Міжнародні березневі старти українських конкуристів

Тетяна Маринич

Нагадуємо, що редакція журналу не претендує на вичерпну повноту відображення результатів Всіх стартів Всіх без виключення вершників, які представляють нашу країну на міжнародному рівні, тим більше, що деякі з них вже давно покинули територію України, але є членами федерації кінного спорту України та стартують під прапором нашої країни. Дуже прикро що не всі вершники виявляють бажання надавати нам фотографії з турнірів, яких бракує арт-директору журналу дляінформативного, привабливого оформлення матеріалу, тому нам залишається сподіватись все ж-таки на плідну співпрацю.

З 29 лютого до 03 березня спортивна пара Kateryna MorozovaCoriolan de lOir (Le Tot de Semilly/Rhapsodie de l’Oir) на турнірі CSI3* в Abu Dabi (ОАЕ) не змогла впоратись з запропонованими випробуваннями, хоча цей дует стартував на маршрутах з невеликою висотою перешкод, 115 см. Порозуміння вершниці з конем не сталося, тож її вже у першому раунді було знято з конкуру у два гіти, а наступного дня й з основного раунду маршруту з перестрибуванням.

З 5 до 10 березня в Оліві (Іспанія) на конкурному турнірі стартувало декілька вершників, які виступали під прапором України

Rene Tebbel у категорії CSI2* дебютував у дуеті з 8-річним конем Donut 16 (Don Diarado/Lambada). З першим маршрутом пара впоралася доволі вдало, завершивши його без руйнувань, але через перевищення встановленої норми часу посіла лише 35 місце з 59 можливих, результат становив 2/80.62. Брак швидкості було зафіксовано й в однораундовому Gold-2, але цього разу до 5 штрафних за час додалися ще 8, тому у цьому випробуванні дует фінішував на одній з останніх позицій. А от третій й останній маршрут Gold-1, завершився бездоганно з результатом 0/59.80 та приніс вершникові бронзову нагороду. Illiia Rybin також випробував сили у категорії CSI2* разом з двома кіньми, Koleane du Val du Geer (Vagabond de la Pomme/nr) та Millar van’t Breemhof (Emerald/Hannah van’t Breemhof). Восьмирічна Koleane перший маршрут подолала вдало, та й час проходження дистанції у неї був дуже гідний, результат 0/66.92 відповідав високому 7-му місцю. У наступному маршруті вони мали одне руйнування, а в останньому однораундовому конкурі Koleane стрибала чисто, а показник часу 69.26 дозволив посісти 15-те місце серед 38 учасників. Другий напарник Рибіна, 12-річний мерин Millar vant Breemhof дуже вправно впорався з висотою перешкод 130 см, результат 0/68.31 у швидкісному однораундовому конкурі відповідав 8-му місцю з 61 можливих. Долати 140 см виявилося складніше, цей однораундовий маршрут завершився з 8-ма ш.о. то й місце було відповідно невисоким. У конкурі з висотою перешкод 135 см пара фінішувала з 4-ма штрафними, що також не дозволило розташуватись хоча б у верхній половині суддівського протоколу. У категорії CSIYH1* Illiia Rybin стартував у парі з 6-річним жеребцем Shai (nr/nr). Висота перешкод на маршрутах становила 125 см. Перше випробування в однораундовому конкурі завершилося з 4-ма ш.о. на невисокій позиції, у другому дует також заробив 4 штрафних в основному раунді, тож не зміг увійти до перестрибування. Разом з Jatoki de Riverland (Catoki/nr) на цьому турнірі Ілля дебютував у маршрутах для коней 5-річного віку. Перший кваліфікаційний конкур під його сідлом кінь відстрибав чисто і за показниками електронного обліку часу був 14-м серед 33 учасників. Конкур з перестрибуванням пара подолала з результатом 0/0/40.11, що відповідало 15-му місцю з 35, а у двораундовому конкурі посіла високе 6-те місце з показником 0/41.56/0/38.09.

Ще одна представниця України Valeriia Drohomyretska стартувала на турнірі в Оливі у категорії CSI1*. Її напарницями були Opaline van Thornesele (Vigo d’Arsouilles/Quinta van Thornsele Z) та Stella (Stolzenberg/Loni). У двораундовому Silver-1 Stella припустилася помилки в першій половині маршруту, тому місце посіла невисоке, натомість разом з Opaline Валерія зуміла вийти у другий гіт, який, на жаль, завершила з руйнуванням та посіла 25-те місце з 52-х учасників з результатом 0/50.87/4/28.09. В однораундовому конкурі на швидкість події відбувалися зі зворотним результатом — тут Opaline одразу зруйнувала перешкоду та завершила випробування з показником 4/67.16 (22-ге місце з 55), а от Stella під сідлом Валерії стрибала блискуче та виборола переконливу перемогу з результатом 0/64.68, володар срібної нагороди програв їй більше ніж 2 з половиною секунди. У третьому маршруті стартувала лише Opaline, це був однораундовий конкур, за результатами якого дует увійшов у топ-12 серед 45 учасників, показник 0/67.27 відповідав 11-му місцю.

З 6 до 10 березня на турнірі у Хернінгу (Данія) стартувала Anastasia Bondarieva.

У категорії CSI3* під сідлом Анастасії на данському бойовому полі змагалися Calder (Casall/Lara III) та Nastelina vd Witte Driesendijk (Castelino vd Helle/Avelon). Nastelina завершила без руйнувань обидва раунди першого випробування (Small Tour, висота перешкод 125 см), але заробила у кожному з них по 2 ш.о. за перевищення норми часу. У Big Tour, де висота перешкод сягала 145 см, український дует фінішував без порушень у першому раунді, але у другому вони відмовились від боротьби. Проте у Medium Tour — швидкісний конкур в один гіт з висотою перешкод 140 см. — наша пара продемонструвала гідний результат 0/64.12, що відповідав 13-му місцю серед 49 учасників. Calder, на жаль, завершив випробування гірше. Разом з Virunga H Z (Vigo d’Arsouilles/Caretane Z) Anastasia Bondarieva стартувала у категорії CSIYJA (конкури для юнаків та юніорів). Перше випробування, конкур в один гіт з висотою перешкод 130 см, вони завершили на 8-й позиції з 33 можливих з результатом 0/67.80. У другому з висотою перешкод 135 см вони мали штрафні як на маршруті, так й за перевищення норми часу. Конкур з перестрибуванням завершився за результатами основного раунду з 8 штрафними. Ще з одним напарником Анастасія стартувала у категорії CSIYH1*: дебютант міжнародного турніру 7-річний Capris Hope (nr/nr) серед 71 учасника Youngster Tour був 51-м в однораундовому конкурі з результатом 4/63.95, у двораундовому вони на жаль отримали 4 штрафних, проте останнє випробування, конкур в один гіт з перестрибуванням, наша пара подолала дуже добре – без штрафних очок та посіла у фіналі почесне 10-те місце.

З 13 до 17 березня разом із 7-річним Challegro PS (Chacoon Blue/Samousine) стартувала на турнірі CSIYH1* в Ареццо (Італія) Anhelina Davydenko.

Протягом турніру пара встигла пройти 6 випробувань для молодих коней (конкури в один та два раунди з висотою перешкод 130 та 135 см). Результати були такими: двораундовий 0/36.44/5(0+5)/46.04 (22-ге місце з 37); однораундовий 4/75.80; двораундовий 0/42.76/0/35.86 (22-ге з 34); двораундовий 4/47.75/4/33.82; швидкісний в один гіт 4/73.51; однораундовий з перестрибуванням 11(8+3)/83.80 в основному раунді — тут висота перешкод сягала 135 см, відповідно технічних помилок було більше.

З 12 до 17 березня  Етап Кубку світу CSI4*-W  приймав  Веллінгтон

Вершник, якій виступає за Україну — Rene Tebbel стартував тут з двома кіньми. Nabucco Z (Nabab de Reve/Dilane) у конкурі у два гіти заробив в основному раунді 16 штрафних — 12 за руйнування та ще 4 за перевищення норми часу, тож після такого невдалого дня нього старту в решті випробувань участі вже не брав. Нова партнерка Рене, 10-річна Ghia Pe (Gem of India/Lou Pe) у першому маршруті відпрацювала основний раунд чисто, але 7 штрафних за перевищення норми часу не дало змоги продовжити боротьбу. З другого маршруту дует знявся добровільно, а у третьому не зумів увійти до перестрибування через помилку в основному раунді, хоча місце при цьому посів порівняно непогане, 29-те з 52 можливих.

У проміжку між 13 та 17 березня на конкурному турнірі у бельгійському Лірі взяв участь Oleksandr Prodan.

На старт під сідлом українського вершника виходили п’ятеро коней — основні стартували у категорії CSI2*, молоді у CSIYH1* inc.8 y.o.

Moneymaker van’t Meulenhof (Elvis ter Putte/Female Touch van’t Meulenhof) у конкурі на швидкість увійшов до призової групи, посівши 13-те місце серед 70 учасників з результатом 0/73.33. У наступному маршруті наша пара подолала лише основний раунд з одним руйнуванням, а у Гран Прі Moneymaker фінішував з результатом 12/80.22 в основному раунді, тобто також без перестрибування. Qamar van’t Eigenlo (Mosito van het Hellehof/Jasmijn) у двораундовому конкурі посів невисоке місце через одне руйнування в першому гіті, результат становив 4/35.38/0/40.89. Наступний маршрут наша пара завершила на середині, тому що наявність штрафних у першій половині не надавали права виходу у другу. Натомість третє випробування завершилося у топ двадцятці — 19-те місце серед 69 учасників, і це незважаючи на чисте проходження маршруту – боротьба за місця дуже жорстка. Q-Sander van de Vosberg (Kassander van’t Roosakker/Anoeska van de Ruitershoeve) однораундовий завершив без штрафних, а у двогітовому вони мали всього одне руйнування. На жаль у фіналі Medium Tour місце було невисоким, швидкісний конкур в один гіт завершився також на одному повалі. Результати молодих напарників Продана були наступними: Chacgran PS (Chacboy/Quick Granny) чисто відпрацював двораундовий конкур, у швидкісному маршруті дует фінішував 38-м серед 100 з показником 0/75.63, а от у фіналі заробив штрафні в основному раунді, що позбавило його права взяти участь у перестрибуванні. Coconut A&T Z (Cicero Z/Fiorinka van de Mispelaere) у першому маршруті помилки припустився лише у першому раунді та фінішував з показником 4/42.79/0/42.86. Другий конкур вони відпрацювали чисто, проте показник 0/74.29 відповідав 35-му місцю зі 100 можливих. Нарешті у фіналі український дует посів високе 9-е місце серед 94 спортивних пар, чистим були фініші як в основному раунді, так і у перестрибуванні, результат становив 0/0/34.35.

Разом з Проданом у Лірі стартував і Mykola Pylypeiko. У категорії CSI1* пару йому склав Izjumchik (Cap Pas Cap van Godselbos/Idilia), який чисто фінішував у однораундовому конкурі на швидкість та посів 25-те місце з 54 з результатом 0/83.80, але у наступному конкурі на швидкість заробив 4 ш.о. за руйнування перешкоди, що відповідало 53-му місцю з 71 можливих. Гран Прі завершився без перестрибування з показником 6 (4+2)/80.28 (36-те місце з 55). У категорії CSI2* під сідлом Пилипейка стартували Karat (Kannan/Karen) та Carbaron (nr/nr). Karat фінішував 22-м з 70 спортивних пар в однораундовому конкурі на швидкість, його результат становив 0/76.84. Другий маршрут завершився згідно з показником основного раунду 4/72.97 на 42 місці серед 77 учасників, а от у третьому наш дует увійшов до призової групи, але не зміг взяти участі у перестрибуванні через прикре перевищення норми часу, встановленої для основного раунду. Результат 2/82.59 відповідав 16-му місцю з 62 можливих. Carbaron бездоганно відстрибав двораундовий конкур (0/36.81/0/39.03). Наступний у два гіти завершився досить вдало (0/57.94/4/41.44). На жаль у фіналі Medium Tour наш дует заробив штрафні не лише за руйнування, але й за перевищення норми часу.

Протягом березня продовжили стартувати у різноманітних міжнародних турнірах Сергій Пуртов, Катерина Довнер та інші вершники.

Редакція висловлює вдячність нашим вершникам, які, попри постійне напруження у підготовчий період та на змаганнях, знаходять можливість поділитись з читачами журналу своїми враженнями та фотографіями.