Не втрачаємо надії на індивідуальні ліцензії у конкурі на Олімпіаду у Парижі
У передмісті Праги Велка Хухле (Чехія) між 26 та 30 липня відбувся великий міжнародний турнір з конкуру, в якому взяли участь понад 60 пар вершник-кінь. Ця знакова подія передбачала, у разі досягнення успішних результатів в певних видах програми, здобуття командної кваліфікації на Олімпійські ігри-2024 у групі «С».
У перший день змагань серед українських конкуристів відзначився Konstantin Zolin. Однораундовий конкур з висотою перешкод 145см (smiley) його Hending van de Bresser (Carabas vd Wateringhoeve/Tessa) подолав з результатом 0/66.51, завдяки чому пара посіла 3-е призове місце серед 48 учасників.
Другий день турніру був дуже відповідальним для нашої збірної – один з маршрутів надавав можливість отримати командну кваліфікацію на Олімпійські Ігри 2024 у Франції лише двом командам. Перший гіт українські вершники завершили з загальною сумою 13 штрафних, і це було 4-е проміжне місце — відносно непоганий результат, який ми дуже сподівалися покращити.
У другому гіті, на відміну від першого, чистого, забагато штрафних привіз дует Alisa Danilova — Cossinelle (Cascadello/Unka I), що для нас було повною несподіванкою, 12 ш.о. заробили Mykola Pylypeiko – Karat (Kanna/Karen), проте Oleksandr Prodan та Moneymaker van’t Meulenhof (Elvis ter Putte/Female Touch van’t Meulenhof) фінішували з мінімальними 4-ма штрафними, тож Anastasia Bondarieva та Calder (Casall/Lara III) були нашою великою надією — в першому гіті вони стрибали впевнено, додавши у командний баласт лише 4 штрафних, і у разі чистого завершення другого маршруту вивели б Україну на почесне 4-е місце. До останньої перешкоди Calder долав дистанцію бездоганно, аж тут “забуксував”, причому дуже серйозно – двічі відмова стрибати, а все відбулось на останній перешкоді маршруту, призвела до виключення пари з маршруту. Як не прикро, командний підсумок двох раундів склав 58 штрафних очок — стільки ж заробила і збірна Словакії, але вона виграла у нас за показниками часу та посіла 6-е місце, залишивши Україну на 7-й позиції. Перші два місця та вихід у фінал вибороли збірні Ізраїлю та Польщі, які завершили це випробування відповідно з 9-ма та 18-ма штрафними очками.
Після маршруту Аліса Данілова написала: «Спасибо, моя Дорогая, за этот раунд. В конечном итоге не те результаты, на которые мы надеялись на Олимпийскую квалификацию, но моя малышка боролась первый раунд как звезда. Я так горжусь этой большой сердечной лошадью».
Наступного дня в однораундовому конкурі чисто відстрибали Anastasia Bondarieva та Spartakus PKZ (Clinton/Silver Rain) і дует Alisa Danilova — Centina (Centadel/Z Corlanda) — вони посіли 4 та 5-е місця з показниками часу 66.01 та 66.68. Висота перешкод на цьому маршруті становила 135 см. Oleksandr Prodan та Nouvelle d’Or van’t Mishof () стартували в іншому виді програми, конкурі в один гіт з перестрибуванням з висотою перешкод 150 см, але виступ завершився 4-ма штрафними в основному гіті — це було 19-е місце з 38 можливих.
Ще один однораундовий конкур на швидкість подолання маршруту в останній день змагань приніс бронзу дуету Alisa Danilova – Centina, які подолали дистанцію з висотою перешкод 140 см за 65.78 сек. Anastasia Bondarieva і Spartakus фінішували в цьому виді програми з 4-ма ш.о., що відповідало 12-му місцю.
В останньому випробуванні — Гран Прі в один гіт з перестрибуванням, висота перешкод 155см — взяли участь всі представники української збірної з конкуру. Маршрут був складним, гідно впоралися з ним одиниці. Як не прикро, вже в основному раунді дует Mykola Pylypeiko – Karat заробив 12 ш.о., Oleksandr Prodan та Moneymaker van’t Meulenhof фінішували з 14-ма, а Konstantin Zolin – Hending van de Bresser з 16-ма штрафними очками. Alisa Danilova разом з Cossinelle також завершили виступ після основного раунду, але штрафних у неї було лише 4, і цей результат відповідав доволі високому 13-му місцю. Anastasia Bondarieva, пару який склав Calder, єдина з нашої збірної подолала основний раунд чисто та увійшла до перестрибування разом ще з 4-ма учасниками кваліфікації. На останньому маршруті наш дует також не уникнув руйнування, але результат 0/4/54.72 можна було вважати дуже високим: з ним наша пара посіла у Гран Прі 4-е місце!
Зауважимо, що срібний та бронзовий призери також фінішували у перестрибуванні з руйнуваннями, але виграли в Анастасії у швидкості. До речі, лише один учасник Гран Прі завершив обидва маршрути нулем, це був представник Ірландії Matt Garrigan у дуеті з Quantum Robin V (Carambole/Stakkonita Z). Результат переможця дорівнював 0/0/46.74.
Після закінчення турніру у Празі, Президент ВФКС Андрій Мілованов написав такі слова:
«Ми рік потому, під час війни побудували команду!
Ми не мріяли (ніхто не вірив) — у змаганнях Кубку Націй вийшли у полуфінал.
Ми не мріяли (ніхто не вірив) у змаганнях Кубку Націй вийшли у фінал!
Ми не мріяли (ніхто не вірив) — у кваліфікаційному маршруті до Олімпійських Ігор наша команда посіла 7 місце. У складі команди стартували дівчата та хлопці, яким 20, 22, 25 й 29 років. Для конкуру – це діти! А висота 160см. та два гіти. Так, на другий гіт їх не вистачило, але у команді виключно українці! Легіонери дуже просились, але ми вирішили що збірну будуть представляти саме українці!
Наразі в нас вже є повноцінний подвійний склад – це 8-10 спортсменів – й ще раз наголошую – це виключно наші, без легіонерів! Це важка праця та великий спорт! Будуть ще й поразки й перемоги, але це робота та досвід. Так, в нас не буде командної ліцензії на Олімпіаду у Парижі, але сподіваюсь на індивідуальні!
Я хочу висловити слова вдячності всій нашій команді! Я пишаюсь ними! Окрема подяка Тетяні Шейніч та Михайлу Пархомчуку, які доклали зусилля та побудували команду».