Longines Global Champions Tour, CSI5* 7-й етап, Стокгольм (Швеція), 8-й етап, Париж (Франція)

Тетяна Маринич

7-й етап, Стокгольм (Швеція), 16-18 червня 2023 р.

На стокгольмській бойовій арені шведські вершники стовідсотково підтвердили справедливість прислів’я про рідні стіни, які допомагають у досягненні мети. Блискучі виступи спортивних пар Malin Baryard-Johnsson – H&M Indiana (Kashmir van Schuttershof/Halifax) та Peder Fredricson – Hansson WL (Hip Hop/Indra WL), до яких приєднався ще один дует із складу “Стокгольмських Сердець”, Olivier Philippaerts – H&M Legend of Love (Landzauber/Waldperle), вивело команду Stockholm Hearts у безперечні лідери етапу з неймовірним результатом 0.00/143.02.

Друге місце посіли Scandinavian Vikings — за цю команду у Стокгольмі також виступали відомі шведські вершники. Evelina Tovek в першому раунді фінішувала нулем разом з Winnetou de la Hamente Z (Winningmood/Magie de Menardiere), а у другому в парі з Moeboetoe v/d Roshoeve (Der Senaat 111/Poleandra) заробила 4 ш.о. Її товариш по збірній Henrik von Eckermann стрибав також на двох конях, Dzara Dorchival (Qlassic Bois Margot/Rieke 63) та King Edward (Edward 28/Koningin de Lauzelle), обидва відпрацювали чисто та завершили виступ з результатом 4.00/141.81. Riesenbeck International традиційно виставили на обидва раунди ті ж самі дуети. Christian Kukuk, в якого під сідлом був Just be Gentle (Tyson/Be Gentle) двічі відстрибав бездоганно, тоді як Philipp Weishaupt разом з Coby 8 (Contagio/Estefania) фінішував у другому раунді з одним руйнуванням. Результат 4.00/143.07 вивів Різенбеків на третє місце стокгольмського етапу.

Перемогу у Гран Прі, за палкої підтримки стокгольмських вболівальників, здобув Henrik von Eckermann, якому допомагав незрівнянний King Edward (Edward 28/Koningin de Lauzelle). Він чисто подолав маршрут основного раунду та перестрибування і з результатом 0.00/0.00/46.17 отримав найвищу нагороду домашнього етапу.

Henrik von Eckermann і King Edward

Срібним призером став ірландський атлет Shane Breen, в дуеті з яким виступала Haya (Mylord Carthago/Athelin). Ця кобила також стрибала чудово і програла Кінгу Едварду лише 0.06 секунди. Третє місце посів легендарний німецький конкурист Marcus Ehning. Його Stargold (Stakkato Gold/Charme) фінішував за 46.33 секунди — як бачимо, показники часу у перестрибуванні фіксувалися один за одним дуже щільно. Британець Ben Maher та Dallas Vegas Batilly (Cap Kennedy/Violetta Batilly) зупинили хронометр на відмітці 46.88, бельгієць Pieter Devos разом з Mom’s Toupie de la Roque (Kannan/Walloon de Muze*Val Henry, BWP) фінішували за 47.41 сек., ірландський вершник Mark McAuley у парі з Django STE Hermelle (Upercut Kervec/Anaya de STE Hermelle) завершив виступ з показником 48.62 сек. Ці три дуети, попри чисті стрибки лишилися без медалей. Ще три пари у перестрибуванні заробили штрафні очки. Шведській вершниці Malin Baryard-Johnsson цього разу не пощастило — 4 штрафних від H&M Indiana (Kashmir van Schuttershof/Halifax) полишило пару на 7-му місці, 8-е місце з 9-ма штрафними посів турецький дует Derin Demirsoy — Koblenz vd Middelstede (Diktator van de Boslandhoeve/Gipsy vd Middelstede), і останнім у перестрибуванні був представник Нідерландів Gregory Wathelet — його напарник Nevados S (Calvados Z/Nestia S) заробив на останньому маршруті 12 штрафних очок.

8-й етап, Париж (Франція), 16-18 червня 2023 р.

На відміну від Стокгольмських Сердець, Паризькі Пантери не зуміли втілити у життя мрії та сподівання столичних поціновувачів конкуру. У складі Paris Panthers на бойове поле вийшли три дуети, і лише один з них виконав завдання бездоганно. Це була пара Gregory Wathelet — Bond Jamesbond de Hay (Diamant de Semilly/Noya d’Orcival), яка у другому раунді трохи виправила складну для Пантер ситуацію — адже за підсумками першого раунду вони реально програвали за кількістю штрафних Шанхайським Лебедям. Ben Maher та Ginger-Blue (Plot Blue/Royal Rose) так само як і Natalie Dean разом із Chadora Lady (Cgacco-Blue-Nindora) завершили першу половину змагань з руйнуваннями перешкод, та й другий раунд Maher в парі з Ginger-Blue фінішував з 4-ма штрафними. Ось ці 12 штрафних у підсумку і визначили бронзових призерів етапу, шанхайці з 13-ма очками лишилися на 4-му місці. Друге місце виборола команда Madrid in Motion, у складі якої дуже добре почала виступ пара Laura Kraut — Calgary Tame (OLD Chap Tame/Davendy S), але дует Mark McAuley — Django STE Hermelle (Upercut Kervec/Anaya de STE Hermelle) заробив 4 ш.о., що й спонукало вершника змінити Джанго на GRS Lady Amaro (Amaretto d Arco/Legal Lady), і ця напарниця подолала маршрут без жодної помилки. На жаль, Laura та Calgary Tame не змогли продублювати чистий фініш та заробили 5 штрафних, проте срібні нагороди та відповідні до них рейтингові бали команда все ж таки отримала. Що ж відповіла на це найстабільніша з команд учасниць ліги, Riesenbeck International? Всі вже, мабуть, здогадалися, що цю збірну знов представляли нерозлучні Christian Kukuk та Philipp Weishaupt. Kukuk, як зазвичай, вивів на бойове поле Mumbai (Diamant de Semilly/Ischgl de Muze), і перший раунд завершив нулем, а от у другому помилився та заробив 4 штрафних. Натомість Philipp Weishaupt, який виступав у дуеті із Zineday (Zinedine/Paola), продемонстрував чистий дубль, тож у підсумку Різенбеки завершили етап із 4-ма штрафними та золотими нагородами. Наразі ця команда є лідером Ліги Чемпіонів та має непогані шанси здобути перемогу у сезоні 2023.

Учасники індивідуальних змагань також дещо розчарували французьку публіку: у Гран Прі стартували 6 представників національної збірної, втім до перестрибування пройшли лише два дуети — Penelope Leprevost- Bingo del Tondou (Vigo d’Arsouilles STX/Firenze vh Waterschoot) та Roger Yves Bost-Cassius Clay VDV Z (Calvino Z/Kaira), але й вони не зуміли отримати головну нагороду домашнього етапу, хоча фінальний раунд завершили чисто. Bingo del Tondou під сідлом Leprevost дебютував на лонжинівському турнірі у минулому сезоні, але у Гран Прі взяв участь вперше цього року. Цей 12-річний мерин продемонстрував високий клас стрибків, але час проходження маршруту 39.37 сек. відповідав лише 3-му місцю. Cassius Clay, на відміну від товариша по збірній, вже неодноразово стрибав маршрути Гран Прі з висотою перешкод 160 см, але не завжди фінішував вдало. Цього разу він не зумів обіграти переможця, але результат 0/0/38.53 все одно був вражаючим та приніс вершнику срібну нагороду етапу. А головний приз виборов атлет з Німеччини Christian Ahlmann. Його напарник Mandato van de Neerheide (Emerald/Conga van de Neerheide) має чималий досвід виступів на дистанціях такого рівня, та саме на паризькій бойовій арені він продемонстрував найкращий результат 0/0/38.09 — перемога була беззаперечною та блискучою.

Christian Ahlmann і Mandato van de Neerheide

Чисто відстрибав маршрут і мексиканський вершник Fernando Martinez Sommer в дуеті з High Five (Glasgow van het Merelsnest/Carmensina VDM), але за показниками часу програв медалістам. Без нагород також лишилися американська пара Jessica Springsteen-Don Juan van de Donkhoeve (Bamako de Muze/Diva van de Gonkhoeve), дует з Нідерландів Gregory Wathelet-Bond Jamesbond de Hay (Diamant de Semilly/Noya d’Orcival) та представник Ірландії Mark McAuley- GRS Lady Amaro (Amaretto d Arco/Legal Lady) — всі вони завершили перестрибування з 4 штрафними очками.