Longines Global Champions Tour. Мадрид. 4- етап

З 12 до 14 травня у Мадриді відбувся черговий, четвертий етап Longines Global Champions Tour.

У командних змаганнях Ліги Чемпіонів цього разу брала участь велика кількість дуетів — майже усі збірні на другий раунд виставили оновлений склад, але для більшості з них ці зміни лише погіршили ситуацію та додали до загальної скарбнички чергову порцію штрафних очок. Два раунди поспіль наважилися відстрибати лише представники Riesenbeck International, втім результат 12 штрафних залишив переможців минулих етапів на 5-му місці. Таку ж кількість штрафних заробила і команда Madrid in Motion, але сумарний час Різенбеків складав 144.04 сек., тоді як мадридці вклалися у 138.42, і це було 4-е місце та велике розчарування для іспанських вболівальників, які сподівалися на медалі хоча б найнижчого ґатунку. Зауважимо, що St.Tropez Pirates, які здобули бронзу, також фінішували з 12-ма штрафними, але зуміли виграти у часі — 136.90 сек. відповідали 3-му місцю. Stockholm Hearts провели чудовий перший раунд, але після зміни коня під сідлом одного з учасників другий гіт розпочався з великої кількості штрафних, тож з результатом 10/146.35 стокгольмці посіли 2-е місце у командному заліку. Не уникнули руйнувань і переможці етапу Paris Panthers. Дуети Jur Vrieling – Long John Silver 3 N.O.P. (Lacino/P-Cuming Love) та Harrie Smolders — Uricas v/d Kattevennen (Uriko/T-Cassina) у першому гіті стрибали бездоганно, у другому Vrieling, який пересів у сідло Fiumicino van de Kalevallei (Plot Blue/Triomphante van Schuttershof), також відпрацював чисто, а ось Bingo du Parc (Mylord Carthago*HN/Tsigane Semilly) разом із Smolders’ом припустилися помилки, але попри це командний результат 4/ 143.15 у підсумку виявився найкращим.

Індивідуальні змагання у Longines Global Champions Tour Grand Prix of Madrid завершилися сенсаційною перемогою австралійської конкуристки. Останнім часом Edwina TopsAlexander стартувала на престижних турнірах доволі рідко, до того ж виступи цієї легендарної спортсменки не завжди були вдалими, але не цього разу. Її 13-річний напарник Fellow Castlefield (Je t’Aime Flamenco/Bred by Liefhebber) напередодні не уникнув руйнування перешкоди на маршруті Global Champions League та завершив виступ на 24-й позиції, а схема мадридського Grand Prix виявилася дуже складною для найтитулованіших атлетів та їх чотириногих партнерів. З 40 учасників цього виду програми до фінішної лінії дісталися лише 35. Двоє найкращих серед них заробили по 1 штрафному за перевищення норми часу. І саме тут на старт вийшла мініатюрна Едвіна та залізною рукою повела коня по маршруту Гран Прі. Побоювання у неї, звичайно ж, були — Castlefield останній раз виступав на турнірі такого рівня ще у серпні минулого року, до того ж він не вважається видатним спринтером, але разом вони це зробили! При нормі 78 секунд пара зупинила хронометр на відмітці 77.25 та жодну з перешкод не було зруйновано. Цей фантастичний результат дозволив уникнути перестрибування. Змагання завершилися в основному раунді блискучою перемогою 49-річної австралійської спортсменки. Друге місце у Гран Прі Мадрида посів дует з Данії Andreas SchouDarc de Lux (Darco/Ordelia), якому подолати маршрут нулем завадили 3 сотих долі секунди, він фінішував з показником 1/78.03. Jur Vrieling та Long John Silver 3 N.O.P. здобули бронзу, поступившись супернику у стрімкості, результат голландської пари склав 1/78.82.