Longines Global Champions Tour, CSI5* 13-й, 14-й етапи, Шаморин (Словацька Республіка), (випуск журналу №54)

Передостанній кваліфікаційний етап турніру Longines Global Champions Tour завершився у словацькому Шаморині фантастичною перемогою американського дуету Spencer Smith–Theodore Manciais (Kashmir van Schuttershof/Mifrane Manciaise). У перестрибування на цьому етапі увійшла велика кількість учасників, і це були дійсно дуже потужні дуети, тож змагання між ними обіцяло бути захоплюючим. Останній маршрут, висота перешкод на якому сягала 160 см, успішно подолали не всі з топ-десятки, але шестеро атлетів змогли фінішувати без порушень. Тож пріоритетною виявилася швидкість, з якою чотириногі спортсмени долали дистанцію. Шосте місце серед них посів Kriskras DV (Cooper vd Heffinck/Courteney), який стрибав під сідлом Bart Bles: ця пара з Нідерландів прийшла до фінішу з результатом 41.84 сек. Британський дует Hello Vincent (Consul DL Vie Z/Quadrille de Coquerie) та Scott Brash завершили перестрибування за 40.56 сек., що відповідало п’ятому місцю. І ще одна пара цього етапу лишилася без медалей — Don Juan van de Donkhoeve (Bamako de Muze/Diva van de Donkhoeve), яким керувала американська вершниця Jessica Springsteen, фінішував з показником 40.48 сек. та завершив змагання на четвертій позиції.

Щодо призової трійки, боротьба за медалі тут була запеклою. Бронзовий призер, голландець Jur Vrieling в парі з 10-річним Fiumicino van de Kalevallei (Plot Blue/Triomphante van Schuttershof) зупинив хронометр на відмітці 40.00 сек., тобто конкурентам він поступився досить помітно. А от срібний та бронзовий призери майже до останніх метрів дистанції рухалися до фінішу з дивовижною синхронністю. На офіційній сторінці Global Champions Tour у фейсбуці навіть опублікували відеозапис, на якому дві неперевершені пари долають перешкоди в абсолютно однаковому темпі. Та все ж таки чутливий хронометр від Лонжін зафіксував ледь помітну різницю, і таким чином атлет з Німеччини Christian Ahlmann, пару якому склав 11-річний вороний жеребець Dominator 2000 Z (Diamant de Semilly/Sephale 2000), виборов срібну нагороду з результатом 39.59 сек.,

Переможцем першого шаморинського тижня став Spencer Smith, під сідлом якого стрибав потужний 14-річний французький сель Theodore Manciais: американська пара випередила Альмана з Домінатором лише на дві сотих долі секунди! Атлет із Сполучених Штатів Америки, якому за місяць виповниться лише 25 років, виглядав щасливим і розгубленим водночас. Звичайно ж, він мріяв про перемогу і йшов до неї дуже наполегливо, але усвідомити той факт, що ти щойно обіграв одного з найсильніших вершників світу, молодому конкуристу було непросто. Завдяки чудовому виступу на передостанньому етапі турніру Spencer Smith увійшов до складу учасників празького Суперфіналу.

14-й кваліфікаційний етап, II -й тиждень, Шаморин (Словацька Республіка),

21-23 жовтня 2021 р.

Гран Прі другого шаморинського тижня видався більш складним для учасників останньої кваліфікації сезону. З 32-х дуетів, які стартували у цьому змаганні, дев’ять зійшли з дистанції передчасно, в тому числі срібний призер минулого етапу Christian Ahlmann разом з Dominator’i (Diamant de Semilly/Sephale 2000) та володар бронзової нагороди Jur Vrieling, щоправда в парі з іншим конем, молодим Long John Silver’ом 3 (Lasino/P-Cuming Love). До перестрибування увійшли 5 пар, але сподівання на нагороди не виправдалися ні у досвідченого голландця Harrie Smolders’a, пару якому склав Monaco (Cassini II/Ulla II), ані у бельгійського вершника Pieter’a Devos’a, він стартував разом з Mom’s Toupie de la Roque (Kannan/Walloon de Muze*Val Henry, BWP): Смолдерс фінішував з 8 штрафними, а Девос заробив на маршруті 4 штрафних очки.

Без порушень маршрут перестрибування подолали три дуети. Maurice Tebbel, під сідлом якого стрибав відновивший чудову форму Don Diarado (Diarado/Lady Lancer), впорався із завданням на відмінно. Результат пари з Німеччини склав 39.61 сек., що відповідало 3-му місцю. Більш стрімким виявився дует з Бразилії Marlon Módolo Zanotelli — Like a Diamond van het Schaeck (Diamant de Semilly/Cacacha van het Schaek). Показник часу 37.47 сек., зафіксований на фініші, приніс Марлонові срібну нагороду другого тижня.

Кращим за бразильця був лише представник Швеції Henrik von Eckermann: його чотириногий партнер King Edward (Edward 28/Koningin de Lauzelle) стрибав бездоганно, незважаючи на доволі гострі кути на маршруті. Час 37.22 сек. приніс беззаперечну перемогу шведському дуету, який здобув останній “золотий” квиток до Праги, де, як ми знаємо, з 18 до 21 листопада відбуватиметься Суперфінал найвизначнішого з міжнародних конкурних турнірів.

Зауважимо, що за регламентом турніру результати Суперфіналу не впливають на визначення переможця сезону. Ім’я чемпіона чемпіонів вже відоме — це талановитий шведський атлет Peder Fredricson.

Він провів дійсно чудовий сезон, здобувши низку блискучих перемог не лише у Global Champions Tour, а й на Олімпійських Іграх-2021 у Токіо, де здобув золото у складі національної збірної. Щодо LGCT, то з 15-ти кваліфікаційних етапів цього року Фредріксон виграв два, тож наприкінці сезону на його індивідуальному рахунку накопичилася сума у 251 рейтинговий бал. Це набагато більше, ніж у решти учасників турніру — зокрема, здобуток Henrik’a von Eckermann’a, співвітчизника чемпіона, складає 234 бали, французький атлет Olivier Robert набрав 232 бали, британський вершник Ben Maher -230, а австралійська легенда Edwina Tops-Alexander — 228 рейтингових балів. На жаль, Едвіна не змогла отримати квиток до Праги, а от шведські вершники їдуть на Суперфінал у численному складі: окрім Фредріксона та фон Екермана участь у цьому змаганні братиме також Malin Baryard-Johnsson.

Відтепер нам залишилося привітати нового Чемпіона та з нетерпінням очікувати на супершоу на бойовому полі чеської столиці, що обіцяє бути незабутнім видовищем. Окрім індивідуального фіналу у Празі пройде й командний плейофф у рамках Global Champions League, в якому стартуватимуть 16 збірних. Призовий фонд Суперкубка складатиме 6 мільйонів євро.