Міжнародні старти червня – липня «у виконанні» українських конкуристів

Тетяна Маринич

Одразу зауважимо, що редакція журналу окремі статті вже присвятила найбільш гучним міжнародним стартам українських конкуристів за цей час, попереду огляди виступів на Чемпіонатах Європи, тому даний матеріал, на вичерпність повноти якого ми не претендуємо, лише окреслить читачам загальну картину стану підготовки не тільки вершників, а і їх коней у цей період та дасть змогу надалі порівняти успіхи деяких з них з результатами, показаними на Чемпіонатах Європи.

У перші дні червня гідно відмітився на турнірі у Пярну (Естонія) український вершник Andriy Rudiy, який стартував у категорії CSIYH1* разом з трьома молодими кіньми. Шестирічний Blue Sky von Seeder (nr/nr) вперше у кар’єрі стрибав такі серйозні перешкоди висотою до 130 см, тому не дивно, що на маршрутах траплялися помилки. Семирічний Crescendo von Seeder (Comme il Faut 5/nr) розпочав виступи дуже впевнено, фінішувавши нулем у двох конкурах, але у третьому виді програми несподівано заробив величезну кількість штрафних. А от ще один шестирічний дебютант Belizar von Seeder (nr/nr) дуже потішив: з 6 видів програми він не відпрацював бездоганно лише в одному. Конкур у два гіти він завершив на невисокій позиції через одне руйнування у другому раунді. З усіма іншими випробуваннями кінь впорався чудово — у кваліфікаційному конкурі пара фінішувала без жодної помилки, два двораундові конкури український дует завершив на 4 позиції, тут коню трохи забракло стрімкості, але перешкоди він подолав чисто, а найвищим досягненням стала бронзова нагорода у конкурі з висотою перешкод 125 см, де результат становив 0/57.33/0/30.63. 

Oleksandr Prodan продовжив серію бельгійських турнірів. Цього разу він привіз в Опглаббек п’ятьох партнерів, троє з яких стартували у категорії CSI3*, двоє у CSIYH1* inc.8 y.o. Дещо покращила чистоту стрибків 12-річна Liarada S (Diarado/Amke S) — вона непогано відпрацювала три двораундові конкури з висотою перешкод 140 та 145 см, причому в одному з них дуету вдалося увійти у призову групу з 16 учасників з результатом 0/33.34/0/40.91, а всього у цьому випробуванні взяли участь 63 спортивні пари. Nouvelle d’Or van’t Misthof (Dore van’t Zorgvliet/Forca van de Mespel) фінішувала на високій 5-й позиції в однораундовому конкурі з висотою перешкод 145 см з результатом 0/69.16, решту тестів на висоті перешкод 145 та 150 см вона пройшла з помилками. Moneymaker van’t Meulenhof (nr/nr) взяв участь у двох конкурах з перестрибуванням, зокрема у Гран Прі з висотою перешкод 155 см, але до завершальної стадії змагань дістатися не зумів через помилки в основних раундах. Семирічний Qamar van’t Eigenlo (Mosito van het Hellehof/Jasmijn) виступав приблизно на тому ж рівні, що був продемонстрований у Люмені — чистий фініш був лише один в однораундовому конкурі з висотою перешкод 135 см, а на висоті 140 см штрафних було вже 8. Q-Sander van de Vosberg (Kassander van’t Roosakker/Anoeska van de Ruitershoeve) у цьому ж тесті заробив ще більше, 10 ш.о., без помилок він також завершив конкур у один гіт, але згідно з показниками часу місце було невисоким.

Alisa Danilova після етапу CSIO3*-NC EEF RQ у Горла-Міноре продовжила серію змагань у Братиславі (Словаччина) разом з двома напарницями. Centina (Centadel/Z Corlanda) почала випробування з двораундового конкуру, який пройшла лише наполовину з 4 штрафними, втім решта маршрутів підкорилася їй краще: в однораундовому конкурі на висоті перешкод 140 см вона фінішувала на 12 позиції з результатом 0/65.79, а висоту 145 см подолала ще більш вдало — її результат становив 0/59.19 та відповідав високому 5-му місцю. Щодо Cossinelle (nr/nr), ця спортсменка, схоже, перевтомилася, бо помилок на двох маршрутах, де її було заявлено, виявилося забагато. Паралельно з “дорослими” випробуваннями Alisa Danilova взяла участь у змаганнях категорії CSIYH1*, де її партнером був шестирічний Camargo v/d Holstenhoeve (nr/nr). Висоту перешкод 130 см цей кінь вже підкоряв, і цього разу фінішував у однораундовому конкурі на швидкість з доволі непоганим 13-м результатом (серед 36 учасників) — 0/64.11. А от 135 см Camargo стрибав вперше, і впорався з тестом дуже гідно — 7-е місце у перестрибуванні з показником 0/4/44.62.

У Сопоті (Польща) на етапі CSIO5*-NC EUD1 і Centina, і Cossinelle стрибали з помилками. Щоправда, конкур на швидкість з висотою перешкод Cossinelle подолала з результатом 0/75.11, це було доволі високе 14 місце з 50 можливих. А далі була спроба підкорити висоту 160 см у Гран Прі, але виступ завершився після першого раунду з результатом 5/78.26, хоча місце у фінальному протоколі було не найгіршим — 16 з 49. Конкур з перестрибуванням з висотою перешкод 150 см також завершився після основного раунду з показником 5/82.36, це було 24 місце з 46 можливих. Centina була заявлена на маршрути з висотою перешкод 140-145 см, але й вона подолала двораундовий конкур лише наполовину, а два однораундових завершила з результатами 4/68.82 та 4/77.80, це були місця відповідно 19-е з 40 та 29-е з 53 учасників.

У Матозін’юші (Португалія) на турнірі у категорії CSI2* стартували дві Валерії Драгомирецькі. Старша з них Valeriia Drohomyretska, пару якій склав Sir Naseweib (Swarovski/nr), знялася на одному з маршрутів з висотою перешкод 120 см, але два інших завершила вдало — однораундовий конкур ця пара пройшла чисто, у двораундовому заробила лише одне штрафне очко за перевищення встановленої норми часу. Молодша Valeriia Drohomyretska виступала з двома партнерками, Stella (Stolzenberg/Loni) та Opaline van Thornesele (Vigo d’Arsouilles/Quinta van Thornsele Z), на жаль на всіх маршрутах ці дуети фінішували з помилками.  

Шаморин (Словаччина).

Yegor Tyshchenko стартував у категорії CSI1* разом з двома партнерами. Bashar (nr/nr) привозив до фінішу штрафні у всіх трьох видах програми, натомість Pjakkur S (Perigueux/Flenfire) помилився лише на маршруті з висотою перешкод 130 см, де він фінішував 23-м серед 43 учасників. Однораундовий конкур з висотою перешкод 115 см цей дует завершив на 7-му місці з показником 0/76.09, у двораундовому з висотою 125 см посів 8-е місце серед 38 пар з результатом 0/39.29/0/35.47.

Andriy Tyshchenko та Cassandra (nr/nr) фінішували з двома руйнуваннями у конкурі з висотою перешкод 130 см, проте 125 см кобила відпрацювала прекрасно — з результатом 0/66.75 дует посів 9-е місце. Двораундовий конкур було розпочато без помилок, але у другому раунді руйнування все ж трапилося, хоча перешкоди на маршруті не перевищували 115 см.

Ще один український атлет Mykhailo Pylypenko у категорії CSI1* вивів на старт коня з кличкою Forsazh (nr/nr). Початок був не дуже вдалий — 8 штрафних у однораундовому конкурі на швидкість, але наступний тест вже проходить краще — конкур у два гіти завершується з результатом 0/39.05/4/34.22. А висоту перешкод 130 см Forsazh взагалі долає відмінно — результат 0/74.28 відповідає 8-му місцю з 43-х можливих. З гідними показниками дебютує у Шаморині й молодий  семирічний жеребець Carthargos (nr/nr): 10-е місце з 35 у двораундовому конкурі, результат 0/4/41.96, а наступного дня 4-е місце у конкурі на швидкість з показником 0/61.72, хоча висота перешкод тут була більшою, 130-135 см. Щодо третього напарника Михайла, Bueno (Colandro/Unice), випробування у категорії CSI2*-W виявилися для нього надто складними. У конкурі на швидкість дует фінішував з одним руйнуванням, а у наступному тесті штрафних було вже 16 у основному раунді, а найгірший результат було зафіксовано у World Cup Table A – 29 штрафних очок у основному раунді відповідали передостанньому місцю.

Кроненберг (Нідерланди)

Mykhailo Pylypenko у Кроненберзі (Нідерланди) стартував на двох конях. Bueno (Colandro/Unice) під його сідлом взяв участь у 5-ти випробуваннях категорії CSI2*, всі завершив з великою кількістю помилок. Натомість молодий Carthargos (nr/nr) майже всі конкури відпрацював чисто, завдяки чому пара посіла дуже гідні місця: 10-е з 54-х можливих у конкурі з перестрибуванням на висоті перешкод 135 см; 4-е з 74-х у двофазному конкурі, де висота перешкод також досягала 135 см, а ще два конкури, однораундовий та двораундовий з висотою перешкод 130 см український дует завершив з найвищою нагородою. Зауважимо, що кількість учасників була дійсно великою, що підвищує цінність перемоги. Наші щирі вітання “граючому тренеру” та атлету і, звичайно ж, його талановитому чотириногому напарнику!

Yehor Tyshchenko та Forsazh (nr/nr) на цьому ж турнірі стартували у Medium Tour, категорія CSI1*, висота перешкод 120-125 см. Пара взяла участь у трьох тестах, всі було завершено з руйнуваннями, то й місця, відповідно, невисокі.

Anastasiia Kvatyrko у Medium Tour стрибала разом з Cassano BVR (nr/nr), виступ був невдалим, бо майже у всіх змаганнях пару було знято з маршруту. Cornetto (nr/nr) разом з своєю вершницею у першому випробуванні Small Tour також знявся з дистанції, але надалі виправився та відстрибав однораундовий конкур з одним руйнуванням, а двораундовий взагалі без помилок, і його 13-е місце серед 40 учасників можна вважати непоганим результатом.

Andriy Tyshchenko та Cassandra (nr/nr) також взяли участь у тестах Medium Tour. Одне руйнування на маршруті однораундового конкуру відкинуло цю пару аж на 18-е місце, але у двораундовому стрибки були технічно бездоганні, й місце український дует посів відповідно високе, 4-е з 33-х можливих. А найвищим результатом цієї пари була срібна нагорода за результатами двофазного конкуру, де Cassandra програла переможцю по одній секунді у кожному з раундів, хоча стрибала вона дуже впевнено та чисто.

На турнірі у Ебрайсдорфі (Австрія) у різних видах програми також стартували українські дуети.

Konstantin Zolin та Hending стартували у найскладнішій категорії — CSIO3*-NC EF SF. Всі маршрути дует завершив із руйнуваннями, у Гран Прі виступ обмежився основним раундом. Pylypeiko та Karat виступили у Гран Прі на аналогічному рівні. Щодо молодих напарників Миколи, краще за всіх упорався із тестами Carbaron, який один маршрут подолав чисто, другий з 5 ш.о. Ruby на кожному з маршрутів заробив по 4 ш.о., а найслабшим цього разу виявився Cocorico, який фінішував з доволі численними руйнуваннями у всіх трьох випробуваннях. 

Anastasia Bondarieva та Quickborn в однораундовому конкурі заробили 4 ш.о. та посіли 11-е місце з 24 можливих.

Помилки на всіх маршрутах були й у пари Kernytska Castelano, яка стартувала у категорії CSI1*, але попри це вершниця все ж зуміла довести коня до фінішу, на відміну від дуету Svitlana Vinnichenko Cap Pas Cap, який двічі був знятий з маршруту, і лише один тест завершив на 15-му місці з 22-х з результатом 8 ш.о. Bonzer Curry під сідлом цієї ж спортсменки також помилявся на всіх маршрутах, але все ж доходив до фінішу, посівши невисокі місця. 

Липневі старти у Бельгії. 

Konstantin Zolin продовжив свої виступи. У Вюствезелі його партнерами були Carleyle (Connor 48/nr) та Cartier 777 (nr/nr). Carleyle чисто фінішував у двох двораундових конкурах, завдяки чому двічі увійшов у топ-десятку, а однораундовий маршрут завершив з одним руйнуванням, що відповідало 35-му місцю серед 70 учасників. Cartier також виявився більш успішним у двораундових конкурах, їх він відпрацював чисто та двічі посів 7-е місце з 24. Конкур з перестрибуванням, на жаль, було завершено після основного раунду з 5-ма штрафними. Наступний старт відбувся у Кур’єрі, тут також стрибав Carleyle, а крім нього Quick Fire (nr/nr) та Hending van de Bresser. Carleyle відпрацював без помилок спочатку однораундовий конкур на швидкість, далі конкур у два гіти, а під час третього випробування на жаль припустився руйнування у першому раунді, тому на цьому виступ було завершено. Цей самий маршрут не підкорився й ще одному партнеру Золіна — Quick Fire. Вони також не подолали чисто перешкоди у першому раунді, але руйнувань було 2. З помилками він фінішував і у двох інших випробуваннях, одно- та двораундовому конкурах. Hending van de Bresser розпочав тести дуже впевнено — у першому однораундовому конкурі він виборов 5-е місце з результатом 0/61.48, але двораундовий завершився на середині шляху через отримані 8 штрафних. Маршрут Гран Прі виявився надто складним для більшості учасників, наш атлет, на жаль, також до перестрибування не увійшов, але навіть з 4-ма штрафними пара посіла 10-е місце з 54 можливих.

У бельгійському Опглаббеці наш вершник Mykola Pylypeiko продовжив випробування молодих коней. У 6-річного Ruby D.C. чисто завершився лише перший гіт двораундового конкуру, на решті маршрутів кінь фінішував з руйнуваннями. Семирічний Carbaron відпрацював нулем одно-та двораундовий конкури, більш того, зумів увійти до перестрибування в останньому маршруті, але тут вже припустився помилки. Втім місце цей дует посів високе, 9-е з 48 можливих. Непогано склався і дебют 6-річного жеребця Money Time (Million Dollar/Wolleby). Невелика кількість штрафних, яку йому було нараховано, кінь заробив за перевищення встановленої норми часу, але жодної перешкоди у трьох тестах він не зруйнував.

Нарешті знов Шаморин.

Yulia Tretiak дебютувала разом з 6-річним Ronaldo vd Heffinck (nr/nr). На маршрутах з висотою перешкод 120 см помилок, звичайно ж, було більше, але 115 см кінь відпрацював непогано — в однораундовому конкурі вони фінішували сьомими серед 39 учасників, у двораундовому посіли високе 8-е місце з 68 можливих з результатом 0/43.91/0/27.50. У 7-річного Cowboy PK Z (nr/nr) у його дебютному виступі, навпаки, чистих фінішів майже не було — без помилок він відстрибав лише заключні раунди у двох конкурах у два гіти, решту маршрутів подолав з руйнуваннями. Ще одна дебютантка міжнародних змагань, 11-річна Nancy PKZ (nr/nr) почала виступи дещо невпевнено, але наприкінці турніру, попри підвищення перешкод з 1120 до 125 см, пара нарешті опанувала себе та фінішувала чисто у двораундовому конкурі, де посіла 24 місце з 72, але найвищий результат продемонструвала в останньому випробуванні, однораундовому конкурі з висотою перешкод 130 см — тут наш дует посів 7-е місце серед 65 учасників з показником 0/72.08. Talouba DS Z (Taloubet Z/Tiquilly Z) ще у 2018 році під сідлом нашої вершниці не дуже вдало стартувала на турнірі для молодих коней, два роки потому кобила побувала у тренінгу бразильського конкуриста, і от черговий виступ разом з Юлією Третяк — з 6-ти випробувань лише два конкури пара завершила з штрафними, 4 маршрути Talouba відпрацювала чисто, причому тричі увійшла до топ-десятки учасників: на 6-му місці у двораундовому конкурі та на 4-му в однораундовому, а у конкурі на швидкість з висотою перешкод 125 см здобула бронзову нагороду з результатом 0/65.98.