Мої враження від кінного клубу у Мексиці

У травні цього року я отримала запрошення на суддівство національних змагань з виїздки у м.Монтеррей (Мексика), яке із задоволенням прийняла. Це моя друга поїздка до Мексики. Звичайно, дорога дуже довга, з пригодами в аеропорту, але країна того вартує! Цьогорічні змагання проходили в затишному  клубі «La Fortaleza». Тільки-но потрапляєш туди, як відчувається атмосфера гостинності, привітності й поваги. Все підготовлено з любов’ю та увагою до учасників змагань. Сама арена має захист від сонця, моє робоче місце обладнане вентиляторами, декороване тюками сіна. Поруч сяє чистою прозорою водою фонтан з витонченими фігурками.

Трохи далі ліниво спостерігають за всім кобили лузітано, обережно переступаючи сплячих під ногами лошат. У стайнях, особливо в амуничнику, панує нереальний порядок, кожна річ має своє власне місце, все зручно розташоване, скрізь чисто, тихо, просторо. Жодної метушні, притаманної звичній атмосфері змагань. Власник клубу Roberto Cuevas та його дружина Nelly de Cuevas особисто запросили нас на ланч у перерві, а під час змагань постійно знаходились поруч, спілкувались з власниками коней, тренерами і спортсменами.

Змагання проходили два дні. До програми входили різні класи: від тестів для молодих коней до «Середнього призу № 1». Більшість коней належить до породи лузітано, мають характерну зовнішність і темперамент і знаходяться у прекрасній кондиції. Серед вершників переважна більшість — чоловіки. Судити було цікаво. Сподіваюсь, мої зауваження були корисними для спортсменів.

Хочу також відзначити хорошу підготовку та якісну роботу секретаріату. Для мене були підготовлені навіть графічні схеми тестів. Дві прекрасні сеньори Paulina Villarreal та Marcela Salines працювали дуже професійно. Стюард Maria Teresa Cabeza всюди встигала, забезпечувала чітке виконання правил. Таким чином, я могла зосередитись лише на суддівстві і відчувала себе в надійному оточенні комфортно і впевнено.

Вражаюча краса Мексики та неперевершена гостинність кінного клубу «La Fortaleza» залишили дуже приємне враження.