Нове амплуа КСК «Klimenko Stable»: Етап Кубка України з триборства

Віра Кириченко

На новому місці (не у традиційному Жашкові, а у Дніпрі) зустрілись триборці, щоб «апробувати» нову для себе трасу польових випробувань, бо манеж та конкурне поле хвилювань ні в кого не викликали. Заздалегідь на КСК побував наш крос-дизайнер Андрій Пономарьов та, разом з директором турніру «Klimenko Stable Cup» Євгеном Лапою, обговорили всі питання по розмітці кросової дистанції, обладнанню та оформленню кожної перешкоди. На превеликий жаль на змагання, за наявністю певних обставин, Андрій Олександрович приїхати не зміг, то вже по ходу турніру всі недопрацювання на день мандатної комісії вимушена була взяти на себе головний суддя змагань Ірина Пономарьова, проте вона все витримала. Разом з нею у складі суддівської бригади працювали Марина Матвєйчук та Віра Кириченко.

Долучались до суддівства на трасі польових випробувань Сергій Денисенко та інші тренери, а також й працівники кінно-спортивного комплексу. Головний секретар – найдосвідченіший в Україні секретар Анна Швецова — сумлінно, й навіть більше, виконувала свої обов’язки. Шеф-стюардом була наш провідний міжнародний стюард Лариса Калініченко, з якою у тандемі працювали Наталія Лимар та Наталія Коблова.

На ветеринарну інспекцію біло представлено 11 коней – найстарший з яких Дамаск-2010р.н., а наймолодший Ласкалло 2017 р.н., але до стану їх здоров’я ні у головного судді, ні в офіційного лікаря змагань, практикуючого ветеринарного лікаря ФЕІ Наталії Бобровської зауважень не було.

Манежна їзда

З 5 вершників, які заявились на змагання рівня 1*, три отримали від суддів Н. Коблової, Віри Кириченко та Ірини Пономарьової по 67% з певними сотими, на один відсоток нижче першої трійки – (Микола Волощук–Кветта, Євген Індюшкін-Історік PKZ, Рената Чугунова-Лакі Бой) — показав результат Максим Полов’ян в парі з Ласкалло, а на 5-ту позицію вийшов Артемій Гончарук разом з Кавалерією Тоскана.

На тест рівня 2*до манежу вийшли 6 наших найдосвідченіших вершників, в яких під сідлом також були відомі у триборстві коні. Дещо змінився склад суддівської, яка оцінювала цю їзду — Наталія Лимар, Віра Кириченко, Наталія Коблова. Кращий результат показав Денис Косик в парі з Джамбо — 68,26% (31,7 шр.оч), на один відсоток нижче були оцінки в нього з Дамаском (32,5 штр.оч), а на третій позиції опинилась пара Олег Перелигін–Корвет Стінгрей 67,05% (33 штр.оч).

Польові випробування.

Напередодні члени суддівської бригади на чолі з Іриною Пономарьовою провели остаточну «інспекцію» траси. До речі, деякі перешкоди таки були такими, що навіть здалось що це три зірки, а не дві.

Вершники також ретельно знайомились з трасою та визначали тактику руху та заходу на перешкоди.

День розпочався з облаштування кожного члена суддівської бригади на своєму робочому місці в полі. Ветлікар ще під час сніданку був вже у бойовій готовності, а далі скерував місце знаходження бочки з водою та огляду своїх майбутніх чотириногих підлеглих. Шеф-стюард перевіряв розминкові перешкоди, директор турніру розставляв швидкі допомоги, головний суддя давав останні настанови суддям на перешкодах та стартеру-фінішеру.

Нарешті на старті перший учасник – Денис Косик з Дамаском – їм задавати тон по 2-х зірках і перший «сюрприз» – на 8-й перешкоді падіння, але вдало – ні вершник, ні кінь не постраждали. Всім присутнім стало якось ніяково.

Надалі стартували спортивні пари заявлені на рівень 1*.

Дистанція 2750 м, норма часу 5.30, 16 перешкод та 19 стрибків.

Без штрафних очок фінішували Артемій Гончарук з Кавалерією Тоскана, Микола Волощук з Кветтою, Максим Полов’ян в парі з Ласкалло.

Маємо знов «сюрприз» — вже на другій половині дистанції Рената Чугунова не змогла свого Лаки Боя примусити стрибнути у воду – ну лякається він води! Нам по секрету розповіли, що його й на мийку важкувато завести, не те що стрибати водяну перешкоду. Дуже прикро, ми всі хвилювались і пишалися бойовим характером Ренати, тим, як вона йшла по дистанції, але це спорт, нічого не вдієш. На відмінно впорався з польовим випробуванням на однозірковій дистанції Євген Індюшкін з Істориком PKZ.

2*дистанція 2860 м, норма часу також 5.30, але швидкість руху — 520 м\хв, на відміну від 500 м\хв у 1*, на дистанції було встановлено 18 перешкод, а вершники мали здійснити 25 стрибків.

На дистанції мсмк Олег Перелигін – зовсім трохи «підводить» його Корвет Стінгрей – вони фінішують з 20 штрафними за одне непідкорення. Боротьба загострюється. Стартує Микола Томочко з Велл Дон Далі й чергове розчарування – за три непідкорення на 14-й перешкоді вони зняті.

Дещо підіймає настрій всіх присутніх результат Дмитра Масленнікова – норма часу та чисто! Без штрафних долає дистанцію й Катерина Очкуренко з Хуанхе, але перевищення норми часу додає їм 10 штрафних до тих, які вони мали на манежній їзді. Залишається заключний учасник – Денис Косик з Джамбо — чи зможе він скласти конкуренцію Дмитру Масленнікову? Таки так! Вони фінішують без штрафних, але за часом програють Дмитру. Проте про призові місця в особистій першості розмова попереду.

Розв’язка наближається! Заключний день.

З ранку вершники вивели своїх коней на огляд ветлікаря та головного судді, однак тут зауважень не було.

Подолання перешкод

Курс-дизайнер Антон Гончаренко встановлює на полі маршрут з 11 перешкод, а вершники мають здійснити 13 стрибків. Тобто на арені одна подвійна система. За правилами змагань з триборства учасники стартують у зворотному порядку нарахованих за два дні штрафних очок – від більшої кількості до меншої.

З чотирьох спортивних пар в 1-й зірці фінішувати без штрафних змогли тільки Гончарук та Полов’ян, а у наших лідерів не все пройшло гладенько – з двома руйнуваннями завершив маршрут Микола Волощук, а Євгену Індюшкіну довелось покласти у свій кошик штрафних аж 16, що у підсумку вартувало їм призового місця.

Таким чином на п’єдесталі пошани під час церемонії нагородження на верхню щаблину був запрошений Максим Полов’ян, друге місце посів Артемій Гончарук, а трете — Микола Волощук.

 

Не встигли всі присутні «видохнути» перебіг боротьби в категорії 1*, як після підвищення висоти перешкод на конкурному полі вже з’явились двозірочники.

З найбільшою сумою штрафних очок за два дні — 53 – першим на старт викликали Олега Перелигіна з Корветом Стінгрей. Доволі вдало – з одним руйнуванням вони фінішували. Наступний вершник Катерина Очкуренко з Хуанхе допустили вже дві помилки. З таким самим результатом – 4 та 8 штрафних фінішували відповідно й Дмитро Масленніков та Денис Косик. У підсумку остаточна перемога за Денисом Косиком в парі з Джамбо – 39,7 штр.оч, друге місце посів Дмитро Масленніков разом з Агатом- 40,3, а бронзову медаль вручили Катерині Очкуренко з Хуанхе — 52,7 штр.очк.

Церемонія нагородження переможців і призерів Етапу Кубка України та закриття змагань пройшла на конкурному полі у присутності суддівської бригади, представника міністерства молоді та спорту України Олександра Погуляя, спонсорів змагань КСК «Klimenko Stable» та фірми Аль Махмуд Юкрейн – східні солодощі, які вручили свої вироби вершникам.