Напередодні Чемпіонату Європи з виїздки серед дітей, юнаків та юніорів

Тетяна Маринич

Віра Кириченко

З 30 травня до 2 червня у Ле Мансі (Франція) стартував дует Sofiia KonstantynivskaAquafortis (nr/nr), який у категорії CDIY виступив на наш погляд дещо нижче за власні можливості. Як у Командному, так і в Особистому призі наша пара посіла передостаннє 16-те місце з результатами 55.931% та 58.676 %відповідно.

Редакція журналу попросила поділитись своїми враженнями Софію

«01.06.2024 закінчилися змагання, що стали першими за рік. Я не можу сказати, що я була дуже задоволена результатом, я не можу сказати, що я і мій чотириногий партнер по турніру виклався для мене на всі 200%. Ні. Але я хочу відзначити той факт, що це були дуже важливі змагання для мене, тому що був тривалий час перерви у стартах, тренуваннях і пошуку себе як спортсмена, але я дуже рада, що я змогла відновитися, знайти сили продовжувати стартувати і розвиватися в спорті, тому для мене ці змагання відчувалися як «Золотий» квиток назад у те саме вже «стартоване» спортивне життя! Щодо тесту, який став першим у моїй кар’єрі у категорії юніори, чесно сказати, я дуже задоволена, було багато моїх помилок, мого коня, але так само було дуже хороших моментів у схемі. Тому, на завершення хочу сказати, що тільки такі змагання, коли не все йде гладко, або не те, як ти бачиш це у своїх мріях, коли ти по справжньому встаєш і йдеш далі, працюєш, вчишся на помилках, роблять тебе справжнього, досвідченого та сильного спортсмена

У Хагені (Німеччина) з 11 до 16 червня тривав турнір з виїздки, в якому взяли участь три українські вершниці. Tetiana Sokolova разом з Energy (Ampère/Twendolyn) та Oleksandra Shlykova і Touch Down W (nr/nr) стартували у категорії юнаки (CDIJ), а Olesia Volkovetska та її NConstantino v/d Bolkerhoeve (Constantin/Ulysse vh Wilgenbos) представляли Україну у категорії поні (CDIP).

У Командному призі для юнаків Sokolova та Energy посіли 12-те місце серед 20 учасників з результатом 67.374%, а Shlykova та Touch Down наїздили, 66.818%, що відповідало 15-му місцю. В Особистому призі стартувало 19 виїздкових дуетів, серед яких Sokolova разом з Energy завершили виступ на 15-й позиції з результатом 65.883%, а показник пари Shlykova та Touch Down 65,294% полишив її на 17-му місці. Такі ж місця посіли наші вершниці і у довільній програмі, в якій взяли участь 17 дуетів. Результат Соколової та Energy у КЮРі становив 69.100%, Шликової та Touch Down’а 68.092%.

Tetiana Sokolova:

«Hagen Future Champions — всього лише наші другі страти в цьому сезоні і мій перший досвід змагань в Німеччині. На жаль останнім часом я не перебувала постійно на тренуваннях, через те, що паралельно навчаюсь в Україні, через що хвилювання були трохи присутні, але спокою додавав той факт, що Енерджі був в постійному тренінгу в надійних руках Ірини Харченко. Що стосується наших тестів, то в цілому я задоволена і собою і Енерджі. В КЮРі ми допустили 2 збої, що вплинуло на результат, але я пишаюсь Енерджі. Звісно є ще багато моментів над якими потрібно працювати, але на цих змаганнях ми отримали класний досвід, позитивні емоції та міні підготовку до Чемпіонату Європи в липні. Не можу не відмітити той факт, що набагато легше і приємніше виступати, коли на змаганнях є ще представники України, це додає якоїсь впевненості та командного духу. Самі змагання були організовані на високому рівні, було багато сильних вершників за якими було надзвичайно цікаво та «корисно» спостерігати, можна було піддивитись різні «фішки». Це був дуже емоційний турнір, ми отримали дуже хороші емоції також й від атмосфери, що панувала навкруги».
Олександра Шликова:

«Безумовно це для нас з Тачдауном був важливий старт що до нашої спортивної карєри. Мені дуже хотілось взяти участь у такому турнірі, щоб зрозуміти свій рівень підготовки саме на сьогоднішній момент. Під час змагань мені вдалось «підглянути» деякі нюанси в роботі з кіньми у вершників з якими я змагалась, тож, сподіваюсь, це допоможе мені удосконалитись як вершнику та нас з моїм конем як пари. До чемпіонату Європи ми не плануємо брати участь у змаганнях, бо хочу сконцентруватись виключно на підготовці до цього важливого турніру».

У змаганнях для поні Olesia Volkovetska та NConstantino кращий результат продемонстрували в Особистому призі — у цьому тесті наша пара наїздила 70.721% та посіла 10-те місце серед 25 учасників. Результат виступу у Командному призі становив 69.429%, це було 11-те місце з 27 можливих. Довільну програму український дует відкатав не так вправно, як хотілося б, та посів 15-те місце серед 18 учасників з загальним результатом 68.967%.

З 20 до 23 червня у Сопоті (Польща) тривав турнір з виїздки, де стартував наш досвідчений дует Danylo Konovalov VHS Concetti (Casall/Solle). Учасників у категорії CDIY було небагато — 5 дуетів вийшли на старт в Особистому та Командному призі, проте тільки 4 пари було допущено до участі у фрістайлі. Український вершник у Командному призі фінішував 3-м з результатом 64.755%, в Особистому посів 4-те місце з показником 62.941%. За довільну програму Konovalov та Concetti отримали доволі високу оцінку 67.400%, що відповідало бронзовій нагороді.

Після повернення у Дніпро ми поспілкувались з тренером Данила Вірою Максименко, яка відмітила доволі високий рівень організації турніру, «рівне» суддівство та зауважила, що результатом вершника вона задоволена і він відповідає реальній картині, якою його побачили судді.

У Брно (Чехія) між 21 та 23 червня на міжнародному турнірі з виїздки стартувала представниця України Mariia Oliinyk разом з конем Skyfall (nr/nr) в категорії “діти”.

У Попередньому призі 6-річний жеребець під керуванням юної вершниці наїздив 72.161%, завдяки чому дебютанти міжнародних змагань посіли 6-те місце з 10 можливих, а у Командному призі результат 72.000% відповідав 5-му місцю серед 9 учасників.

«Для нас це був перший такий великий досвід змагатися на міжнародній арені в рамках Кубка Світу – розповіла нам тренер Марії Валерія Бєлова.

Попри безліч перешкод, важку дорогу, дуже довге проходження кордону та скасування турніру в другий день за погодними умовами, оскільки база та стайні були повністю затоплені, нам все ж-таки вдалося показати гідний результат й в перший й у третій день, що дозволило нам потрапити на парад нагородження та отримати ліцензію на Чемпіонат Європи».

Невдовзі ми практично всіх, про кого йшла мова в нашому матеріалі побачимо у складі збірної команди України на Чемпіонаті Європи. Заздалегідь бажаймо вершникам вдачі та хороших результатів.