м. Рівне. Семінар для суддів з кінного спорту

Ірина Козіна

12 травня відбувся кваліфікаційний семінар зі здачею екзамену на 2 та 3 суддівську категорію. Семінар був спланований під Відкритий чемпіонат Рівненської області, який проходив на території КСК «Патріот». Мене було запрошено в якості головного судді і я з задоволенням погодилась на проведення семінару. Зібралось 15 учасників з Хмельницького, Тернополя, Львова, Києва, та, звичайно, Рівного, серед яких були ті, хто вже мав третю суддівську категорію, ті які мали необхідну кількість суддівства змагань для допуску до здачі іспиту на 3 або 2 категорію, а також просто слухачі.

Спираючись на досвід проведення аналогічних заходів, я вирішила провести семінар у новому форматі, бо практика показала, що сухі та інколи списані відповіді на питання тестів не завжди відповідають хорошим знанням. На початку зустрічі з учасниками я зробила огляд основних положень Правил змагань по трьох основних дисциплінах кінного спорту: конкуру, виїздці та триборству. Надалі у форматі питання-відповідь, у нас зі слухачами відбулася чудова дискусія. Ми обговорили різні погляди на різноманітні ситуації, які іноді виникають під час проведення змагань. Були виказані цікаві думки й бачення того, чи іншого моменту.

Я вкотре впевнилася, що нашим спортсменам потрібно більше конкретних знань в правильній підготовці коней та техніки вершників. В ході активного обговорення я чітко побачила, що в основному всі слухачі мають певні знання і тому в нашому суддівському товаристві практично через декілька днів (після відповідного Розпорядження РОФКС про присвоєння відповідних категорій) з’являться нові імена.

Серед суддів 2 та 3 категорії на семінарі працювали відомі українські вершники: Олег Перелигін, Денис Косик, Олександра Потієнко, Карина Пилипенко, Олександр Цапін. Знаю із власного досвіду, якщо спортсмен починає працювати в якості судді, то це дуже корисно!

Свої відгуки нові судді скажуть самі, а я задоволена таким форматом приймання екзамену і з впевненістю можу рекомендувати кожного з них для роботи на змаганнях!  Дякую організаторам за можливість проведення такого семінару!

Редакція журналу мала змогу поспілкуватись з учасниками семінару та отримала від них такі відгуки: 

Олег Перелигін: Дякуємо за семінар. Дуже сподобалось, було багато цікавої інформації, розібрано моменти, які доволі важко розсудити. Приємно, що не забули таку дисципліну як триборство та розібрали багато важливих, на перший погляд, не дуже значних деталей. Приємно було знаходитись там.

Марія Бродська – м.Львів. Я неймовірно вдячна за можливість відвідати цей семінар. Низький уклін почесній судді України Ірині Василівні Козіній за неймовірний обсяг нової інформації про останні зміни у Правилах змагань, хитрощі та тонкощі, дрібні нюанси виїздки, триборства та конкуру, за терпіння та відповіді на наші питання. Коротко про іспит — питання доставили мені море задоволення, бо цікаві, різнобічні та каверзні. Я списала 5 листів паперу у відповідь. Ще раз величезне дякую моєму янголу охоронцю Вірі Вікторівні Кириченко, яка надихнула мене відвідати саме цей семінар, та всій команді КСК «Патріот», особливо Денису Косику за таку можливість!

Яна Дядюк, г. Хмельницкий: Получила много полезной и нужной информации. Содержание семинара хорошее, все темы подобраны систематически, хорошо освещены, много интересных примеров. Особенно ценно, что все материалы несомненно пригодятся в дальнейшей работе. Благодарю за хорошо организованный семинар!

Ольга Паращенко: Дякую за проведений семінар в м. Рівне. Дуже було приємно побувати на такій інформаційній та цікавій лекції. Багато нового було почуто, а також нагадано те, що вже з роками забулось. Кожному кіннотнику варто знати Правила змагань та почути такі цікаві розповіді., а головне те, як саме подавалась інформація. Була розказана теорія, після чого ми пропонували вирішення виходу з запропонованих ситуацій. Я сама з м.Київ, вихованка КСК «Adamant Eventing Club”, кінним спортом займаюсь 5 років, 3 з яких триборством. В мене поки не було бажаного досвіду у суддівстві, лише старти на Київському іподромі, але, гадаю, все попереду.

Пилипенко Карина. 12 травня в м. Рівне. Почесний суддя України Козіна Ірина

Василівна провела захопливий семінар присвячений сучасним підходам до суддівства виїздки, конкуру та триборству. Впродовж заходу було розкрито у невимушеній формі важливі принципи та підходи до суддівства окремих положень Правил змагань, розглянуто найбільш поширені ситуації, надані ґрунтовні відповіді на запитання учасників. Нам, як слухачам, було дуже важливо мати можливість розібрати приклади практичної реалізації правил суддівства. Пані Ірина Василівна подала цей блок на основі аналізу реальних випадків, що можуть зустрічатися на бойовому полі. Всім слухачам семінару було надано можливість скласти іспит і отримати/підвищити категорію судді та забрати з собою неоціненні багатогранні знання. Дуже дякуємо та з нетерпінням чекаємо на нові зустрічі! Пилипенко Каріна, Потієнко Олександра, Немудра Олеся.