НАСТАВ ЧАС ВЗЯТИ НОВУ ВИСОТУ (відкритий чемпіонат Рівненської області) (випуск журналу №53)

Наприкінці червня, а саме 26-27 числа відбувався відкритий чемпіонат Рівненської області серед дітей, юнаків та дорослих з кінного спорту. Захід проходив за підтримки голови Рівненської̈ ОДА Віталія Коваля та Федерації̈ кінного спорту Рівненщини. Близько 55 вершників та їх спортивних партнерів змагались за нагороди і звання переможця. Загалом глядачі мали насолоду побачити майже 120 стартів протягом турніру.

Спонсорами відкритого чемпіонату Рівненської області виступили CL BROK, Starsvit, а партнерами — Staff, Садовий центр, Equi-service, Zhukovskyi catering.

Місцем проведення турніру обрали базу Кінно-спортивного клубу «Патріот» (с.Козлин, що в 20 км. від Рівного). Тут же на території, що дуже зручно для приїжджих, працюють готель, ресторан, зони відпочинку. Облаштований в європейських традиціях еко-комплекс “здав іспит” на готовність приймати подібні та більші турніри на своїй території і запам’ятався гостям привітним, по-родинному теплим прийомом. “Дуже гарні маршрути і дуже гарна організація, чудова база для проведення змагань” — відзначив вершник Костянтин Боярко (м.Київ). Мабуть це тому, що цю справу започаткувала та розвиває сім’я Керницьких. А тепер вони разом з директором бази Денисом Косиком допомагають кінному спорту вийти на новий рівень в регіоні.

“Ми хочемо, щоб Рівненщина славилася кінним спортом, так само як і іншими видами. У нас для цього є всі передумова — база, спортсмени, тренери, виховуємо вершників із самого маленького віку в школі “Baby Rider», маємо багато планів та проектів пов’язаних з іпотерапією, навчанням персоналу тощо. Також у нас зараз є чудова команда людей, які хочуть і готові це рухати, такі як Богдан Антонович, Юлія Шигорева за що їм велика вдячність” – зазначив Президент ФКСРО Денис Косик.

Попри негоду напередодні Чемпіонату приїхали та виступали вершники і їх коні з 6 областей України: Рівненської, Волинської, Львівської, Хмельницької, Житомирської, Київської. Це були перші офіційні масштабні змагання з подолання перешкод на території нашої області під егідою новоствореної Федерації кінного спорту Рівненщини. А тому до організації Чемпіонату віднеслись особливо ретельно.

«Організатори дуже постаралися. Коні виклалися на повну, спортсмени та тренери все зробили правильно. Я в сідлі з шести років. З конем працюю вже два роки. Не великий досвід, але він вже є. До кожного коня треба свій підхід. Наприклад, до мого Копа Колестуса максимально спокійний, щоб він був впевнений у вершнику і не хвилювався. А мені для того, щоб зібратися, потрібні хороші настанови від тата і тренера», – розповіла учасниця змагань Анастасія Максимець (м.Львів).

Висота бар’єрів сягала на маршрутах від 60 см до 130 см. Переможців визначали судді за найменшою кількістю штрафних очок та найкращим часом. «Оцінювання відбувається за таблицею «А». За руйнування кожної перешкоди та перше непідкорення коня – 4 штрафних очки. За друге непідкорення коня на маршруті або за падіння вершника, останній з дистанції знімається. За перевищення контрольного часу за кожні 4 секунди нараховується штрафне очко. Але в перестрибуванні за кожну прострочену секунду – одне штрафне очко», – прокоментувала головна суддя Чемпіонату Ірина Козіна (м. Київ).

Маршрути на полі будував курс-дизайнер Національної категорії зі Львова Сергій Жогов. На заключному маршруті першого дня (120 см) розігрувався Кубок Президента ФКСРО.

Окрім спортивної офіційної частини для партнерів та гостей Чемпіонату організатори підготували в суботу гала-вечір з розважальною програмою, пригощаннями та благодійний аукціон. Виручені за лоти кошти будуть спрямовані для занять дітей іпотерапією та для вихованців реабілітаційного центру, що в Олександрії.

Кому ж дістанеться Гран-Прі турніру визначили на маршруті Кубку голови Рівненської ОДА Віталія Коваля (130 см). Зрештою абсолютним переможцем і володарем обох головних нагород став майстер спорту України Боярко Костянтин та його напарник Шер БВР, м.Київ. Очільник області приїхав на завершення Чемпіонату та особисто вручав нагороди.

“Ваш приїзд до нас це початок хорошої традиції. Ми всі розуміємо, що кінний спорт це здоров’я, а ще комплексне виховання наступного покоління, екологічне ставлення до навколишнього середовища і це культура, яку ви несете в маси. Наша задача — популяризувати спорт і здоровий спосіб життя по всій області. Федерація кінного спорту взяла дуже стрімкий і правильний старт, тому що тут на хорошому рівні представлені 6 областей. Це ще одна точка росту в нашій області”, — наголосив у своєму зверненні до гостей голова ОДА Віталій Коваль.