Longines Global Champions Tour, CSI5*, 8-й кваліфікаційний етап, Берлін (Німеччина), 22-26 липня 2021 р. (випуск журналу №53)

Досить неочікуваними результатами здивував Гран Прі, що відбувся в останню суботу липня на арені Зоммергартен у Берліні. Німецький курс-дизайнер Франк Ротенбергер збудував на піщаному бойовому полі складний маршрут з широкими оксерами та чутливими до доторкань заборами — в цілому все дуже логічно, але розслабитися на такій дистанції не можна було ні на пів секунди. Найменша похибка — і шлях до перестрибування перекрито, що й трапилося з багатьма титулованими вершниками. Але попри це до фінального раунду врешті-решт дісталися 7 дуетів, і першим на старт вийшов голландський атлет Leopold van Asten в парі з VDL Groep Elegant Hero Z (nr/nr). Цей талановитий кінь зазвичай долає перешкоди дуже акуратно, але цього разу невдача спіткала його аж двічі — спершу на пісок полетіла жердина лонжіновського фірмового оксера, а далі до списку помилок додалося порушення подвійної системи. Результат 8 штрафних очок звичайно ж не лишав голландцю шансів на попадання у призову трійку.

Слідом за голландцем на бойовому полі з’явився дует з Іспанії Sergio Alvarez Moya — Alamo (Ukato/Mariona). Одна за одною перешкоди були подолані  чисто, а коли на табло висвітився результат 36.40 сек., тут уже стало цікаво, чи зможе хтось обійти іспанську пару у швидкості, бо показник, з одного боку, був дійсно вражаючим, але з другого — все ж таки це був лише перший чистий фініш.

Тим більше, що наступний учасник перестрибування Marcus Ehning, в якого під сідлом був Stargold (Stakkato Gold/Charme) вже чекав нагоди помірятися спритністю з конкурентом та хоча б частково виправдати сподівання місцевих вболівальників після невдалого виступу у першому раунді Людгера Бербаума. Ветеран германського конкуру потужно полетів по дистанції, не пошкодив жодної перешкоди, та й час показав відмінний — 36.50, але іспанському вершникові він все ж поступився у швидкості всього на 0,10 сек.

Тим часом підійшла черга стрибати ще одному представнику Нідерландів. Bart Bles у поточному сезоні ще жодного разу не ставав переможцем у Гран Прі, і цього разу він опинився досить далеко від своєї мети — ризикнувши різко прискорити Comme-Laude W (Comme il Faut 5/Dicentra) на останній лінії, він порушив цілісність оксеру та завершив виступ з 4 штрафними.

Мабуть найбільш драматичним став берлінський Гран Прі для італійського атлета Alberto Zorzi. Його Cinsey (Contendro I/Francesca V) на цьому етапі виступав дуже вдало, тому дует з повним правом міг розраховувати принаймні на одне з призових місць, але, почавши маршрут з помилки, спортсмен дещо розгубився, занервував і невдовзі до першої збитої жердини додалася ще одна. Результат 8 ш.о. звичайно ж розвіяв будь-які надії італійця на перемогу.

Амбіційний американець Spencer Smith в парі з Quibelle (FRH Quaid/Sherry), як і завжди, їхав дуже ризиковано, і на цій дистанції ризик виявився абсолютно невиправданим — мало того, що помилки у подоланні перешкод принесли парі 8 штрафних, ще й у показниках швидкості вона програла усім учасникам перестрибування.

Останнім на арену вийшов дует Kevin Staut — Tolede de Mescam Harcour (Mylord Carthago*HN/Alimar de Mescam). “Летючий француз” хоча й почав рух по маршруту дуже потужно, вже на середині дистанції трохи програвав лідерові, а перед фінішем йому довелося навіть притримувати суперстрімку чотириногу напарницю, аби завершити виступ без покарань. Результат 38.23 сек. значно відрізнявся від показників Серхіо Альвареса Мойя та Маркуса Енінга, але чисте подолання маршруту все ж вивело французького атлета на третю сходинку п’едесталу пошани.

Переможець етапу Sergio Alvarez Moya висловив щиру подяку своєму коневі Alamo, який завжди працює чесно, віддаючи усі власні можливості для вдалого виступу. Результатом берлінського етапу Moya задоволений навіть не на 100, а на 200 відсотків, адже завдяки перемозі він впевнено вийшов у лідери рейтингу з 158 балами, ну й звичайно забронював путівку до Праги на Суперфінал. Друге місце у рейтингку наразі посідає Edwina Tops-Alexander (152 бали), Peder Fredricsen з 149 балами поки утримується на третій позиції. Попереду етап у Лондоні, де на поле Королівського шпиталю Челсі вийдуть дуже серйозні претенденти на звання переможця сезону Ben Maher та Scott Brash.