Longines Global Champions Tour, CSI5*, 2-й етап, Маямі-Біч (США), 12-15 квітня 2023 р.

Цього року природа не припиняє дивувати явищами, на які мало хто сподівався. Зокрема так сталося на другому етапі Global Champions League. Шоу мало відбуватися 14 квітня на мальовничій арені Маямі-Біч, що розташована прямісінько на океанському пляжі, але у розклад змагань втрутився нехарактерний для цієї пори року кількаденний шторм. Звичайно ж, команди врешті-решт вийшли на старт, але перед цим курс-дизайнер турніру Уліано Веццані мусив внести суттєві корективи у маршрут, до того ж було вирішено провести випробування не у два, а в один раунд. Чистих фінішів на етапі було небагато, навіть найсильніші команди вийшли на призові місця з 8 штрафними очками. Вперше за три роки знов здобути перемогу вдалося “мадридцям” — Madrid in Motion, за який у Маямі виступали майстер стрімких фінішів Maikel van der Vleuten у дуеті з Beauville Z N.O.P. (Bustique/Wrinton) та Eduardo Alvarez Aznar, пару якому склав Bentley de Sury (Sunday de Liverland/Quivive de Sury). Голландський атлет завершив маршрут чисто, тоді як його іспанський товариш по команді фінішував на двох руйнуваннях, загальний підсумок часу становив 143.89 сек. Друге місце посіли Prague Lions: бельгійський вершник Pieter Devos в парі з Mom’s Toupie de la Roque (Kannan/Walloon de Muze*Val Henry, BWP) відпрацював без помилок, натомість чеська конкуристка Anna Kellnerová разом з Catch Me if You Can OLD (Catoki/Agentin) привезла до фінішу 8 штрафних очок. За показниками часу “леви” поступилися “мадридцям”, сумарний результат становив 145.56 сек. Бронзові нагороди здобули представниці команди Rome Gladiators. Зовсім не схожі на гладіаторів канадійка Beth Underhill разом із своєю Nikka vd Bisschop (Emerol NOP/Havanna vd Bisschop) та французька амазонка Nina Mallevaey в дуеті з Cartier SR (Canturenter/Ulina IV) заробили кожна по 4 штрафних та з сумарним часом 147.75сек. зуміли обійти срібних призерів минулого етапу, команду Saint-Tropez Pirates. “Пірати” також фінішували з 8 штрафними очками, але показник часу 149.19сек. не дозволив їм увійти у призову трійку. Решта команд набрала у сумі від 13 до 24 штрафних — доволі прикрі результати, спричинені природними катаклізмами. Можемо лише сподіватися, що погода у Мехіко, де відбудеться 3-й етап турніру, порадує учасників та дасть змогу проявити спортивну майстерність у належному обсязі. 

А вже наступного дня тихоокеанське узбережжя Маямі-Біч купалося у сонячному промінні, тож учасники LGCT Grand Prix of Miami Beach мали непогані умови для вдалих виступів на 2-му етапі турніру. Маршрут Гран Прі, як зазвичай, розробляв Уліано Веццані, за словами вершників був надзвичайно складним, але справедливим. Формат змагань не змінювали — після основного раунду учасники, які завершили його без помилок, здобували право стартувати у перестрибуванні. Всього на перше випробування вийшли 39 дуетів, 5 з них добровільно знялися з дистанції. Ще 10 зуміли дістатися фінішу з великим тягарем помилок — від 10 до 30 штрафних. Порівняно небагато — по 8 штрафних очок заробили 7 пар, з 5-ма фінішувала французька спортсменка Nina Mallevaey, в якої під сідлом стартував Cartier SR, та ще 9 дуетів привезли до фінішу по 4 ш.о., але цього вже було достатньо для того, щоб закрити доступ до перестрибування.

Готових до боротьби за нагороди етапу лишилося 7. Представник Саудівської Аравії Khaled Almobty разом з Equine America Spacecake (Stakkatol/Caretanna) провів чудовий перший раунд, але у перестрибуванні цьому дуету не пощастило. З 4 штрафними він посів 6-е місце, зумівши за показниками часу 42.82 сек. обіграти лише пару з Бельгії Abdel Saïd — Bonne Amie (A Big Boy/Lara II), яка завершила перестрибування за 44.53 секунди. З одним руйнуванням завершив виступ і німецький атлет David Will, але його партнер виявився напрочуд стрімким: My Prins van Dorperheide (Zilverstar T/Iselle van Orshof) перетнув фінішну лінію на відмітці 39.14 сек., і це був кращий показник серед всіх учасників перестрибування, тож пара посіла 5-е місце у Гран Прі Маямі.

Іспанський вершник Eduardo Alvarez Aznar, який щойно відсвяткував перемогу у командному змаганні, знов вийшов на старт разом з Bentley de Sury. Блискучий фініш, та й час непоганий — 41.22 сек., але останнє слово ще не сказали 3 претенденти на нагороди.

Німецька конкуристка Katrin Eckermann вивела на бойове поле свою напарницю Cala Mandia (Capistrano 2/Vicky). Ця невеличка, але дуже потужна кобила минулого року впевнено допомогла Катрін здобути найвищу нагороду маямського етапу LGCT. На піщаній арені вона почувається прекрасно, бурхлива атмосфера узбережжя наче надихає її на спортивні звитяги. І ось результат — пара фінішує чисто, а за показником часу 40.26сек. виграє у конкурента-іспанця.

Черговий чистий фініш у виконанні пари Margie Goldstein-Engle — Dicas (). Вболівальники Маямі дуже сподівалися, що їхня співвітчизниця зуміє посісти хоча б останнє з призових місць, але 14-річний мерин на піщаному грунті почувався важкувато. Зупинивши хронометр на відмітці 44.74 сек., американська пара вже не дуже сподівалася потрапити на п’єдестал пошани.

Останнім у перестрибуванні стартував атлет з Нідерландів Maikel van der Vleuten. Можливо його Beauville не встиг повноцінно відновитися після вчорашнього виступу, чи то пісок дещо стримував рухи коня, але іспанському дуету він програв. Результат 41.35сек. був набагато кращим, ніж у Goldstein-Engle та Dicas’а, але відповідав лише 3-му місцю. Срібло Гран Прі Маямі у представника Іспанії Eduardo Alvarez Aznar, а перемогу здобуває Katrin Eckermann з Німеччини.