Низка семінарів з питань проведення змагань з кінного спорту у 2023 році в Полтавській області

Ні для кого, хто має відношення до кінного спорту, не є секретом необхідність мати знання з питань організації змагань з кінного спорту, тому для мене, як голови Колегії суддів федерації кінного спорту Полтавської області та судді національної категорії з конкуру, це питання залишається актуальним постійно. Саме тому, протягом поточного року, на території нашої області ми організували проведення низки як рефреш-семінарів, так і семінарів зі здачею екзаменів на 3 та 2 суддівську категорію, що повністю відповідає нормативним документам ВФКС. 

В свою чергу хочу зауважити, що ініціатива, як правило, виходила від тих, хто прагнув набути знання та мав змогу прийняти на своїй території певну кількість учасників. Мене особисто дуже радує бажання людей вчитись, тому ми з радістю почали підготовку до безпосереднього проведення таких заходів.

У червні тренер КСК «Golden Horse» Андреєва Оксана запропонувала мені провести рефреш-семінар для членів свого клубу. Надалі, вже у вересні, я провела суддівський семінар зі здачею екзамену на 3 категорію у с. Михайлівка Диканського району на території КСК «Vladus riding club», де нас гостинно прийняли Влад та Тетяна Панасенко. 

Дещо несподівано для мене прозвучало запитання що до можливості організувати семінар з правил змагань від представників Київської області, але не в моїх правилах відмовляти людям, які бажають вчитись. То ж ми домовились про його проведення у м. Кременчук на базі КСК «Golden horse» 11 листопада. Дружня та затишна обстановка в клубі, за що дякуємо Оксані та В’ячеславу Левіну (вагончик знов став у пригоді) допомогла плідно попрацювати та успішно скласти екзамен на 3-ю суддівську категорію всім п’ятьом слухачам.

Хочу більш детально зупинитись на рефреш-семінарі зі стюардінгу, що був організований та проведений у м. Полтава. Ми дуже довго чекали на можливість його проведення. Керівник семінару міжнародний стюард Level* Калініченко Лариса Петрівна змогла знайти у своєму щільному графіку віконце й, нарешті, на початку листопаду, запланована зустріч відбулась. До речі, слухачами були не тільки представники Полтавської, а й слухачі з Харківської та Сумської областей – загальні їх кількість скала 27 осіб.

Слухати Ларису Петрівну було просто задоволенням. Детально, дохідливо, з малюнками на дошці та кольоровим друкованим матеріалом, вона детально, з усіма подробицями пояснювала нюанси роботи стюарда. 

Перш за все пояснила на що необхідно звертати увагу під час спілкування зі спортсменами, що можливо та потрібно вимагати від організаторів турнірів та багато інших деталей роботи стюарда. Доречним було приведення численних прикладів з власної практики, вона давала поради щодо прийняття вірних рішень у нестандартних ситуаціях. Після перерви всі слухачі мали змогу поставити питання керівникові семінару та отримати відповіді на питання, які їх хвилювали.

Від себе особисто, та від імені всіх присутніх, хочу висловити слова вдячності Тетяні Лавриненко за відмінну організацію такого заходу. Але цим не завершилась наша зустріч у Полтаві. На прохання харків’ян та сумчан я ще провела семінар з правил змагань, а також прийняла екзамен на здобуття 3-ї суддівської категорії тим слухачам, в кого у заліковій книжці офіційної особи змагань було достатньо записів що до участі у суддівстві змагань з різних дисциплін кінного спорту та різних рівнів змагань.

Як підсумок, хочу констатувати, що дуже добре, коли під час семінарів слухачі не тільки висловлюють прохання пояснити деякі пункти правил змагань, але й детально розібрати окремі конкретні випадки, які мали місце під час участі у змаганнях. У складі суддів росте гідна зміна тих, хто думає та бажає надалі працювати у складі суддівських бригад на змаганнях з кінного спорту.