Огляд виступів українських виїздкових вершників на міжнародних змаганнях у травні

Тетяна Маринич

На виїздковому турнірі у м.Редефін (Німеччина) між 2 та 5 травня стартували три українські пари: у категорії CDI1* Sergey Puzko та Dancer (Donnerbube II/Ambera), у категорії CDI3* Sergey PuzkoZack Beysson (nr/nr) та Anna DiachenkoFabuloso (Florestan I/Whoopy).

Dancer, молодий 7-річний мерин, вперше взяв участь з Сергієм у випробуваннях Малого кругу. У Prix St-Georges він наїздив 62.088%, у Середньому призі 57.500%; щоразу це відповідало 7-му місцю. «На Дансері, якому виповнилось всього 7 років, ми відпрацювали добре – підсумував під час спілкування Сергій. — Я задоволений, бо він виконав усе що вміє і ми змогли це продемонструвати, навіть всупереч тому, що під час виконання тесту був трішечки за поводом, але це я побоявся що він десь може мене «зловити».

Нагороди у Малому призі вибороли три німецькі дуети: Hendrik Lochthowe–La Belle Noire (Dante Weltino OLD/nr) з результатом 69.206%, Madeleine Plinke–Suri B (San Amour I/Elice) з оцінкою 68.206%, та Antonia von Dungern–Levante 23 (Livaldon/Bargeld) чия оцінка становила 68.177%. Ці ж дуети, але в іншому порядку, лідирували й у Середньому призі. Переможницею стала пара Madeleine Plinke–Suri B, яка наїздила 69.412%, друге місце з оцінкою 69.147% посів Hendrik Lochthowe разом з La Belle Noire, Antonia von Dungern та Levante 23 знов були третіми, їх результат дорівнював 69.000%. У фрістайлі Середнього призу найвищу нагороду отримала пара Madeleine Plinke–Suri B з оцінкою 71.810%, друге місце віддали парі Hendrik Lochthowe-Belle Noire, чий результат становив 71.755%. Третє місце з результатом 71.310% посіла ще одна пара з Німеччини lina Röhricht–Deriano (De Niro 6/Fame).

Zack Beysson під сідлом Сергія Пузько на цьому турнірі також дебютував, але у Великопризних їздах. В обов’язковій програмі вони посіли 15-те місце з 23 можливих з результатом 64.283%. У фрістайлі оцінка була дещо нижчою, 62.700%, і це також було 15-те місце. Anna Diachenko та Fabuloso не змогли війти у склад вершників, допущених до КЮРу. «Це був перший дебютний міжнародний турнір для молодого восьмирічного коня – розповів нам Сергій — Було дуже складно, бо велика конкуренція, тим більше, що основну групу учасників добре знає велика кількість суддів й вболівальників, що має значення. Для мене це теж був перший з ним турнірний досвід – я ще не зовсім знав яку розминку підібрати. Вважаю показово те, що ми одразу пройшли до КЮРУ – це для мене стало найкращою нагородою. Всупереч тому, що під час виконання тесту кінь трошки запанікував, бо поряд був розминковий манеж, тож ми не зовсім попадали в музику, але це я перестраховувався і трошки за раніше робили переходи, бо кінь також почувався під час 37 градусної спеки не зовсім «свіжим», проте в мене залишилось гарне відчуття про виконану робот. До речі, можу сказати, що наразі в мене під сідлом 6 супер коней. Тренуюсь під керівництвом бельгійського та німецького тренера і ведемо роботу на майбутнє з відомою королевою виїздки Ізабель Верт – але це на майбутнє».

Ми поспілкувались також й з Анною Дяченко телефоном, тож вона однозначно, й це не вперше, зазначила, що у виїздці тренуватись самостійно просто неможливо. «Я планувала зробити «прикідку» перед Чемпіонатом України, в якому сподівалась взяти участь, але старт виявився «політично» дуже складний, судді не можуть прийняти не зовсім знайомих вершників, тим більше у Німеччині, тож і в оцінках були суттєві розбіжності. Так сталось і з Сергієм Пузько, просто ніхто не очікував, що молодий восьмирічний кінь так технічно вже робить найскладніші великопризні елементи. Проте навіть й такий досвід потрібен.»

Три кращі великопризні довільні програми на цьому турнірі представили вершниця з Фінляндіі Emma Kanerva та її Mist of Titanium OLD (Millennium/Riverbank Diamonita) – їх результат 75.595%; представниця приймаючої країни Juliane Brunkhorst разом з Aperol (Ampere/Walhalla I) отримала оцінку 74.705%, та пара зі Швейцаріі Delia Eggenberger-Fairtrade (Fiderstep/Show Girl) завершила тест з результатом 71.980%.

З 8 до 12 травня майстрів з виїздки різних вікових категорій приймав Будапешт (Угорщина).

Україну представляли на цьому турнірі дві наші вершниці — Anastasiia Bondarenko та Oleksandra Kovshova

У категорії CDICh-A серед заявлених учасників було лише 3 пари, зокрема й українська вершниця Anastasiia Bondarenko, в якої під сідлом стартував кінь з кличкою Pioner (nr/nr). Ця пара фінішувала на 2-й позиції у Попередньому призі з доволі гідною для дебютантки оцінкою 67.000%. У Командному призі наш дует наїздив 66.900%, а в Особистому — 64.709%, обидва рази це були 3-ті місця. Тренер нашої вершниці Олександра Ковшова розповіла редакції журналу: «Протягом днів змагань Анастасії доводилось боротись з кращими вершниками Угорщини, Австрії – це були її перші виступи на міжнародних змаганнях, тож можу зазначити, що іспит вона склала досить успішно й підтвердженням цього є ліцензія на Чемпіонат Європи – це й була мета нашої поїздки».

Юна угорська спортсменка Aliz Csepeli та її Jelissimo (Belissimo/Jozsa) були 3-ми у Попередньому призі з результатом 66.411%, другими у Командному та Особистому з оцінками 69.200% та 67.172% відповідно. Беззаперечним лідером категорії було визнано австрійський дует Florentina Stache-Quiara (Quantensprung/Nessun Dorma), який виборов перемогу у всіх трьох тестах: у Попередньому призі з результатом 72.357%, у Командному з оцінкою 69.450%, а в Особистому результат становив 72.852%.

Представниця України Oleksandra Kovshova та її Problesk (nr/nr) стартували у категорії CDI1* у тестах Малого кругу. Малий приз наш дует відпрацював з результатом 53.882%, а у Середньому, на жаль їзда не склалась.

Лідером змагань протягом 3-х днів був вершник з Нідерландів Dirk-Jan van de Water, який виступав в парі з De Ville FS (Don Juan de Hus/Scarlett). У Малому призі він наїздив 68.853%, у Середньому 68.912%, у фрістайлі Середнього призу 69.165%. Дует з Угорщини Inez Benák-Ifar Tripletree (Danser/Zambuca P) посів 2-ге місце у Малому призі з оцінкою 62.706% та 3-тє у Середньому, де результат становив 58.324%. Румунська пара Daria Maria Paliciuc та Everton (nr/nr) у Малому призі посіла 3-тє місце з результатом 58.059%, а Середній приз проїхала краще, тут її оцінка становила 63.706%. Довільну середньопризну програму румунки судді оцінили у 67.015%, це було 2-ге місце серед двох учасників випробування.

З 9 до 12 травня у Камарма-де-Естеруелас (Іспанія) також тривав турнір з виїздки.

Україну на іспанському манежі у категорії CDIJ представляла Yeva Stolnikova разом з конем Freedom (Apache/Imagine). Решта учасників, а всього у юнацькій категорії стартували 21 спортивна пара, були вихованцями спортивних клубів приймаючої країни. Першу їзду Командний приз з результатом 68.233% виграв дует Hugo Melida Gomez–Goya A (Tornado/Onni), друге місце віддали парі Claudia Pomer Soler–Hinojo (nr/nr), яка отримала оцінку 67.424%, третє місце вибороли Andrea Lozano Cadenas та її напарник Roland (San Siro/Dana), чий результат становив 66.313%. В Особистому призі на лідируючу позицію знов вийшли Hugo Melida Gomez та Goya з оцінкою 71.863%. Другою фінішувала Mia Yague Antelo, якій допомагав Sir Romancier (Sir Donnerhall/Funkenmariechen), ця пара наїздила 70.196%. Laia Garcia Navarro та дебютантка міжнародних змагань 13-річна Golddigger (nr/nr) з результатом 68.725% посіли третє місце. У фрістайлі, за відсутності досвідченого лідера перших двох змагань, першість захопила його найближча конкурентка Claudia Pomer Soler, разом з Hinojo вона отримала високу сумарну оцінку 74.070% та вийшла переможницею у категорії CDIJ. На другій позиції завершила довільну програму пара Arrietta Irazabal Diego-Beetle (nr/nr), їх результат становив 71.280%. На третє місце з оцінкою 71.055% судді вивели дует Mia Yague Antelo та Sir Romancier.

Редакція журналу попросила Еву Стольнікову поділитись своїми враженнями від виступу:

«Я була дуже рада можливістю взяти участь у турнірі Camarma de Esteruelas У програмі змагань було передбачено три тести. За результатами Командного призу ми з моїм напарником отримали від суддів 65.657%, в Особистому призі – 68.677%, та у КЮРі наша оцінка дорівнювала 67.810%. Вже багато років я працюю зі своїм надійним партнером Freedom – продовжила свою розповідь Ева — він, як завжди, виконав чудову роботу і відпрацював якнайкраще. Вважаю наш виступ досить успішним. Представляючи свою країну в ці важкі часи, завжди прагну показати високі результати. Було дуже приємно брати участь у таких чудово організованих змаганнях. Від стайні до поля панувала доброзичлива та позитивна спортивна атмосфера. Дуже вдячна за підтримку моїм рідним. Рухаємось далі до нових перемог!»