Longines Global Champions Tour, CSI5*, 3-й етап Мехіко (Мексика), 20-23 квітня 2023 р.

Чимало несподіванок трапилось на трав’яній арені кінноспортивного стадіону у Мехіко під час 3-го етапу командних змагань Global Champions League.

Зазвичай маршрут, побудований відомим курс-дизайнером Пітером Грантом (Peter Grant), був складним, але ж не настільки, щоб представник Shanghai Swans Daniel Deusser в парі з Bingo STE Hermelle (Number One d’Iso/Ujade Ste Hermelle) зійшов з дистанції у першому раунді, відкинувши команду-фаворита на останнє 16-e місце етапу. Не пощастило й команді New York Empire, за яку в першому раунді стрибали дуети Georgina Bloomberg — Tulara Colmine (Colman/Tulara Quinine) та Scott Brash — Hello Valentino (Diamantino/Vitra). Обидва заробили по 4 штрафних, тому у другому раунді на арену замість британця виходить Denys Lynch та його Vistogrand (Fantaland/Vistolano), які привозять до фінішу 12 штрафних очок. У підсумку команда лишається на дуже далекій від нагород 14-й позиції. Невдале рокірування зробили Prague Lions: щоправда, Pieter Devos, який разом з Claire Z (Clearway/Colessa Z) заробив в першому раунді 4 ш.о., пересів на Mom’s Toupie de la Roque (Kannan/Walloon de Muze*Val Henry, BWP) і другу половину змагань провів блискуче, але Fernando Martinez Sommer зміною коней лише погіршив ситуацію. Перший раунд Cor Bakker (Colandro/Top S Amelusi T) під його керуванням завершив з 4 штрафними, тоді як High Five (Glasgow vh Merelsnest/Carmensina VDN) фінішує з 8-ма штрафними, тож загальний результат дорівнює 9-му місцю. Втім були зміни і більш влучні. Зокрема Rodrigo Giesteira Almeida разом з Pegasus Jataki (Jamal vd Heffinck/Waitina) заробив у першому гіті 8 штрафних та сів на лаву запасних, а Hans-Dieter Dreher і його Elysium (VDL Zirocco Blue/Riquada) відпрацювали другий раунд блискуче. До того ж молодий місцевий вершник Nicolas Pizarro, який разом з Atlantica du Soleil Z (Atlantus van de Roshoeve/) на першому маршруті фінішував з 4 штрафними, поміняв напарницю на DMS Enkidu (Ensor vdh Pleville/Hadvia d’Auzay) і слідом за товаришем по команді продемонстрував бездоганний раунд. Це дозволило Mexico Amigos посісти у підсумку досить високе 7-е місце.

Але найприкріша ситуація склалася у команді Madrid in Motion. Мадридці мали всі шанси претендувати на перемогу — Laura Kraut з Baloutinue (Balou du Rouet/Utika) та Edouardo Alvarez Aznar разом з D’Orient Batilly (Numero Uno/Si Margot Batilly) завершили перший раунд без жодної помилки, а за показниками часу помітно переважали конкурентів. Але у другому раунді відбуваються рокірування — американську конкуристку змінює дует Maikel van der Vleuten — Beauville Z N.O.P (Bustique/Wrinton). На щастя вони стрибають чисто, але Alvarez Aznar пересідає на Bentley de Sury (Sunday de Riverland/Quivive de Sury) та фінішує з 8 ш.о. У результаті команда втримується на 3-му місці лише завдяки блискучому початку гри.

Paris Panthers, на відміну від багатьох суперників, уникає стратегічних помилок. У обох раундах за команду виступають два незмінні дуети — Jur Vrieling та Comme-Laude W (Comme il Faut 5/Dicentra) та Gregory Wathelet разом з Ace of Hearts (nr/nr). Перший раунд вони завершують чисто, в другому заробляють по 4 ш.о. кожен, та посідають почесне 2-е місце на мексиканському етапі.

Всі пам’ятають, як невчасно потрапив до шпиталю Дохи Ludger Beerbaum? Тепер невдача спіткала і героя першого етапу — Philipp Weishaupt травмувався на домашній арені, що суттєво послабило команду Riesenbeck International. Але, як виявилося, потенціал у цієї збірної дійсно потужний. Молодий Philipp Schulze Topphoff та Clemens de la Lande (Comme il Faut 5/Fraeulein Missy) провели два фантастичних раунди. “Це був мій день, — сказав дебютант турніру, — хоча взуття, в якому ми мали пройти цей шлях, здавалося для мене завеликим». «Я дуже вдячний Філіпу, — додав Christian Kukuk, — своїми подвійними чистими фінішами він дав нам з Mumbai (Diamant de Semilly/Ischgl de Muze) право на помилку, тому ми пройшли дистанцію без зайвих хвилювань. Втім я вірив у свого коня, адже зазвичай Mumbai з кожним раундом стає більш впевненим”. Зауважимо, що правом на помилку Kukuk не скористався — це був абсолютний тріумф Різенбеків — наразі вже другий у цьому сезоні.

Індивідуальний Гран Прі відбувався в останній день етапу, і змагатися за квитки на фінал вийшли 37 спортивних дуетів, серед яких як мінімум десятеро неодноразово ставали переможцями на маршрутах Global Champions Tour. Основний раунд чисто подолали 9 пар, і треба зауважити, що до їх складу увійшли як дуже відомі, так і нетитуловані вершники. Право на перестрибування здобули представники 8 країн, і першою на арену виїхала британська вершниця Hilary Scott в парі з Oaks Milky Way (Clearway/Galaxie Piereville). Раунд вона почала непогано, але згодом одна збита на траву жердина позбавила їх надій на нагороди етапу. З одним руйнуванням завершив виступ й представник Бельгії Abdel Saïd разом із Bonne Amie (A Big Boy/Lara II), але по показнику швидкості він виграв у британки більш ніж 3 секунди, що дало йому змогу посісти 7 місце, полишивши Хіларі на 8-му. Налаштованим на перемогу вийшов на бойове поле ірландський атлет Michael Pender. Його HHS Fast Forward (Fortunus/China Cavalier) був дуже стрімким, і можливо саме через це вершник трохи невдало розрахував темпи на підході до однієї з перешкод. Що ж, завдяки швидкості ірландській парі врешті-решт вдалося закріпитися на 5-му місці з 4-ма штрафними очками.

Нарешті чистий фініш! Його демонструє бельгійський ас конкуру Pieter Devos, в якого під сідлом Mom’s Toupie de la Roque (Kannan/Walloon de Muze*Val Henry, BWP). Проте час, за який було подолано маршрут, 46.88 сек., цілком можливо було поліпшити, адже попереду ще 5 учасників перестрибування. На арену виїжджає пара з Німеччини David Will та My Prins van der Dorperheide (Zilverstar T/Iselle van Orshof). На минулому етапі через руйнування останньої перешкоди німецький атлет лишився на 5-му місці, і зараз йому дуже хочеться реабілітуватися за ту невдачу. Пара одразу набирає шалену швидкість, і трибуни завмирають, рух по маршруту здається ризикованим, але все завершується добре — жодної збитої жердини з часом 43.16 сек. вони фінішують, це вже серйозна заявка на високу нагороду!

Слідом на старт виходить титулований голландський вершник Maikel van der Vleuten, але йому цього разу не щастить — Beauville Z N.O.P. (Bustique/Wrinton) збиває жердину. Цей дует з 4-ма штрафними лишається на 6-му місці, а боротьба, як ми бачимо, загострюється.

На бойовому полі досвідчена американська спортсменка Laura Kraut, сповнена бажання виграти у часі у свого конкурента з Німеччини. Baloutinue (Balou du Rouet/Utika) розвиває шалену швидкість, фінішує чисто, але 44.26 сек. це не найкращий результат, а останнє слово ще не сказали два суперники. Трибуни шалено підтримують земляка, адже маршрут тепер долає мексиканець Eugenio Garza Perez разом з Contago (Cornet Obolensky/Cassandra). Початок вдалий, але раптом кінь збиває ногою жердину, а за нею, як це часто трапляється, іще одну… Результат 8 штрафних дуже небажаний, хоча час проходження маршруту був кращим, ніж у Вілла. Найскладніша задача тепер стоїть перед шведською парою Malin Baryard-Johnsson — H&M Indiana (Kashmir van Schuttershof/Halifax). Це дуже досвідчений дует, але чи впорається він із нервовою напругою, яка завжди супроводжує останнього учасника перестрибування. Що ж, витримка у спортсменки виявилася залізною! Вона не лише завершує маршрут без помилок, але й виграє у Краут за показником часу. Її 43.57 сек. виводять пару на 2-е місце, американський дует здобуває бронзу, David Will лишається непереможним. “Мій кінь був вартий перемоги ще у Маямі, — зауважив щасливий володар вищої нагороди етапу. — Моя помилка того разу позбавила його медалі, але на цій арені ми вже зробили все можливе, аби здобути квиток на фінал!”

Наступний етап відбудеться у столиці Іспанії в середині травня, після чого турнір переміститься до Франції. Чекаємо на нових переможців, які поступово наближаються до фіналу.