Нотатки з Відкритих регіональних змагань «Klimenko Stable Cup» з подолання перешкод

 

Віра Кириченко

Фото Тетяна Капліна, Михайло Чайка

Передостанній тиждень серпня. На КСК спостерігається пожвавлення – для участі у турнірі приїхали конкуристи з різних областей нашої країни (Донецька, Сумська, Харківська, Запорізька, Рівненська, Полтавська, Одеська, Київська). Душно, спекотно, але змагання ніхто не скасовує. Відповідно до Регламенту у Програмі маршрути для різного рівня підготовки як вершників, так й коней, але ми зупинімось всього на двох з них.

Конкур з Джокером для глядачів є найцікавішим, саме тут емоції трибун вирують у повітрі, бо стрімкість маршруту й головне – вибір вершника стосовно ризику – підігріває градус напруги. Вісім спортивних пар взяли участь у розіграші медалей та призового фонду. Першим стартує Євген Лапа в парі з Карамбо та ставить питання іншим – хто краще? – 65 балів та час 55.64сек. Не впорались Євген Індюшкін та Ікар PKZ з четвертою перешкодою – руйнування та у підсумку 61 бал. Їх помилку повторює Олександр Іванов. Його Браксіс Стар руйнує п’яту перешкоду. Зовсім не «пішло» у Максима Крамаренко 18 балів. Рената Чугунова разом з Яламбіс Карпіно Z також допускають руйнування, в тому числі й на самому Джокері — — 25 балів. Залишається стартувати всього трьом парам, а результат Євгена Лапи з Карамбо поки не вдається повторити нікому. Створи старту перетинає вихованка Євгена Лапи Марія Томіліна, під сідлом в якої рудий мерин Казіно – нарешті все чисто! – 65 балів. Але час трохи гірший за лідера, але це вже точно призер маршруту. Після пожвавлення на трибунах, яке викликав результат Марії, трибуни затихають, бо у Євгена Індюшкіна його кінь Лакі Бой починаючи з третьої перешкоди руйнує декілька наступних, тож у підсумку мають 47 штр. очок.

Нарешті на старті заключна пара – Євген Лапа з Новеллою PKZ – спокійно, ні в якому разі не демонструючи ніякої нервозності, безпомилково, вони відпрацьовують кожну перешкоду, в тому числі Джокер – знов на табло 65 балів! Згідно з часом вони посідають друге місце, залишаючи Марію на третьому.

Після завершення церемонії нагородження, трансляція якої велась, так саме як й всіх маршрутів триденного марафону, ми запросили переможця Євгена Лапу до мікрофона та поставили йому декілька запитань:

Євгене, найперше — чому ти відмовився від старту на третьому коні?

На розминці ми трошки не впали разом – після долання чергової розминочної перешкоди кінь спіткнувся, але все обійшлось. Саме щоб поберегти його я й прийняв таке рішення.

Тепер стосовно самого маршруту. Перед стартом стовідсотково знав що переможеш?

Ні, стовідсотково ніколи цього не можна знати, але ціль в мене є та прагнення до цього також.

Ти стартував у цьому маршруті першим та показав відмінний результат – 65 балів. В голові була думка на наступному коні його покращити за рахунок часу проходження дистанції, або просто запланував «акуратненько» вибрати ті самі 65 балів?

На Новеллі PKZ в мене не стояло завдання виграти, чи навіть обов’язково попасти в призи тому, що вона через тиждень має взяти участь у міжнародних змаганнях в Словаччині. Саме через це й була поставлена мета створити їй найкомфортніші умови для проходження маршруту, але не перемогти.

Євгене, в тебе під сідлом купа коней, звідки в тебе стільки сил?

— Та скільки там – всього дев’ять.

Нічого собі «всього 9», а ще й тренерська робота! Зараз, на церемонії нагородження, поряд з тобою стояла твоя спортсменка – які відчуття від цього?

Я отримую задоволення від тренерської роботи та можу сказати, що в мене до цього є натхнення й вже є результат. Приємно.

Дві стезі – тренерська і класного вершника – тому бажаємо, щоб успіхи були на них на однаковому рівні.

Нам всім тільки перемоги й гарних коней!

Маршрут Гран При. Завершальний день змагань – висота 140см. Ризикнули позмагатись на цій висоті пари: Евген Лапа–Карамбо, Євген Індюшкін-Комплімент PKZ та Євген Лапа–Новелла PKZ. Саме в такому порядку вони й стартували. Цього дня Карамбо не порадував вершника – вони в основному не впорались з обома системами й у підсумку на фініші мали 24 штр. очки. Вполовину менше «заробили» наступні учасники, але помилки також на подвійній системі та на 4-й перешкоді – 12 штр. Відмінно відпрацювала Новелла PKZ – весь маршрут, так саме як й напередодні, вони з Євгеном Лапою пройшли без помилок, але заключну перешкоду все ж-таки зруйнували, за що суддівська нарахувала їм 4 штр. очки.

Церемонія нагородження Гран Прі проводилась одночасно за результатами попереднього маршруту висотою 130см, де перемогу здобув Олександр Іванов.

Дуже приємно, що в церемонії нагородження взяв участь Голова Дніпропетровської облдержадміністрації, начальник обласної військової адміністрації Лисак Сергій Петрович, якій у вітальному слові зазначив, що вперше присутній на таких змаганнях й задоволенням спостерігав за перебігом змагань. Власник клубу Анатолій Клименко також привітав не тільки переможців та призерів, а й тренерів, суддівську бригаду, всіх присутніх з яскравим святом кінного спорту, одночасно підкресливши, що з моменту створення клубу вперше на його території присутній губернатор області.

Зворушливим моментом церемонії став момент вручення Сергію Петровичу скульптури коня з дівчинкою з побажанням подальших зустрічей з кінним спортом.

Церемонія нагородження завершилась під звуки гімну України та колом пошани переможця та призерів Гран-Прі.