Longines Global Champions Tour, CSI5*, 7-й кваліфікаційний етап, Монако (Франція), 01-03 липня 2021 р. (випуск журналу №53)

Тетяна Маринич

Фото з офіційної сторінки Longines Global Champions Tour у Facebook

Шість найсильніших вершників вийшли на старт перестрибування Гран Прі Монако. Саме на цьому етапі на кін було поставлено дуже цінний приз — останню путівку до Праги, де восени розігруватиметься Super Grand Prix, завершальна нагорода сезону 2021. Боротьба за призові місця відбувалася в складних умовах — публіка у гламурному Монако зазвичай не переймається дотримуванням тиші у зоні змагань, тому відволікаючих моментів на трасі, автором якої, як завжди, був Уліано Венцані, вистачало з лишком.

Першим на арені з’явився бельгійський дует Olivier Philippaerts – H&M Legend of Love (Landzauber/Waldperle). Досвідчений вершник на прекрасній 15-річній кобилі чудово впорався із завданням, але, як найчастіше трапляється з першопроходцем, його результат швидкості 38.66 сек. можна було покращити. Це одразу ж спробувала зробити австралійська зірка Edwina Tops-Alexander. Але навіть легенького доторку до жердини, якого припустилася Identity Vitseroel (Air Jordan/Wariska de la Falize), вистачило для 4 штрафних очок, хоча показник часу і справді був кращим ніж у бельгійця – 38.33 сек.

Наступний учасник перестрибування, австрійський атлет Max Kühner, вирішив ризикнути — відчувши, що його молодий та енергійний 9-річний Eic Coriolis des Isles (Zandor/Thais des Isles) у відмінній формі чисто долає перешкоди маршруту, він значно прискорив коня на фінальній лінії, і на табло висвітився результат 38.03 — наразі то був показник лідера. Італійський дует Alberto Zorzi – Clarina (Cellestial/Cosima) у цей день стрибав не так вдало як напередодні: спочатку кобила спіткнулася на тій же перешкоді, що й Identity під сідлом Tops-Alexander, а після цього порушила ще й останній чухонець на маршруті, таким чином з 8-ма штрафними і результатом швидкості 40.13 сек. Zorzi вже ніяк не міг претендувати на призи. А от від ірландської пари Darragh Kenny – Idalville d’Esprit (Carabas vd Wateringhoeve/Dali v’t Plutoniahof) такого фантастичного виступу не очікував майже ніхто: останнім часом пара демонструвала не найкращі результати, чим постійно розчаровувала власника коня. Однак Kenny зізнався, що вірив у перемогу — за його словами Idalville любить не дуже зручну арену Монако, та й взагалі у цей день чотириногий спортсмен був у чудовій формі. Показник часу 37.89 сек. став  результатом переможця етапу. Обійти його намагався останній учасник перестрибування, молодий американський атлет Spencer Smith, але фантастична швидкість, з якою долав перешкоди Theodore Manciais (Kashmir van Schuttershof/Mifrance Manciaise), не вберегла пару від помилки на одному з оксерів. Тож дует фінішував за 37.72 сек., проте з 4-ма штрафними очками.
По завершенні етапу розстановка сил у рейтинговій таблиці змінилася: у лідери с 152 балами  вийшла Топс-Александер, на 3 бали менше у скарбничці шведського вершника Педера Фредріксена (Peder Fredricsen), що посідає другу сходинку рейтингу, третє місце наразі у британського конкуриста — неодноразовий переможець турніру Ben Maher встиг заробити 132 бали. Але боротьба, звичайно ж, триває — попереду на учасників очікує конкурна арена Берліну, де змагання Global Champions Tour відбуватимуться вперше в історії турніру.