Longines Global Champions Tour, CSI5* 5-й етап, Стокгольм (Швеція), 6-й етап, Париж (Франція) (випуск журналу №53)

Тетяна Маринич

Фото з офіційної сторінки Longines Global Champions Tour у Facebook

Амбіційний Scott Brash не забув прикрої поразки від французького конкурента на арені Мадриду, тому для нього вкрай важливим було реабілітуватися в грандіозному шоу, що відбулося 19 червня на олімпійському стадіоні шведської столиці. І цього разу славетний англійський конкурист досягнув своєї мети, і про те, як йому це вдалося, ми зараз розповімо.

Схему маршруту Гран Прі розробив Uliano Vezzani, і вона стала нелегким випробуванням навіть для вершників екстра-класу. Чого варта була, скажімо, потрійна система, яку курс-дизайнер розташував із невеличким уклоном — і ця ледь помітна деталь одразу ж значно  ускладнила подолання перешкоди. Найлегший дотик до жердини на останньому оксері — і бездоганно пройдений маршрут завершувався чотирма штрафними. Саме так зокрема  сталося з молодим ірландським дуетом Michael Pender — HHS Burnchurch (Heritage Fortunus/China Cavalier): помилка на фінальній перешкоді завадила талановитій парі увійти до перестрибування. Втім дебютний виступ 21-річного ірландця в лонжіновському Гран Прі можна назвати дуже вдалим — завершивши дистанцію з відмінним показником часу 73.52 сек., він посів почесне місце в топ-п’ятірці учасників стокгольмского етапу Глобал Тур.

Щодо перестрибування, в цьому раунді взяли участь лише 4 спортивних пари. Першим виїхав на арену представник США Spencer Smith верхи на граціозній Quibelle (FRH Quaid/Sherry). Щоб потрапити в трійку призерів, йому було потрібно було долати перешкоди на дуже високій швидкості, і вершник дійсно фінішував з фантастичним показником часу 39.58 сек., але в такому темпі дотримуватись абсолютної чистоти стрибків кобилі не вдалося: маршрут було завершено з 4-ма штрафними. Наступний учасник перестрибування, колумбієць Carlos Enrique Lopez Lizarazo, одразу узяв ще більш шалений темп, і це була хибна стратегія: за першою помилкою при зрізанні кута його досвідчений партнер G&C Arrayan (Baloubet du Rouet/Grandezza) невдовзі помилився вдруге. Тож мета не було досягнена — спортсмен не лише заробив 8 ш.о., а ще й програв супернику у швидкості, завершивши дистанцію за 40.29 сек.

Англієць Scott Brash вийшов на старт третім і повів по маршруту свого напарника Hello Jefferson’а (Cooper vd Heffinck/Hovis) дуже майстерно — стрімко, але без надмірного ризику. Акуратний Jefferson вдало долав перешкоду за перешкодою і не схибив жодного разу. Хронометр було зупинено на відмітці 39.81 сек. — американцю Brash звичайно програв у швидкості, але фінішувавши без помилок, зумів обіграти двох конкурентів. Тепер йому довелося як слід понервувати, бо остання учасниця перестрибування, австралійка Edwina Tops-Alexander почала маршрут в високому темпі, і на середині дистанції вона була дуже близькою до блискучої перемоги, але у другій половині раунду її Fellow Castlefield (Je T’aime Flamenco/Bred by Liefhebber) уповільнив рух, зовсім незначно, але в результаті програв дуету Браш-Джефферсон цілу секунду. Завершивши маршрут за 40.87 сек., австралійська амазонка посіла друге місце в перестрибуванні, а Brash у 13-й раз здобув перемогу в Лонжін Гран Прі.

А ось кому не пощастило на арені Стокгольму, то це представникам приймаючої країни. Підтримка місцевих вболівальників була бурхливою, але, на жаль, лише змусила вершників нервувати, а це ніколи не йде на користь результатам. Кращим з шведів виявився дует Henrik von Eckermann — King Edward (Edward 28/Koningin de Lauzelle), що завершив основний раунд з 4 ш.о., але з гідним показником часу 75.40 сек. — це було 8-ме місце. Лідер рейтингу Peder Fredricson в парі з H&M All In (Kashmir van Schuttershof/Fortune) не потрапив до перестрибування через отримані 8 ш.о., хоча результат швидкості був вражаючим — 73.29 сек. Здобуте Фредріксоном 12-те місце поки що не посунуло його з найвищої сходинки в загальному заліку, але тепер буквально в спину йому дихають такі серйозні конкуренти як Браш і Топс-Александер, що після 5-го етапу посідають відповідно 2 та 3 позиції в рейтингу LGCT.

6-й кваліфікаційний етап, Париж (Франція), 25-27 червня 2021 р.

Черговий етап LGCT, що завершився на Марсовому полі у столиці Франції, запам’ятається не лише яскравими виступами видатних майстрів конкуру, а й рекордною кількістю штрафних очок в Гран Прі. Важко сказати, чи то маршрут від Грегорі Бодо виявився надто складним, чи то спекотна погода завадила чистому проходженню дистанції, чи то емоційні французькі вболівальники змусили спортсменів надто нервувати на бойовому полі, але помилок з боку досвідчених вершників було забагато. Судить самі — голландський вершник Jur Vrieling в парі з конем Long John Silver 3 (Lasino/P-Cuming Love) фінішує в основному раунді з 14-ма штрафними, його співвітчизник Bart Bles на El Rocco (VDL Zirocco Blue/Olvera SK) — до речі який нещодавно виступав під сідлом Vrieling’a — заробляє 17 баластних очок, але справжнім рекордсменом із знаком мінус став французький атлет Sadri Fegaier, який в парі з Chianti’s Champion’ом (Champion du Lys/Chianti Classica) привіз до фінішу 31 штрафне очко! Втім інші представники приймаючої країни, такі як Julien Epaillard з Usual Suspect D’Auge (Jarnac/Mesange du Rozel) та Penelope Leprevost на Verite une Prince (Number One d’Iso/Justine d’Aursaye SF) напевне могли б заробити не менше, тому прийняли логічне рішення завершити раунд достроково.

Таким чином стартовий протокол перестрибування цього разу був дуже коротким: право за боротьбу в останньому раунді отримали лише 3 пари вершник-кінь. Першим вийшов на бойову арену британський атлет Ben Maher в парі з виразною 10-річною кобилою Ginger-Blue (Plot Blue/Royal Rose). Витримці цього спортсмена можна було позаздрити — він поводився на полі цілком спокійно і вочевидь діяв за дуже розумним та виваженим планом. Результатом зусиль англійської пари стало бездоганне подолання маршруту — жодного штрафного очка, та й показник часу відмінний: 39.35 сек., адже кобила, за словами її хазяїна, дуже спритна від природи.

Другою в перестрибуванні стартувала ще одна представниця збірної Англії Jodie Hall McAteer. Її появу на полі зустріли овацією, адже ця 21-річна спортсменка не лише зуміла подолати усі складнощі основного раунду, але й була всерйоз налаштована помірятися силами з таким креком. як титулований Ben Maher. Причому до передостанньої перешкоди здавалося, що талановита пара дійсно спроможна обіграти багаторазового переможця престижних турнірів Maher’а, але… раптово напарник Джоді Salt’n Peppa (Stolzenberg/Escudine) відмовився стрибати, і хоча врешті-решт подолав зловісну перешкоду, але заробив на ній аж 8 штрафних і фінішував за 47.55 сек. Останній учасник фінального раунду, представник Египту Sameh el Dahan в дуеті з WKD Aimez Moi (Je T’aime Flamenco/My Honey Hill) усіма силами намагався повторити блискучий виступ дворічної давнини на паризькій конкурній арені, та все що йому вдалося зробити, це виграти у швидкості у Ben’а Maher’а. Так, показник часу на фініші був рекордним – 38.45 сек., проте у чистоті стрибків Aimez Moi поступилася Ginger-Blue, причому її також підвела передостання перешкода, яку кобила невдало зачепила ногою.

Тож єгиптянин задовольнився другим місцем в цьому складному випробуванні, третю сходинку п’едесталу посіла Jodie Hall McAteer, а результат Maher’а лишився недосяжним. Зазначимо, що хоча Sameh El Dahan не зміг здобути перемогу в паризькому Гран Прі, путівку на Суперфінал у Празі він все ж таки отримав — за правилами турніру Maher, який став переможцем етапу вдруге, передав жаданий квиток до Праги спортсменові, що завершив випробування з другим результатом, а саме талановитому єгипетському атлету.

Попереду на нас чекає ще один “французький” етап — він стартуватиме в Монако в перший день липня, а далі турнір переїде до Німеччини, де на берлінській конкурній арені з 22 до 25 змагатимуться учасники 8-ї кваліфікації LGCT.