228 вийшли одразу двоє вершників, Olivier Robert та Ben Maher. На третю позицію з 222 балами опустилася Edwina Tops-Alexander, але й шведський атлет Peder Fredricson поки що не вибув з боротьби, адже на його рахунку наразі знаходиться величенька сума 220 рейтингових балів. Остаточним випробуванням для учасників турніру стане бойова арена словацького Шаморину, де також відбудуться два етапи Global Champions Tour, перший тиждень з 15 до 17, а другий з 21 до 23 жовтня. Щодо празького Суперфіналу, квиток на який сьогодні здобув швейцарець Bryan Balsiger, його результати на підрахунок балів, як ми знаємо, не впливатимуть, їм’я переможця сезону визначиться по завершенні етапів у Шаморині.