Місце зустрічі змінити не можна- Черговий Етап Кубку України з подолання перешкод (випуск журналу №53)

Черговий Етап Кубку України з подолання перешкод відбувся 19-22 серпня 2021 року. В найзручнішому як для коней, так і вершників Жашківському комплексі, зібралися спортсмени з 5 областей. Були представники ШВСМ Черкаської області, Дергачівської ДЮКСШ Харківської області, ОКНТЗ «СКДЮСШ» та ВП ВФКСУ з Сумської області, МОШВСМ з Миколаївської області, «Динамо» м. Київ, КСК «Молода Країна» Київської області та представники Жашківського кінного заводу.

Чудові погодні умови сприяли бойовому духу та добрим результатам. У Етапі Кубку України спортсмени змагалися в наступних категоріях: діти, юнаки, молоді коні 5-ти та 6-ти років, та спортсмени на конях 7-ми років та старше.

Серед дітей в перший день змагань лідером стали Клюк Діана та Забава — представники Київської області — тренер Лапін Олександр. Друге місце вибороли Водовозова Марія та Будапешт, які представляли Дергачівську ДЮКСШ Харківської області (тренери Іващенко Дмитро та Сайнієва Оксана). І третє місце посіли Вай Сайєн Єва та Делі — ВП ВФКСУ в Сумській області (тренер Іванов Олександр). Другого дня планку першості знову тримала пара Клюк Діана та Забава, а от на другу сходинку піднялися Ван Сайєн Єва та Делі, обійшовши Водовозу Марію та її партнера Будапешета. Третій день змагань Клюк Діані не задався і вона поступилася першим місцем Водовозовій Марії з Будапештом, а сама перемістилась, відповідно, на почесне друге місце. Трете місце посіли Ван Сайєн Єва та Делі.

У категорії юнаки боротьба за 1 місце була ще запеклішою. В перший день змагань переможцями стали Сафонова Ніна та Гідо Блю — «Динамо», м. Київ, тренер Настенко Наталія. Друге місце посіли представники Черкаської області Авдєєва Марія та Канзас, тренери Шелім Микола та Пономарьов Андрій. Третіми залишилися Гриненко Анастасія та Форест Гамп, які представляли Дергачівську ДЮКСШ Харківської області, тренери Іващенко Дмитро та Сайнієва Оксана. На другий день в трійку лідерів ввірвалася, і відразу на перше місце, Жукова Анастасія в парі з Кволіті Чойс PKZ, які представляли «Динамо», м.Київ. Друге і третє місця незмінно утримували Авдєєва Марія та Гриненко Анастасія. А на третій день змагань, коли висота перешкод була найбільшою — 125 см., весь свій потенціал розкрили і вирвалися вперед Авдєєва Марія та Канзас. Ця пара в перестрибуванні виборола перемогу у Жукової Анастасії з Кволіті Чойс PKZ з відривом 1,05 секунди. Третьою залишилися Сафонова Ніна та Гідо Блю з 4 штрафними очками в основному маршруті.

Серед молодих коней 5-ти років в перший день кращими була пара Іванов Олександр та Стіл Хартс (ВП ВФКСУ в Сумській області). Трішки поступившись в часі у перестрибуванні, на другу позицію піднялися Райлян Микола та Беверлі PKZ – ця пара представляла Миколаївську обласну школу вищої спортивної майстерності, тренер Нагорний Олег. І третє призове місце посіли представники «Динамо», м.Київ Наталія Настенко разом з конем Кафар, тренер Прокопюк Ігор. В другий день змагань обидва вершники закріпили за собою лідерські позиції. Відповідно Іванов Олександр та Стіл Хартс — перше місце, Райлян Микола та Беверлі PKZ – друге. А от на третє місце піднялася Пархоменко Анна, в якій під сідлом в цій групи виступав Мартініус PKZ — вони представляли Петриківський к/з та «Динамо», м.Київ, і завдяки своєму результату ця пара посунула Настенко Наталію на четверте місце. В заключний третій день однозначним лідером стали Райлян Микола та Беверлі PKZ, які єдині змогли закінчити маршрут без штрафних очок. Анна Пархоменко та Мартініус PKZ з 5 штр.оч. і часом 67,83сек. буквально вирвали друге місце у Наталії Настенко та Кафара, які теж мали 5 штр.оч. на маршруті, але програли в часі проходження — 67,90сук. У підсумку Наталія Настенко та Кафар посіли третє місце.

Нажаль серед молодих коней 6-ти років змагалося лише 2 пари: Кирилюк Іван та Корне Бой (Жашківський кінний завод, тренер Пономарьов Андрій) та Пархоменко Анна і Перфект Стар PKZ, які представляли Петриківський к/з та «Динамо», м.Київ — тренери Копилов Володимир та Аккерман Володимир). Обидві пари показали чудові результати, але, згідно регламенту, першість могла розігруватися лише у випадку старту не менше трьох учасників.

Серед вершників на конях 7-ми років та старше змагання були найвидовищнішими і найскладнішими. Вже в перший день змагань висота перешкод складала 135 см. З цією немалою висотою добре впоралася пара Пархоменко Анна та Лотус PKZ, які представляли Петриківський к/з та «Динамо», м.Київ, тренери Володимир Копилов та Володимир Акерман– вони пройшли весь маршрут без жодного штрафного очка і посіли перше місце. Для цієї чудової пари висота 140 см. другого дня також виявилася до снаги. Анна Пархоменко та Лотус PKZ знову посідають перше місце. Друге місце в перший день посіли Шелім Микола та Оствінд, представники Миколаївської області МОШВСМ, тренер Жолобенко Ігор, а третім став Іванов Олександр та Браксіс Стар КЗ, ВП ВФКСУ Сумської області, тренується самостійно. На другий день Іванов Олександр покращив свій результат, вийшовши на друге місце, а третє вибороли Іващенко Дмитро та Кромвел, Дергачівська ДЮКСШ Харківської області, тренер Сайнієва Оксана. І ось третій день змагань. На полі встановлено маршрут Гран Прі висотою 145 см. з перестрибуванням. Глядачі з хвилюванням спостерігають за вершниками, бо це вже серйозне випробування. Маршрут складний, адже над ним чаклував неперевершений на теренах України курс–дизайнер Жогов Сергій Миколайович. І з цим складним маршрутом чудово впоралися Іванов Олександр та Браксіс Стар КЗ, виборовши перемогу у Пархоменко Анни та Лотуса PKZ вже в перестрибуванні з різницею 4,52сек. Третім на п’єдестал пошани піднявся Іващенко Дмитро.

На цій позитивній ноті і закінчилось чудове свято, на якому і вершники і їх чотириногі партнери проявляли найкращі свої якості. Глядачі та вся суддівська бригада радо вітала переможців та призерів на церемонії нагородження. Хочеться відмітити злагоджену та дружну роботу суддівської бригади. Професіонали своєї справи, і як головний суддя цього етапу можу сказати, що працювати з такою командою саме задоволення. Велика вдячність організаційному комітету Жашківського кінно-спортивного комплексу, зокрема Шкурінській Тетяні, яка сама, будучи суддею першої категорії, всіляко намагались допомогти, щоб змагання пройшли на відмінно. Побажаємо всім учасникам Етапу Кубку України з подолання перешкод плідних тренувань, та з нетерпінням чекаємо наступної зустрічі, а невдовзі вже і на фіналі.

Авторський колектив: Швецова Анна, Пономарьова Ірина, ідейний натхненник — Калініченко Лариса.